Retardirana nacija

o tome Vam pricam ,ne pomaze tu bitcoin ,nego svaki dan zaradi 100 dolarcica i potrosi ih i tako cijeli lepi kratki zivotic,

Pa ne govorim da stedis svaku lipu, ali ovo sto ti govoris, ako svaki dan zaradis 100 dolara, potrosi 50 jer ces zavrsiti kao ameri, prezivljavanje iz tjedna u tjedan, ako se razboli gotov je, vec je u minusu pa i to treba vracat.

Lijepo je potrositi sve, ali moras malo misliti i na crne dane :slight_smile:

1 Like

Dok sam imao više volje i snage za izlaske 350 kn je bilo dovoljno samo za malo pijuckat uz neku tekmu u kafiću :wink:
Gledaj da danas stolica košta nekad i 100+ kuna u običnom kafiću :wink: Sjedneš za stol gdje već sjede prijatelji, naručiš sebi piće i naravno pitaš što će oni, i eto ti lako 100+ kn ode iz džepa samo jer si sjeo (običan kafić sa normalnim cijenama), a tek si izašao.

Gore sam uzeo prosjek 7000 kn kao plaću, pa nema šanse da je dovoljno da pokrije i malo druženja sa prijateljima, i režije, hranu, gorivo i sve što ide kroz mjesec :slight_smile: Cure/žene nisam niti spomenuo, a to je isto velika stavka i ne bi smjelo spadati pod luksuz :wink:

Zato velim, nije problem mentaliteta potrošnja, nego način zarađivanja. Svi gledaju kako neki štede i čuvaju lovu za neku kuću/stan, a neki idu po kavama svaki dan. Rijetko tko gleda na to sve na način da kuži da jednostavno nije moguće klasičnim načinom zarađivanja imati normalan život bez odricanja od nekih osnovnih stvari i gušta. Ne sugeriram nikakav kriminal ili muljaže kao dodatnu zaradu, nego govorim da većina jedva čeka uvalit se negdje na sigurnu plaću od npr. 7000 kn, a to nije dovoljno za normalne mjesečne potrebe.

E pa to. Nema sad ovo veze s Bitcoinom. Zaradiš si samostalno dovoljno da si isfinanciraš normalan mjesec. Netko sa programiranjem, netko sa web stranicama, netko sa prijevodima, člancima, netko sa popravcima veš mašina ili čime god.

Tako je to kad si vrlo mlad, :wink: he he,
tad’ misliš da je 25 godina nešto mnogo. :smile: :o:

Nije za ismijavanje, ali evo jedan video :slight_smile:

Moje pitanje…

"Hello,

I am interested in this item. It says the item is in Manchester, UK, and that you are shipping from there. Please confirm.

Thanks"

Odgovor prodavača…

“We ship the unit from European warehouse or Chinese warehouse to your country.”

Ako ovo nije retardirani prodavač, onda ne znam što je. Mogao je bar dopisat da ne može garantirat odakle će biti ili da nema pravila ili da ovisi o raspoloživosti itd, a ne odgovorit nakon 4 dana nešto što je poznato i bez odgovora (iako zapravo jasno piše da je item u UK, ali znam da često muljaju). Timewaster

Oglas objavljen 20.05.2019. Na slici se vidi datum 23.05.2018. U oglasu piše DANAS kupljen :smiley: Još piše i da prodaje ispod cijene jer više ne nosi, ali kupio je DANAS :smiley:

#retardirananacija :slight_smile:

1 Like

Prije 2-3 dana na staklu od trafike zaljepljena kartica od banke…prvo sam mislio da je kao inace neka osobna, ali nije…