Retardirana nacija

Prošlo je 10pm, idiot je sad uzeo lopatu i čisti ovo malo snijega što je napadalo. Počeo je prije 5 minuta. Grebe s lopatom po asfaltu i radi buku, a ne vidim neku korist od toga. Ne smeta mi sad toliko ta buka nego ljudska glupost, ali da imam malo dijete koje je probudilo njegovo nepotrebno lopatanje u 10 navečer i koje bih morao ponovno uspavljivat sad bi dobio šamarčinu.

Snijeg još uvijek lagano pada, a do ujutro će prema najavi ponovno jače padati. Ne vidim nikakav smisao da on sad radi buku u 10 navečer jer će za sat vremerna biti kao da nije ništa radio i ujutro će opet biti zameteno snijegom. Od sad pa dok ujutro ljudi ne krenu na posao će po tom putiću između zgrada proći valjda samo nekoliko ljudi koji bi komotno mogli proći i da je ostalo ovih par cm snijega, a posipano je solju pa nije led.

I onda nam takvi retardirani ljudi glasaju i dovode idiote na vlast. Eto zašto nam je ovako kako je. Dobar dio ljudi je jednostavno retardiran.

Ne mislim da sam ja savršen i sigurno i ja radim neke stvari koje drugi ne shvaćaju i koje možda jesu glupe, ali ako ovaj idiot ima pravo javno pokazivat svoju retardaciju i bučit onda imam i ja pravo grintat :slight_smile:

3 Likeova

hahahahahhahahhahahah :smiley: :joy:

http://www.zmz.hr
Naslušao sam se brdo sličnih priča u zadnjih 7 godina.

Jednokratna buka i nije veliki problem. Šta bi bilo da lopata snijeg svaki dan?

3 Likeova

Dobar link :slight_smile:

Meni osobno sad ne smeta buka, ali mi je okidač bila retardacija tog čovjeka. Ok, retardiran je, vjerojatno nije on kriv, ali onda ga treba malo ograničit. Ne da ga se zatvori, ali barem da mu se objasni da nije baš visoke inteligencije i da bi barem bilo pametno ako ne nužno da prije bilo kojeg svog postupka zatraži mišljenje o tome nekih normalnih osoba :slight_smile: Zezam se naravno, ali možda to čak i ne bi bilo loše kada bi bilo izvedivo :wink:

Sad mi ne smeta buka, ali mi smeta u neko drugo doba. Čistoća ima običaj oko 7 ujutro lupati kontejnerima da to stvarno bude bučno i lako probudi ljude. Nisu svi robovi da se dižu u 6-7am radi posla. Čistoća mora raditi svoj posao i to mi je jasno, ali znam i da mogu normalnije hendlat te kontejnere i kante pa ne bi toliko bučili.

Imam idiota u susjednoj zgradi koji svaka 2 tjedna vadi kosilicu (onu veliku na kotače) i onda kosi 5 m2 trave uz rub svoje zgrade (u kojoj ne živi samo on nego još parsto ljudi ili nekoliko desetaka u baš tom ulazu). To što idioti iz Zrinjevca isto to rade svakih recimo 3 tjedna i to sa kosilicom na kotače pa onda i onom užasnom zujalicom fleksericom ovom debilu ništa ne znači. Zrinjevac isto ne vode najpametniji ljudi jer ljeti počnu kosit oko 6:30 ujutro. Dok su bili popularni kazići u koje su išle amerikanke više sam trošio novca na baterije kojima sam gađao ove nego na baterije koje su trebale za kazić :slight_smile: Bio sam mlađi i kraćeg fitilja i sreća da nisam niti jednog pogodio u glavu jer bih ga valjda ubio.

Nedavno je neka gradska služba sa onom žutom rotirkom bučila kamionom među zgradama u dva ujutro. Neki rutinski posao, nikakva hitna intervencija. Pogledam dole i pomislim evo još retardiranih, ali ne reagiram jer me nisu probudili. Koju minutu kasnije čujem galamu dolje, i vidim kako neki čovjek otvara vrata kamiona i šakom udara vozača. Što se mene tiče razumljivo, iako možda čovjek nije kriv nego je kriv njegov šef. I onda čujem ovog koji je napao te radnike da viče kako su mu probudili dijete.

Ima hrpa primjera, ali nema smisla sve nabrajat. Poanta je da se ti bučni radovi koji nisu hitni mogu raditi u normalno doba dana kada će smetat najmanjem broju ljudi i to samo retardirani ne shvaćaju i rade drugačije.

