Reklamiranja sajta preko bloggera, sa popup kodom i šta vi mislite o tome

Primetio sam da u poslednje vreme mnogi sajtovi koriste blogger za reklamiranje svojih web sajtova, ali ne na klasičan način linkovanja, već svoj sajt prikazuju u popup reklami koju ne može zaustaviti ni adbloker, jer je vidi kao sastavni deo bloga , a ne kao reklamu.


Na slici iznad se nalazi pomenuti popup kod.

Način na koji administratori privlače posetioce na sajt….

Administratori na blog iskucaju klikabilnu vest, nema potrebe da objašnjavam šta je to pošto svi to ovde znaju. PRIMER: pogledajte sa kim je Stanija sedela u separeu i šta mu je radila i ti pomisliš na blowjob i polomiš se da klikneš i vidiš kako Stanija fafa pitona, kad ono- cedi mu mitiser :joy: :joy: I taman kada u sebi počinješ da psuješ lika koji je napisao ovu debilno-degenričnu vest i naterao te da izgubiš 20 sekudne svog dragocenog vremena… POPUP radi svoje , otvara ti se novi post i novi sajt sa brdom novih zanimljivih vesti i 90% ljudi ode na sajt i krene da čita neki od članaka.

Dešava se da facebook blokira ovakve blogove, ali admini ne brinu zbog toga jer su im oni samo sredstvo da uz pomoć njih odvedu publiku na svoj sajt i čim se blokira jedan , odmah otvaraju novi i kreću da kucaju klikabilne vesti.

U nastavku ćete videti sliku gde sam na jedan svoj blog stavio u popup ovaj forum , čisto da vidite kako izgleda taj popup na bloggeru.

Vaše mišljenje o ovakvom načinu reklamiranja ?

Zabroavih da napomenem da ovakav način reklamiranja nije kažniv od google niti facebooka. Facbook može kazniti sam Blog zbog klikabilnih postova, ali ne i vaš sajt jer ga čak i ne registruje-provereno. Ovaj način reklamiranja je upravo i nastao kao posledica blokade samog sajta na Facebooku, pa su se domišljati vlasnici sajtova dosetili i na ovaj način preko blogova i dalje reklamiraju svoj sajt na FB bezobzira što im je domen na crnog listi.

3 Likeova

Juce sam napravio jedan blogger i postavio nekoliko klikabilnih naslova , koje sam kasnije podelio po grupama, evo nekih rezultata.

Nije lose , ali je zato zarada na oglasima dosta slabija

ovo je od juce


Capture|690x316
Ovo je od danas, ali sam sinoc pojacao sa jos jednim clankom koji sam podelio po grupama

Znam da ova zarada za ozbiljne web majstore nije nista, ali mislim da je ovaj metod reklamiranja odlican za pocetnike .

Druga stvar… s obzirom da je u ovaj projekat ulozeno 0 eura… ,da je vreme rada 20 minuta, ovo smatram uspesnim.

6 Likeova

Meni je interesantno napr, kako bi se zaobišlo ili preusmjerili ljudi i posjeta sa fb da im se otvori sajt u pretraživaču sa mobitela, a ne unutar fb. Mislim da bi se CPC povecao i zarada utrostručila.

Otvara se i na mobilnom , a danas kao da je poludelo , posete su vec prevazisle jucerasnje vrednosti …

1 Like

interesting :smiley:

I ja sam davno ovo testirao, manji bude cpc ali dodje posjeta. Ja sam doduse sa sajta tako, ali uplasio sam se kakvih mogucih restirekcija adsensa pa nisam vise rizikovao.

1 Like

Danas prava eksplozija , ovaj blogger nije normalan , dan jos nije gotov a ima 150K +

A ovo vuces sa fb traffic na njega ili?

Kakva je zarada od ovih brojeva?

U kolko grupa si postao, da izvučeš 150k posjeta? Pretpostavljam da su naslovi senzacionalni, ali ovo mi djeluje ogromna posjeta za par grupa? :open_mouth:

sve je sa facebooka, to je nov blog

Danas na 180K je 22eura

Sada je 180K postovao sam mozda u dvadesetak jakih grupa koje se bave politikom, posto su i clanci politicke prirode… ali ima caka kod postovanja, vrlo je vazno da ovo ne postavljate na svoje FB stranice ili sledi momentalni blok bloggera i onda morate da pravite novi. Delim sa vise razlicitih profila

1 Like

Ne znam kako racuna blogger preglede, je li tih 182K unikatnih pregleda ili broji widgete.

Unikatni su pregledi…

Monetizacija ti je samo popup ili si stavio jos nesto?

znači direktno zalijepiš link u grupu … ne dijeliš nikakve postove u grupe?

Popup nema nikakve veze sa monetizacijom, to je samo sredstvo koje vodi sa bloga na sajt

Ne nikako, to je spamovanje… postavis na profil , pa odatle podelis u max 2-3 grupe, ne vise. Ostalo sa drugih profila.

1 Like

I koliko ljudi ostane na sajtu? Preko kojih mreza zaradjujes? Zar ne bi bilo bolje da redirektujes bas na istu vest?

Malopre gledm na FBu sa grupom sta je uradio lik. Satro se brine za naseljavanje migranata, a ovamo roka svoje “vesti” i samo lozi narod. Po 1.9k sherova pravi na nekim postovima…Boze koliko je glup ovaj nas Balkanski narod, mada mislim da su uglavnom svuda glupi ljudi i da sve gutaju…
Evo grupe pa ko hoce neka pogleda https://www.facebook.com/groups/512775282720731/

2 Likeova