Retardirana nacija

Pa decko iz klipa je (pretpostavljam) dete ljudi koji su tvoja generacija. Ako su oni (tj. vi) tako lepo odrastali, zasto su dopustili da im sin bude debil?

1 Like

Evo jedna nova:

Prodavao drona prije crnog petka 2018, kako je dosao crni petak, kasnije bozic bilo je i 2 ponude, 1 prava, ali odustao i druga ona sms poruka google translator kojeg sam odmah blokirao. I prije tjedan dana zove me covjek da bi uzeo drona, na njuskalu sve detaljno opisano, slike, 2 jubito videa, cijena 3300kn, i ajde on bi ga uzeo, ali za 3000kn, racunam stoji mi ovdje bezveze, jednom mjesecno napunim bateriju i kontroler kazem ajde, uglavnom trebao sam doci do njega na parking od bolnice, i onda me zove dok sam stavljao dron i ostala cuda u ruksak jesam li pogledao poruku, kazem nisam, da bi on ponudio 2800 jer mu je netko javio da moze u zg proci jeftinije, i ja ajde samo da ga prodam, znaci ispravan dron, jedino lose na njemu je sitno crnila na 2 propelera sto je i bilo u opisu na njuskalu, cak sam mu i rekao kad smo se vidili, da ne preskacem pricu, rekao je cime se bavi, da je imao prije mavica, ali ga je prodao i sada mu treba za posao dron, da se zaletim do parkinga od bolnice “da mu zena ne sazna”. I tada je zvao ovaj zadnji put kada je rekao 2800kn, da ce se on zaletiti blizu mene i ja ok, sretnemo se, on u autu, otvaram vrata pozdravimo se, stavim ruksak na sjedalo i pocnem otvarati da vidi da je to to, on kaze netreba i pita jeli sve uredu i ja kazem jest i jos mu ja kazem javi mi kad budes letio s njime da znam da je sve ok iako znam da je sve ok, ali eto, da ce zazvati sutra navecer. Zove nakon 4 dana koju sam aplikaciju koristio za mob, a letio sam s njime zadnji put prije nekoliko mjeseci tako da se stvarno nisam sjecao i kazem pa valjda sluzbenu, 2 dana kasnije da nesto ne radi, a ja u sebi sto je sad u pm, znam da radi, pitam ga sto je neodgovara, dan-2 iza salje opet poruku mislim da je cak i zazvao kaze da je dosao u njega covjek koji je radio na 1000 dronova da izbacuje neku gresku, opet koja greska i rekao je nesto, mislim da je spomenuo motore. I danas zadnje poruke isto problem, da mu posaljem racun kako sam jedino to zaboravio staviti u ruksak tocnije nisam ni znao da imam racun jer ili racune bacim u smece ili bacim u ormar negdje i sva sreca nasao racun, slikao ga, cak nasao kada sam razmjenjivao mail sa webshopom odakle sam ga kupio tako da sam i tamo dobio isti taj racun, ali u pdfu tako da sam mu oba poslao, sto ce mu neznam, mozda i dalje valja garancije, iskreno neznam niti sam spominjao garanciju u oglasu. Navecer salje da se covjek hebe 2 dana da nikako ne moze rijesiti problem, ja opet u cemu je problem i lik kaze u upgradeu firmwarea, pa hebote ja se mislim izbacuje nesto na aplikaciju u mobu ili dron pusta zvukove kao da je vukodlak, mislim se kakve veze ja s time imam, ali ajde da ne ispadnem kreten ja guglam, pejstao mu nekoliko linkova od tema i jubito klipova neke fixeve (svi koji imaju puno vise lajkova da ne bude neko sr4nje), i kaze da je taj covjek sve to prosao da ne zna sto ce radit. Zadnje sto sam mu predlozio je da napravi temu na jednom forumu i pita tamo za pomoc, iako sam mu pejstao linkovi i rekao da ima hrpa tema o tome, ali ajde da ima svoju temu.