ŽMŽ vodim od osnivanja, okidač za osnivanje udruge je svakodnevna buka crkvenih zvona u 6 ujutro + lupetanje zvonima svakih 15 minuta od 6 do 20 sati. Ali, to je jedna druga priča…

Općeniti stav ljudi je da u svojem stanu / kući / dvorištu mogu raditi što god žele. Uključujući stvaranje neograničene količine buke, dima, prašine i slično.

Znaš da se Ameri dogovaraju kada će kositi travu, ono, cijela ulica isti dan? To sam negdje pročitao samo se ne sjećam gdje.

1 Like

Nisam znao da ti to vodiš, fino :slight_smile:

Nisam to znao, ali to je zapravo normalno i pametno. Ja imam jednu relativno sličnu ideju. U mojoj zgradi netko stalno nešto radi, to je postalo neizdrživo. Danas ovaj stavlja PVC, sutra onaj ruši zid, prekosutra pa idućih mjesec dana onaj preuređuje cijeli stan i tako konstantno. Katastrofa. Baš prošli tjedan mi je netko zvonio na vrata u 10 ujutro i naravno probudio me. Otvorim, a na vratima neki majstor pita jel meni treba rušit zid. Ja ravno iz kreveta, polužmirečki, ne znam di sam, ali momentalno sam se razbudio. Normalno da sam rekao da ne, ali sam znao da će u idućih par minuta valjda pogodit kod koga treba radit i da će počet buka i moje spavanje za taj dan je silom prekinuto jer su mi počeli radit živci i prije nego što je počela buka.

Oni koji žive u zgradi znaju da kad jedan susjed buši zid ili ruši zid svi stanari imaju osjećaj kao da su radovi u susjednoj sobi. Mene izludi dok netko buši zidove ili ruši zidove dok spavam. Ako počnu iza 10 ujutro onda još nekako pregrmim jer moj bioritam stvarno nije uobičajen, ali ovi koji počnu prije 10am će uskoro imat problema, čekam samo da mi jednom totalno prekipi.

Moja ideja je da se odredi 2 mjeseca u godini za radove i da to bude recimo 3. i 11. mjesec. Neki naprave cijelu zgradu u tjedan dana, pa onda valjda svatko može i renovirat stan u mjesec dana. Ako ne stigneš u 3. mjesecu imaš 11. mjesec za dovršetak. Ako nemaš love za sve odradit u komadu čekaj da skupiš lovu umjesto da maltretiraš debelo preko 100 ljudi u zgradi sa svojim raduckanjem koje razvlačiš godinu dana.
Radovi u 3. i 11. mjesecu kad su dozvoljeni ne smiju počet prije 10am i ne smiju trajat dulje od 8pm, a između 2 i 5pm mora biti pauza, barem što se bučnog dijela tiče.

Hitne intervencije su dozvoljene uvijek jer sila ne pita, ali recimo spajanje dnevnog boravka i susjedne sobe i takve gluposti mogu pričekat mjesec u kojem su dozvoljeni radovi. Radovi koji ne buče (npr. krečenje) je dozvoljeno cijele godine, ali ako misliš pomicat namještaj, ako se maleri misle opijat i dovikivat onda nema rada prije 10am, između 2 i 5pm i nakon 8pm.

Eto, tako nešto planiram uvest u svoju zgradu. Imam to već dugo u planu, ali nikako da to napravim jer znam da ću se posvađat s pola zgrade, ali bitnije mi je imat mir nego biti u dobrim odnosima s nekim koga znam samo na bok ili ni to. Nemam namjeru sazivat sastanak u zgradi i tražit glasanje baš zbog naslova ove teme, ljudi su retardirani. Zato namjeravam napisat pravila i izvijesit na oglasnu ploču u zgradi. Ako mi baš ne pukne film kad se netko ne bude pridržavao ovih pravila vjerojatno se nebum fizički išao obračunavat s njim nego ću napraviti nešto civiliziranije. Na dnu pravila će pisati što će to biti, a to je da ću prijaviti inspekciji rada da se radi na crno, da se izvode građevinski radovi bez zaštitne opreme i policiji ću prijaviti remećenje javnog reda i mira. Hebe mi se jel će biti osnovano ili ne, ali malo će se zamisliti kad im dođe inspekcija i policija jer moraju doći, a sigurno dobar dio radova i nije u skladu sa propisima. Mrzim cinkarenje i zapravo to uopće ne želim, ali nisam više klinac da idem nekog pljusnut jer mi nije po volji pa mi se prijava čini kao bolji izbor, naravno tek nakon prethodnog upozorenja i prije svega uz obavijest i upozorenje na oglasnoj ploči :slight_smile:

Tako ja mislim riješit problem buke u mojoj zgradi :smiley:

1 Like

Evo :smiley: Još nije jutro, a i očekuje se još snijega do jutra. Putić koji je ovaj priglup čovjek očistio i radio buku u 10 navečer se više uopće ne vidi i ponovno je pod snijegom. Samo on zna koji smisao je bio imati očišćen putić par sati usred noći dok ga nitko ne koristi.

