RF Banka trazi ugovor (Adsense uplata)

Trebalo bi da moze primati e i na tekuci, ima u aplikaciji upustvo za inostranu uplatu

1 Like

Da to i ja mislim jer smo svi hteli 2020g da primamo uplate od adsense na tekuci ali nije moglo.

Ja sam dobio na tekuci isplatu (hrvatska).

2 Likeova

Ja sam malo gledao po netu i izgleda da je moguće što petarvu kaže e sad samo je do banke koliko sam skontao
Mada kod mene je bilo jel…nekada davno pre…da kada sam dobio 1 ček od adsensea su me u banka Intesa (Novi Sad) samo pitali od čega je priliv novca po kom osnovu i oni su stavili kao u fazonu honorarni posao tako nešto u tom fazonu .Od tada redovno dobijam sve uplate i preko pay pal i za adsense

Samo odeš u SBERBANK i tražiš devizni račun da ti otvore. To je sve. Ništa više ne govori a niti će te oni pitati. Ako si iz BiH, traži SBERBANK čija je centrala u Banjaluci, moja ti je preporuka.

1 Like

Svaki put pisem osnov priliva kada dobijem od adsense uplatu.
Od prvog dana sam napisao racunarske usluge.
Tekuci su pitali da otvorim ali nisam hteo pa tako ne znam da li moze sa adsense na tekuci ali nam je to isto priliv novca iz inostranstva pa nas tretiraju isti bio devizni ili tekuci.
Za paypal su samo prvi put trazili osnov priliva.

2 Likeova

Bio sam danas u sberbank. Rekao samo da želim otvoriti račun a ona nije dala… Ni devizni a ni tekući… Nisam uopce spominjao google… Kao, kad se zaposlim negdje u firmi, onda ce mi napravit a do tada ne moze nista… Inače, ja imam tekuci racun u Raiffeisenu i primam uplate sa AdSensa. Dobio Swift i Iban i sve a ove druge banke mi ne daju nista dok se ne zaposlim u nekoj firmi a ja svaki mjesec primam novac od adsensa i to veci od svih firmi zajedno al et, glupav je naš narod… Bosna i Hercegovina šta da vam kažem… Sad mi je samo preostalo da se nastavim mučit sa Raiffeisen da riješe taj osnov priliva i to sve a evo mucim se sa njima vec 3 mjeseca i nista a sve poslao…

Sta si im poslao prijatelju pod “osnov priliva”?

cuj nije ti dala da otvoris racun u banci kao fizicko lice?

2 Likeova

Sarajevska filijala?

Da. Došao i rekao da želim otvoriti račun. Ona me pitala jel radim negdje a ja rekao da još ne ali ću kreniti uskoro. Ona kaže kad se zaposliš u firmi onda dođi. To su mi rekli i u NLB isto tako… Jedini je tu Raiffeisen ispao normalan i pomogao mi, tj te cure šta rade tamo…

Općina Orašje (Posavina)

Nema tu slanja nego odmah u banci mi daju papir gde napisem iz koje zemlje je i pod kojom delatnosti,ime prezime sve to popunim.
Uvek sam pisao zemlja Irska i racunarske usluge kod je 302.
Dok to ne ispunim ne mogu da podignem novac.
Kod otvaranja deviznog racuna me nisu nista pitali nego samo kad dizem novac.

1 Like

Nađi banjalučku filijalu SBERBANK i nećeš imati problem.

Odi sutra opet i reci da ces ih tuziti agenciji za bankarstvo i svim zivim inspekcijama, cuj nece da ti otvori racun.

Druze nemaju logike neke stvari sto pricas. Racun ti moraju otvoriti u koju god banku da dodjes osim ako nisi ranije imao problema u toj banci pa si zatvarao racun ili si na nekim listama pa te ne zele kao klijente. Racun ti moraju otvoriti nebitno da li si zaposlen ili ne. Ti uvijek mozes staviti nesto para na racun i tako da stoji sve dok ti ne krene posao i uplate.

U svakoj banci ce traziti da im dokazes kako si zaradio novac koji ti stize na devizni racun i to je normalno nemoj dzaba da panicis i nesto da se bunis. Sad govorim za Sparkasse, ako radis sa istom kompanijom traze ti jednom i onda svaku narednu uplatu ne zadrzavaju i neces imati problema. Znaci posaljes im ako imas fakturu ili drugi dokaz da vide zasto si primio novac. U slucaju PayPal kad povlacis novac ide direktno na karticu i tekuci racun i jednom godisnje moras poslati izvode sa PayPal racuna svojoj banci. Ne znam sta prihvataju kao dokaz u slucaju Google Adsense jer ne radim sa tim ali vjerujem da Google ima neke potvrde nakon sto isplate novac koju mozes da pokazes banci i to je to. Ako imas u blizini MF Banku oni su ok za freelancere, otvori racun kod njih samo sto oni nemaju USD devizni racun vec samo EUR pa ne mozes primati USD direktno vec samo EUR. I Sparkasse banka je uredu, ali ocekuj pitanja i provjere u bilo kojoj banci cim krenes malo vece iznose primati.

1 Like

Razumijem ja tebe da to nema smisla… Nema ni meni smisla, zato i pitam na forumu… Nigdje na nikakvoj crnoj listi nisam. Sve uredno, došao u Sberbank, pitao da otvorim najobičniji račun, žena kaže da dodjem kad se zaposlim negdje u firmi i tjt… Sad se opet natežem sa Raiffeisen, zovem svaki dan, ljudi odbijaju, uglavnom treba ići iz ove “države” i tjt…

Ima smisla, piše ti na njihovoj stranici šta treba. I nema to nikakve veze sa državom do banke je da li žele otvoriti račun ili ne.

Trebao si ponijeti adsense ugovor pa probati.

Potrebna dokumentacija za otvaranje računa

Za fizička lica / rezidente:

  • Lična karta/pasoš (kopija)
  • Potvrda o prebivalištu iz CIPS-a /obrazac PBA3/ (original ili kopija)
  • Dokument o izvorima (porijeklu) sredstava za planirane uplate na račun (npr. potvrda poslodavca - plata, ugovor o radu, ugovor o djelu, ugovor o stipendiji, ugovor o prodaji, ugovor o zakupu, ugovor o korištenju, rješenje o soc. primanjima, odluka o isplati dobiti, penzijski ček, isl.)

U SBERBANK samo lična i to je to. Sve za 20 min gotovo.

1 Like

Nemoj zvati idi u banku i trazi sefa.
Pre 10g. sam u banci u Srbiji kada sam odneo google cek doziveo da obezbedjenje krene da me izbacuje.
Inace ovde su mi pre par godina rekli da ako ne podignem novac za dva meseca vraca se novac na google adsense.