RF Banka trazi ugovor (Adsense uplata)

Pa mimo boje sva polja su ista.

Eto meni cetiri dokaza plus takvu recenicu i vratili pare. Da dodam oni su trazili osnov uplate. Niko nijednom nije spomenuo porez. Osnov uplate moze biti samo faktura ili ugovor sa Adsensom.

izgleda da tvoja kuja sa šaltera nije vakcinisana :sunglasses:
vidiš ove moje, prije 10ak dana ja zaboravio, ona pustila pare i odma pita da joj dam :sweat_smile:

Ja sam popunjavao u NLB Banci (rekao bih solidna banka pa eto preporuke), a ponekad bi i oni zavisno od situacije…

…s druge strane u Sber banci nisam mogoa dobiti ni uplatnicu, nego bi cekao u redu i onda oni sve sami popune… eto meni je to bilo bas cudno jer se gubi vrijeme (umjesto da popunis dok si u redu ti cekas pa onda jedna osoba popunjava sve). Znaci druga strana ekstremiteta

Jesi tražio uplatnicu kad si ušao u banku pa nisu dali ili šta? A i zašto bi sam popunjavao uplatnice pa da gubiš mjesto ako je red, neće te niko puštati preko reda? :smiley:

Rekla ona ce popunit kad dodjem na red, il rece onaj zastitar… Sto se reda tice, nez kad si ti isao al ja kad dodjem bude nas po 5 i svi sjede gdje oce i rade sta oce al zna se ko je na redu pa ne moraju svi stojat (sto je ljepota civilizovanog naroda jelte :smiley: )

Od kada to bilo koja banka na svetu ima pravo da glumi poreznu instituciju? Ovo mi je smešno čitati a kamoli dostavljati im bilo koja dokumenta. Još porezna?

Koliko ja znam, ako porezna zatraži uvid u vašoj banci onda banka mora da preda državi sve što ima o vama. A ne da banka traži dokumenta od poreza.

Dok je ovaca, biće šišanja.

Moguće je da su imali nekih problema pa da se osiguraju za ubuduće, ko će znati. Ali u svakom slučaju je glupo da banka provjerava da li je plaćen porez pogotovo jer Google Adsense uplate nikako ne mogu biti sumnjive…

Moraš ba ranije ustajati rekao sam ti. Ti dok dođeš, kraj radnog vremena. :smiley:

S obzirom da je tema u vezi RF banke, da je pohvalim, kod njih nikad gužva. :sweat_smile: Od 10 puta što sam išao, čekao sam samo jednom. Jest da je provizija po računu 4-5 puta skuplja nego u drugim bankama, al’ barem nema gužve. :smiley:

Postoji tacka u zakonu koja kaze da se banci mora dostavit faktura za inostrani priliv, tako da ne rade oni nista na svoju volju nego samo oni sto to ne rade krse zakon (koji se eto mozda i ne sprovodi kako bi trebao)

1 Like

Mene je kontaktirala gospodja iz centrale u Mostaru, nije lokalno iz filijale (ovoj u filijali lokalnoj je realno jedinoj i bilo stalo sta i kako). I nije mi uopste trazila pregled transakcija i prijavu poreza nego samo “osnov priliva”. Nakon sto nisu pustali ja zvao telefonom spomenula da drugi salju i od poreske uprave. Pa sam na kraju poslao i to, oni odbili priliv nisu ni cekali da posaljem. I to drugi. Jer na 5 dana prije toga su odbili mi priliv sa Payoneera. Tako se ne moze poslovati pa sam promjenio banku.

Ne kontam sta je akontativna prijava poreza. Prvo S.P. ne moze prijaviti porez prije nego je kreirana osnova za sta se placa porez, a osnova je priliv. Drugo S.P. placa porez na kraju mjeseca, ne kad dodje priliv.

Jel slučajno blaženka?
Aj se pls javi u inbox imam neš da te pitam

Jeste. Ajde. 20 karaktera.

Da da Blazenka to je ta “Cvarak”

Skontah ovo. To za vas velike ribe, doo, ad i velike preduzetnike.

Nije li isto i za velike i male kad je porez u pitanju (sem razlike u % i “mogucnosti” otpisivanja troskova)?

Moraces pitati knjigovodje bolje ce ti objasniti. Bolje nego da ja mlatim praznu slamu i nagadjam ali izgleda da ima razlike.

Poštovanje prijatelji. Isto se to i meni desilo. Odoh sutra u Sberbank napraviti račun. Možete li mi molim vas reći kako da im reknem? Samo da želim otvoriti obični račun j da traž Swift i Iban ili da im drugacije reknem… Nov sam u svemu tome. Ako bi mogao netko veceras odgovorit da to odem sutra rijesiti. Hvala vam od srca! Ja sam bio danas ali sam izgleda pogrešno rekao, ja rekao da primam pare iz inozemstva i da mi treba račun za to i ono rekli da ne rade sa tim…

Reci da ti treba devizni da ti sestra/brat moze slati novac. Pojedine banke nece uopste da ti otvore racun ako kazes tipa adsense.

1 Like

A jel znate, mogu li ja sutra otvoriti obični (tekući) račun i da mi dadnu samo SWIFT i IBAN, da ne moram devizni racun pravit? Jer eto, ne znam ni ja stvarno u cemu je problem koji prave…

Sto se tice poreza za RS digli su od ove godine sa 10% na 13%

SWIFT i IBAN se obično daje kada se otvara devizni račun to jest, oni su vezani za devizni račun. Na obični tekući račun koliko je meni poznato, adsesne uplatu ne možeš dobiti

1 Like