Pa ti onda živi među takvim budalama i nadaj se da će društvu u cijelini biti bolje. Hoće malo sutra :wink:

A možda ga je taj posal jednostavno zabavlja.

I mene zabavlja bacat čase dole u park na beton jer se fino razbiju, ali to više ne radim jer je besmisleno i smeta drugima :wink:

@trnac, jel se situacija kaj popravila ili je sve po starom ?

Evo pacijenti (njih nekoliko) već sat vremena (od 5 ujutro) grebu lopatom asfalt i rade buku koja budi i mrtve. Par cm snijega je moglo pričekat bar do 9 ujutro da bude počišćeno sa, pazi sad, ne ceste, nego putića između zgrada. Izgleda da oni misle da je dovoljno bitno da taj putić bude već u 5 ujutro očišćen da imaju pravo radi toga buditi valjda preko hiljadu ljudi u okolnim zgradama u ovako rano jutro. Retardirani ljudi.

Iz ovog razloga, maknut se iz grada u manju sredinu (okolicu).

Normalni ljudi idu u 6 ili 7 na posao.
Tako da ne vidim problem ako neko u 5 čisti snijeg (nije cijeli dan doma ko ti) …
Da tih par cm nisu ujutro počistili, popodne bi imao bljuzgu, a sutra ujutro klizalište…

3 Likeova

Naravno Krešo, :+1: jednom da se i s tobom složim. :blush:
Tome se čude samo oni što im dan inače počinje u, kako kažete vi u Zagrebu; pola 12. :smile: :o:

1 Like

Sve po starom, ali samo strpljivo.

1 Like

Mislim da je resenje ziveti u klimatskom pojasu gde nema snega :stuck_out_tongue: sto se lopatanja tice…
a za mnogo ozbiljnije stvari tesko da ima resenja jer kako si rekao to je izgleda narodu u genima ja , ja, ja , ja i samo ja , ebes komsije ebes drzavu ebes sve , ja sam najpametniji… i ja cu onako kako ja hocu …

pa… stvarno si strpljiv. sto je je…

Javni red i mir traju, tj. po zakonu zastite od buke, noc traje od 23 do 7 ujutro i u tom vremenu nema ko kaj lupati, lopatati ili ne znam ni sam kaj. Ako ja u to vrijeme ne pustam glasnu muziku ni ne gledam tv na max (inace jako volim glasno gledati tv) ocekujem od drugih da se isto tak ponasaju.

1 Like

Naslov teme je izvrsno pogoden.

@trnac samo strpljivo, odzvonit ce i njima jednog dana

Ma mozes samo mahat kad npr kafic/klub ima dozvolu lupat do 3 ujutro (neki ovdje kod mene lupaju i do 4-5 ujutro), mozes zvat koga god hoces, oni samo pokazu dozvolu i adio. Jedna od gorih stvari je da se rano ujutro trebas presvuc, sici na cestu pa reci koji qurac rade, a znas da ces bezveze silazit dole. Meni je susjed od 80 godina lupao ispod kuce 1-2 mjeseca godisnje i to oko 8 ujutro po sat-2, pitaj boga sto je radio i sto ces reci mu da prestane, a ne hebe te 2%, ides zvat policiju i znas kako kod nas ide, pocne prica po susjedstvu da si zvao policiju prvom susjedu zbog neke “gluposti”. Prije je ovdje bio neki “obicaj” ili sto ti ja znam da se ne pravi buka popodne 2-5 jer stariji spavaju, danas nema toga nego udri briga koga kada dolazis s posla ujutro, popodne, nevecer uvijek neko sranje. Ovaj doveo covjeka u subotu ujutro da reze neko drvo jer normalno da nece radit to pon-pet jer ako mu netko zazove pitaj boga koga tu treba zvati nitko ne radi tako da ne mogu doci i viditi da ilegalno reze drvo i opet sto ces? Pa mislim se odrezi odmah dole neka padne ima mjesta, i onda u manje komade sve gotovo u pola sata, ne stari, treba za 7 metara drvo od vrha do dna ga rezat potrosit 2 dana na tome da se naplati vise ■■■■■ ti drzavu i glupe ljude.