Ako kupujes nesto prvo isprobaj, a ne uzmi i onda da dron ima neku gresku, a nema. Ako sam ja letio s njime sve ok, bice izisao novi firmware i on hoce staviti taj novi firmware… ajde, njegova odluka njegov je, ali nece dron sam od sebe bez interneta reci necu letiti stavi novi firmware. Sada samo cekam da rece da neradi da bi vratio dron… na sto me odmah posjetilo na ono sto je rekao da je imao mavica, prodao ga, sada mu dosao neki posao gdje mu treba dron i bice uradio sve sto je htio s njime i sada prodava pricu kako ne valja dron. Da mu pokusava taj covjek uraditi novi firmware, a preko 5 dana neznaju ni koja aplikacija u mob ide, mislim da sam sve s time rekao.

Svakome cu pomoci, nisam jedan od debila koji ce ljudima uvaljivati stvari koje ne rade, ali cijela mi je ova situacija precudna. I evo proslo je sat vremena od zadnje poruke jos tamo nije napravio temu. Jeli on zahebava, jeli covjek koji mu to radi zahebava ili jednostavno nemaju pojma sto rade neznam, a necu ni ulaziti u detalje price oko cijene kako me 2 puta pitao da snizim cijenu, zadnji put 2min prije nego sto sam otisao od kuce i ja pristao, sve skupa spustio 500kn cisto da mi ne stoji doma i cekam iducu kupnju gdje bi cijena opet bila ovaka jer kakvo je trziste cijene na oglasnicima padaju samo tako.

1 Like

Daj nekad pritisni enter. Odusto sam od citanja nakon par redova.

5 Likeova

Ne vracaj mu ni pod razno iz vise razloga:

  1. Nije ga htio testirati na licu mjesta
  2. Tu gresku bi mu odmah izbacilo i trebao je reagovati, a ne nakon 5 dana.
  3. Ocito ce odraditi neki posao i trazit ce onda da ti vrati, reci da je imao rok 1-2 dana da vrati, neces mu vracati nakon sto se on izigrao s njim.

Eto, ima sigurno jos razloga zasto mu ne treba vracati.

4 Likeova

Nije se ni javljao vise…

Da nastavimo?

Zadnjih tjedan dana:
Jucer 2 kapi kise, razmak izmedu auta 4-5 metara, svi voze jako sporo za poludit -.-

Autobus se zaustavi da vozac poprica 20sek sa nekim covjekom bez obzira sto je kolona iza njega -.-

GoT kombi ide doslovno 10 na sat, stane na 5 sek nasred ceste, pa nastavi voziti 10 na sat, da sam mu slomio retrovizor ja bi ispao debil.

Taxi parkirao nasred jednosmjerne ulice kako bi pokupio goste, rekao “u pm”, lik ukrcao goste i odmah se pomaknuo sa strane…

I danas, lik vozi mercedesa od najmanje 40 000€, sa mobitelom u ruci i vozi polako…ja normalno preko pune linije i prestigao ga…

Pa hebote vise sto je ovo? Zar trebamo nositi palice, lomiti retrovizore, udarat ljude da bi se opametili ili sto? Danas nije kao prije, uzmes skupi auto i iskoristis ga 120%, danas ljudi uzmu skupe aute i voze sporije od invalida u kolicima jer nedao bog da ga gdje ostruze…

na ulazu na parking dvije trake, jedna za one koji ulaze druga za one koji izlaze s parkinga … sa desne strane pekara, frajer autom stao na ulaz, upalio sva četiri i otišao u pekaru, njegov jaran sjedi u kolima i pokazuje na retrovizor iza ljudima što sviraju da su upaljena sva četiri žmigavca … dakle ni jedan ni drugi ne kontaju da blokiraju prilaz parkingu

prije su govorili da su žene takve i da ne razmišljaju, međutim muških ima govana kakvih nema nigdje, plus da ne govorim da kada on ima prednost toliko je tvrdoglav zbog toga što ima prednost da mu ne padne napamet da slučajno pusti nekoga kako bi oslobodio kolonu, ne, on jedan mora proći pa nek sve ide u pm

ljudi su sebični, ljudi su zlo, umovi su im bolesni, to se najviše u vožnji vidi :smiley:

5 Likeova

Ljudi nisu oduvek takvi bili ,ko se malo seca ranijeg zivota,i koju god da pricu pokrenes moras se vratiti na TITOVO doba,kada si sa pjesmom isao na posao ,na kojem nisi mnogo radio,a 1000 POSTO si dobio platu na vreme,regres ,godisnji ,slobodne dane,placeno odsustvo ,neplaceno odsustvo,i sve ostale privilegije.U takvom kazu Ebenom laznom drustvu i laznoj drzavi bilo je malo osionin jer je vecina bila smirena stalozena zadovoljna,znaci 90 % mirnih i 10 % nervoznih,SADA je komplet narod poludeo od 91 ,to je skoro 30 godina kaubojskog kapitalizma koji nema veze sa americkim kapitalizmom ,gde je kauboj 1819 pre 200 godina radio za neku platu koju je svaki petak dobio ,i koju je odmah posle sjebao u salunu na kocku i urve ,jer je znao da ce sledeci petak opet dobiti platu,
ETO zato su ljudi ovde nervozni jer su 30 godina pod stresom ,neko mozda ima vise love neko manje ali crv nervoze i nezadovoljstva je usao u vecinu ljudi.

3 Likeova

@brane333

Sve je to super, samo su tada na vlasti bili nesposobni koji nisu vidjeli dalje od svojeg nosa.
Gledao sam dokumentarnu emisiju i bilo je rijec o prvim disko klubovima u jugoslaviji, kad se otvorio prvi disko, odma su u kontrolu dosle tajne sluzbe.:grin::grin::grin: Jer su mislili da se ugrozava sigurnost drzave.

Isto tako se lako moglo napredovati od cistacice do tajnice, vazna je bila samo partijska knjizica, slicno kao danas.

Imamo bolonju, ustvari imamo nista, prije sam vec pisao da u nekim gimnazijama djeca nisu znala tablicu mnozenja, a imali peticu u osnovnoj iz matematike.

Ekipa izadje sa faksa, a jedan dio njih nezna raditi.

Tu je jos balkanski jal do poda, pokazivanje tko vozi bolji auto, a nemaju za jesti.
Navodno u hr 60% sirotinja, kakva sirotinja, a ima se za zimovanje, ljetovanje, auto itd.

Ovi sto idu u Dubai pa djeca zaj… drugu djecu kako nisu bili, samo pokazuje koliko su retardirani roditelji. Idu u dubai da se pokazu, a onda zive na dug ili duzni okolo kao grcka.

Ovi sto ne idu nikuda, uglavnom zive skromno, ali niti su duzni.

Problem je u mentalitetu, isto tako ovi sto su sad otisli u njemacku, doma dolaze sa bijesnim vozilima, a tamo zive skromno, rade sljakerski posao, broje eurice i placu za domovinom.

Kad dodju doma onda nas gledaju ispod oka, a ne shvacaju da ima ljudi u hr koji zarade vise nego oni i to majstori.:grinning::grinning::grinning:

2 Likeova

Glavno da su danas na vlasti sposobni 🤦 Prije mjesec dana u Oslu sam sreo decka iz HR koji je gore prije 3 godine dosao u restoren prati sude, sad je voditelj restorana. Bez knjizice, roditelja, kuma i ostale blize ili dalje familije.

1 Like

ljudi žive na kredite, peglaju kartice uglavnom kompletno balkanska nacija je poznata po tome što žive iznad svojih mogućnosti i u najvećem slučaju troše novac koji nemaju.

Istina :slight_smile:

3 Likeova

voze skupa auta a gume ćelave :smiley:

1 Like

Sto reci… Covjek ima 5000kn platu, vozi novi motor od 37 000kn ide svaki dan u kladionicu i na kavu, 2 puta tjedno navecer vanka i govori kako nema love…

A covjek koji stedi i ne razbacuje se svi govore za njega da je jadan, a nakon 20god ima najmanje 3 puta vise nego ovaj prvi i kako to biva pocinju druge price o njemu kako je zaradio to sto je u zivotu napravio…

Tipicni balkanci…

1 Like

…i 20 godina propuštenog života :wink: Ima iznimaka, ali većina ovih koji vrijedno štede i paze na svaku kunu da bi nešto stvorili jedva odu jednom mjesečno na neki roštilj i jednom godišnje 2 tjedna na neko ljetovanje/zimovanje.

Nije problem što netko prevrće svaku kunu ili što je netko 3x dnevno u kafiću i živi na kredit. Problem je mentalitet, ali ne u potrošnji nego u privređivanju!

Većina ljudi teži ka tome da nađe neki posao, uvale se na plaću i onda kreću od toga sa planiranjem života, stvaranja nečega itd. To je greška. Treba težiti stvoriti svoj posao, ili poslove, a samo u meuvremenu se negdje uvalit na sigurnu plaću kao nužno zlo.

Ajmo reći da je uobičajena plaća danas 7000 kn. Neki imaju više, ali neki nemaju niti toliko. Gledamo samca, koji ima rješeno stambeno pitanje i nema kredita. Mjesečno mu ode cca 1500 kn na režije, cca 2500 kn na hranu, cca 100 kn na mobitel, cca 600 kn na gorivo, cca 500 kn na održavanje auta (uključena registracija podijeljena na mjesečni iznos), cca 100 kn na higijenu, cca 500 kn na slatkiše i poneku kavu…
Ostane mu cca 1200 kn. Ako se jednom mjesečno malo jače zapije tih 1200 kn je naknap.

Nemaju svi svoj stan. Neki su podstanari, a neki plaćaju kredit. Znači četveroznamenkasti mjesečni trošak na ovo gore nabrojano. Higijena 100 kn je osovno osnovnog. Sredstva za čišćenje doma, za pranje suđa, za pranje robe, četkice za zube, gelovi, britvice itd. Vrlo lako ode na parsto kuna mjesečno. Povremeno zatreba novi mobitel, povremeno trebaju nove gume za auto, povremeno se desi neki skuplji popravak na autu, povremeno sretneš nekog pa naleti još netko pa je tvoja runda preko 100 kn. Povremeno trebaš cipele, povremeno trebaš nove tenisice, povremeno trebaš hlače, povremeno majicu, košulju itd. Neke restorane, vikend izlete i sl. neću niti spominjat, pogotovo ne troškovno bezbrižni godišnji dulji od 2 tjedna itd.

Osnovna računica govori da sa 7000 kn možeš samo preživljavat bez trunke luksuza, guštanja i sl. Dijete? Kakvo dijete? Sa 7000 kn primanjima bi ti socijalna trebala oduzeti dijete (ne doslovno, ali nažalost ne možeš isfinancirat djetetove potrebe ako primaš samo 7000 kn mjesečno).

Eto, ali većina ljudi teži uvalit se na plaću od 7000 kn, a s tim ne možeš normalno živit.

2500kn za hranu za samca? Sta taj jede kavijar svaki dan :smiley:

1 Like

Pa ja samo na meso mjesecno potrosim cca 1200 kn, a jedem 70% piletinu, 15% govedinu i ostatak svinjetinu. Imam 80 kg, da nebi mislili da sam na 120 :grin:

50 kn normalan ručak, nikakvi bifteci, ali niti splačine od ulja i kruha bez konkretnog jela. 30 dana x 50 kn je 1500 kn. Dodaj sireve, salame, majoneze i sl. za međuobroke kroz mjesec i lako si na 2500 kn. Možeš i stat na 1500 kn pa dodat cigarete 1000 kn pa si opet na 2500 kn u ovom dijelu, a štediš na hrani.

A sad propustenog zivota… Ne mislim na neke extremne stednje ali izaci vanka navecer tu i tamo na kavu ok ali ima ljudi odu u klub plate 30kn ulaz popiju pice odu u drugi klub opet plate ulaz ode u 2 dana najmanje 350kn.

Jel bi ovo trebao biti neki luksuz? :wink:

Sve je to dobro?
Tako jednostavno treba biti.
Živi život u svakom trenutku i sada, jer ovo što je sada neće se ponoviti!
Ono što “ne možeš promijeniti” nemoj ni pokušavati. Osvjesti se i spoznaj tko si ti i kako se snaći? Učini sam sebi da ti bude dobro i da budeš zadovoljan sam sa sobom!
Vidiš kako se u “živom zidu” bore za fotelje? Baš njih briga za tebe.

1 Like

Sve zavisi do mjesta i koji klubovi. Ako racunas 350kn tjedno samo na nocne izlaske to je 1400kn mjesecno gdje su rezije, za stanarinu, benzinu, pojest i popit doma i hrpa drugih stvari. Prekoracis tih 5000kn plate vrlo brzo.