Restriction na FB fan stranicama

He he, :smile: da ovisiš samo o c3po-u, bilo bi to lako.
Da vidimo što će Facebook (i Google) reći na to?
Inače, ne bih odao svog Forumaša ni pod teškim mukama. :o:

1 Like

sto se tice googlea on me ne zanima, domene su svakako jednokratne, a brine me sofisticiranost fejsbuka, tako da cu vjerovatno ici na neki dual cloak, gdje ce i ta original stranica opet biti filtrirana po elementima … lahko je napisati, treba to uraditi

a to za izdaju sam se šalio, nisam ni sumnjao :smiley:

1 Like

Zdravo društvo, pratim vas malo duže tj forum, ali više da učim od jačih i pametnijih, pa evo da se i ja uključim u priču. Prije 2 mj prvo su krenuli sa fb restrikcijama sa 7 dana, pa 1, pa mjesec dana. Zatim je preko noci nestalo sve. Nije proslo duze od para dana kada sam vec uocio da se pojedini linkovi ne bacaju na newsfed i odu u Ghost mode. Znaci facebook ih skloni prije nego odu na newsfed. Sada tj. od jutros sve stranice , vise od milion fanova su u istom sosu. Znaci, nije zbog spama, ne zbog contenta vec zbog toga sto fb hoce da smanji sporedne non kompetitorske web url po fb. Zbog cega nisu dirali EKskluzivu , blic , novi ba, kurir , fokuzz, i te jace ne zna se . Prica se puno o Instant Articles i kako fb zapravo zeli da trziste monetizuje za sbee i zasto bi netko zaradjivao na Google Adsense kada moze kroz Fb. Fb zaradjuje od FB … Logika. Kazu da je rjesenje u ne spamanju linkova… ciscenju page i postavljanjem obicnih slika nekih par dana sa sto vise interakcija i lajkova se page izbaci iz Ghoste mode. Neki su takodje uspjeli rjesiti problem sa zalbama fejsbuku, a neki misle da su to bugovi nakon onih restrikcija mjesecnih. Sta vi mislite o svemu tome. P.S ’ ove osobe koje ce dobaciti kako se nesto objavljuje ovako ili onako pa zato se desava nesto takvo neka ne komentarisu. Najveci problem imamo mi koji imamo malo vece stranice. Moje manje stranice nisu ni dotaknute, vec ove preko 100 200 300 500 k … Poz svima i cekam pametne sugovornike

10 minuta nakon što si postao član Foruma; odmah se ograđujeđ od “manje pametnih” sugovornika? :frowning:
To ti nikako nije friendly, pa ni mudar pristup. :o:

Meni je reach na linkove 1% fanova. A ja sigurno nisam spamala jer stavim 1 link u 2 tjedna. Ocito FB zeli da mu placam da prikazuje moje linkove

Moguce je da je tebi fb zbog neaktivnosti smanjio ulaze. Pokusaj postavljanjem 20 do 40 slika dnevno na svoj page, prije postanja nekog novog linka… tako radi 7 dana… i onda pocni sa par linkova dnevno i moli boga da i tebi ne zeznu to… Reach je davno smanjen, ali i ovo sto se ima evo handre sa ghostanjem po stranicama… Prob je ako ti page ostane dugo u ghost mode - IDe brisanje stranice… zato se tice svih koji su na fb marketingu da se prica o ovome

Ne znam za vas ali meni je reach od 30% do 50% stranice

Ma ne pricamo o reachu… Moj reach na page od 600 k je 20 miliona :slight_smile: al slike i video. No pricamo o bloku na link… objavis link … svkai ima 0 reach , objavis sliku sa naslovom gdje ima link … 0 reach.

Nije mi jasno zasto ne krenete sa IA, prvo veca je zarada i FB ce vas gledati kao prijatelja i povecace vam reach. Od adsense ce te svakako i dalje zaradjivati od desktop poseta i onih koji ne koriste FB app. Ja sa stranicama od ukupno 5k imam u proseku 12-13$ dnevno. Naravno malo poguram sa serovima u grupe. A objavljujem samo jedan clanak dnevno.
A i jos jedna stvar, FB hoce ulaganje jer i nije realno da samo vi uzimate pare, hoce i oni koji vam omogucavaju da uzimate pare deo kolaca sto je sasvim prirodno i posteno.

2 Likeova

Čuj ne pričate a 2 post iznad mene kaže da mu je reach na linkove 1% i ti odmah poletio da se pohvališ da imaš 20 miliona reacha. Logično je da su pravila strožija, velike ribe to ne osjete toliko ali zato je IA rješenje.

stavljam ja svaki dan po 3 objave (slike i videi) i na tome je jos kolko tolko ok reach i dobijem dosta lajkova komentara i sherova ali linkovi su boze sacuvaj. Da stavljam 20-40 slika mislim da bi me unlikali ljudi jer bi im bombardirala news feed :smiley:

To sam i ja razmisljala, da vjerovatno bi reach bio puno bolji sa Instant Articles al ne znam dal mi ima smisla radit IA kad imam samo 21k lajkova.

Može li mi neko objasniti definiciju “pametnog sagovornika”?

Čisto da znam jel mogu šta reći na temu ili ne…

Kada kazem ne pricamo o reachu mislim na slike i vid i generalni reach. Nego o trenutnom problemu i ghosted links. 0 reach na linkove.

A taj dio… pa tu je slično kao s onom zabranom na 7 dana ili mjesec, samo što sada ti dopuštaju da objavljujes linkove, ali s 0 reach su.

Restrikcija traje 7-10 dana, imao sam par slucajeva s rajom, rekao sam im da ce im tako biti i bilo je… dakle VRATI se rach, ali ti kao i s prethodno ukinutim nacinom restrikcija i s ovim novim “0 reach” zapravo daju do znanja da malo prikocis s “vrstom” objava, a i s kolicinom

Znaci ako bude clean page i samo slike sa interakcijama … trebalo bi da bude all ok za 7 dana

Koliko vidim trenutno “okolo”, da… to je trajalo kod svih 7 do 10 dana

@xrfbmanga

Zbog cega nisu dirali EKskluzivu , blic , novi ba, kurir , fokuzz, i te jace ne zna se

Malo saberi broj fanova koje SAMO ovi pageovi imaju i skontaces poentu sto ih nisu “dirali” (iako mislim da neke od njih i jesu).

Ali, tu je rijec o milionima fanova, koji prema americkim nista ne predstavljaju, ali je FB-u cilj da ima uticaj i u ovom dijelu svijeta sa njima, pa ma kakvi oni bili i ma kakvi mediji to bili.

Jesi kad cuo za “blue badge”? Jesi cuo zasto ga balkanski pageovi vise ne mogu dobiti kroz klasicni FB formular.

Cak postoje i FB admini koji “cuvaju” odredjene pageove, ma sta god vi mislili o tome.

E u tome je poenta sto su neki vise privilegovani, a neki manje ili nikako.

Po meni i po onome sto cujem “iznutra”, uslijedice za mjesec ili dva “velika cistka”

Kako ne može, ja sam dobio “blue badge” na jednoj od stranica.

Ja imam stranicu koja je po reachu i rastu jedna medju 5 do 10 najjacih na balkanu. Mislis da bi trebao probati sa checkmark? Tj badge.

I opet ti niko ne garantuje da nece biti isti slucaj. Probaj se prebaciti na IA i vidi sta ce se dogadati.

*Bio sam poslao email ‘jedinoj’ domaćoj agenciji koja može srediti “blue badge” da baš vidim koju cijenu traže, kada ono hoće ljudi preko 500€, kaže može i na rate :smiley: