Rezultati Gemius istraživanja

prijavio se i ja u program…

Evo stigli rezultati za lipanj…

http://www.valicon.net/hr/gemius/obavijest_za_medije/

susjed se poboljšo vidim… :slight_smile:

vidi gdje je javno, jao jao… svaka čast…

18-ti je a nema rezultata :frowning:

A čuj, godišnji odmori, ljeto, vikend… :slight_smile: Ja pretpostavljam da će biti danas do kraja dana ili sutra.

Evo stigli su rezultati, u cpanelu koji sam dobio sa gemius acauntom piše da imam 51 000, prema mojim statistikama 70 ak k a tu me spustili na 28 000 :neznam:

Zbrajaju se samo first time visitsi i onda na kraju mjeseca od tih first time visitsa se filtriraju samo oni iz hrv i dobijes broj koji je na listi.
To konkretno za tvoj sajt Sime znaci da ga je 28.000 jedinstvenih računala iz hrv posjetilo.

Razlika između vlastite i gemius statistike:
Ako je jedno računalo svaki dan posjetilo tvoju stranicu (svaki put sa drukčije ip adrese) osobna statistika će reć da si imao 30 unique posjeta od tog računala za dati mjesec dok će gemiusova reć da si imao 1 posjet.

Kada čovijek dobije ovakav izvještaj bude mu žao što mu je prikaz posjete pa tri puta manji nego iz vlastite statistike, no to je to sto gemius radi: Prikazuje broj posjecenosti po jedinstvenom kriteriju posjeta (first time visits) iz RH.

Zamisliš se onda koliko tek ovi što su među prvih 20 imaju posjeta kada gledaju svoju statistiku :slight_smile:

My advice je… ne pratite statistiku putem awstata i sl porgram sto dobijes uz host.
Google analytics i Gemius Traffic, ukoliko zelite danas sutra pronaći oglašivača.

Ja sam sredinom 7 mj ukljucio imagesforme u gemius ali statistiku nisu objavili. Vjerojatno zato sto nije zbrajana od pocetka mjeseca. Oh well…

Anja objašnjava neke stvari u vezi Gemiusa, dosta je star video, ali nekima bi mogao biti koristan.

nemres vjerovat koliko para HRT ubire i nisu mogli kupiti jednu tv kartu da spoje na kameru i da normalno vidimo displaj, nego lik snima kamerom LOLCHINA…

Pa nije ovo Njemačka :smiley: heheh…

valjda tv kartica :smiley:

“To nije vaš forum, to je forum iz grupacije Monitor”…

Nemesis,
ja sam se na to najviše odvalio :))))))))))))))))))))))))))

Budući da gemius statistika radi na osnovi cookie-a, zanima me što se događa s podacima ukoliko se cookies redovito brišu? (npr. kako neki imaju narihtano u FF da se svi cookies brišu prilikom zatvaranja FF)

Događa se to da se takvi korisnici više puta broje kao first time visitori :slight_smile:

A koliko dugo im taj cookie traje (expiration time)? mjesec dana?

(sad kad znamo da sam ja barem 30 puta mjesečno first time visitor na prva 4 sajta na listi pa da proniknemo odkud još toliko first time posjetitelja na tim stranicama - koji nikad prije nisu bili na t com, net i slično… mislim ograničeni smo brojem računala u hr, zar ne?)

Evo pitanja:

Ako sam u kolovozu imao 40 000 absolute unique visitorsa prema Googlu, koliko bi to bilo na Gemiusu?

gemius radi svoja istraživanja, pa imaju neku statistiku o tome koliko je takvih korisnika pa i to uzimaju u obzir kod izračuna konačnih rezultata.

a što je s onima koji uopće ne dozvoljavaju kolačiće? i što će biti kada svi browseri ugrade jednostavan “privacy mode” poput chromea? imat će ti cookie based analitičari dosta izazova u narednom razdoblju.

Ipak, gemius treba gledati kao rang listu, poziciju na tržištu, podaci o posjećenosti su tu gotovo manje bitni.

gosarić, to je nemoguće procijeniti. pogledaj koliko si imao posjetitelja iz hrvatske pa to umanji za 10 do 15%, to bi mogao biti odokativni broj posjetitelja koje će ti “priznati” i gemius

@Woot
Nažalost (ili na sreću?) ne broje se :).

@Branchee
Cookie traje all the time.
Kada netko obriše cookie, gemius detektira cookie delition.
Naime cookie tvog posjetitelja je globalan. To znači da ako sam ja bio na tvom sajtu, i na 500 ostalih sajtova koji imaju gemius traffic, taj cookie je definiran kao jedan i kao takav se prati.

@Gosarić
Teško je za reć zato što rezultati Gemiusa obuhvaćaju first time visitse iz hrv.
Mislim da ti je najbolje postaviti gemius skripte pa neka broji. Bar je samo to besplatno.

Tko god radi u našoj sferi posla i želi naći oglašivača i/ili prodati sajt… mora includat site u gemius traffic istraživanje. Its like that.

[quote=“Artanis”]@Woot
Nažalost (ili na sreću?) ne broje se :). [/quote]

Kako to misliš ne broje se. Ja ako promjenim IP i izbrišem cookie gemius ne može nikako mene razlikovati od bilo kojeg drugog first time visitora.

Mislim da bi trebao pogledati prezentaciju Tomislava Cara sa web.start-a i uvelike bi promjenio mišljenje :wink: