Ronaldo... kralj kraljeva

Sve će se teže pojavljivati igrači kao Ronaldo. Zamisli ovog Mesija prije 20 godina ili još bolje prije 40 ili 60, sve je veća spremnost i izdržljivost i nema prostora više toliko ko ranije za bilo kakve tehničke poteze na to vrhunskom nivou đe su odmah trojica igrača oko svakog. Još je sve više timova koji stoje u blokovima tako da nema te lepršavosti često ali meni ima mnogo drugih ljepota u fudbalu jer nije fudbal samo ples sa loptom i driblinzi. eno pirlo nije imao ni dribling ni brzinu pa je bio genijalan igrač, eno onaj atletiko nema vizuelne ljepote, ali meni je milo ih gledat, organizaciju, taktiku, borbu i još masu drugih stvari koje fudbalu daju draž.

Ma slažem se, ali samo donekle. Kad netko zna onda zna. Da se danas opet pojavi Ronaldo siguran sam da bi opet prolazio igrače kao što je to radio i u svoje vrijeme, ili bi eventualno ekipe protiv kojih igra dobijale redovno bar dva crvena po utakmici. Njego možeš ili pustit da ti se naruga, ili ga rušit, zaustavit ga je bilo nemoguće. On je jednostavno bio poseban igrač, nekoliko klasa iznad pratnje. Bilo je i u njegovo vrijeme vrhunskih stopera, pa se poigravao s njima.

Ali istina da je danas spremnost i izdržljivost na višem nivou. Onaj Lukaku izgleda kao da bi prebio Rokya i Ramba zajedno, a Cristiano kao da bi pretrčao Bolta. Ali ■■■■■ to, i Lukaku i Cristiano znaju, ali daleko je to od onog što i kako je radio Ronaldo.
Cristiano je možda jedan jako dobar primjer današnjeg top nogometaša…brz, okretan, izdržljiv, ali prosječnog znanja. Da, nisam ljubitelj Cristiana, ali to nije samo zato što je glumatalo i plačipička nego zato što su ga previše digli u nebesa s obzirom na njegovu, za mene, skromnu igru (ne učinak nego igru). Top igrač i ništa više od toga, a samo zbog statistike mogu shvatit da ga se svrstava među najboljih 10-20 svih vremena, ali nikako ni blizu među top 5. Statistički je tu negdje sa Eusebiom i Jardelom (napamet govorim), a njih dvojica se “samo” smatraju velikanima, ali nikako najvećima.

Meni je bila draža igra od prije, ali zanimljivo je i danas. Nema više igrača poput Ronalda, ali sam svejedno guštao jučer gledat Real-Ajax i danas PSG-Man Utd. Nisam neki ljubitelj Man Utd, ali baš mi je bilo drago kad je dosuđen penal u zadnjim minutama (koji je bio čist kao suza). Ovi šeici mi se ne sviđaju jer su preko noći pokupovali top igrače i sad bi oni nešto predstavljali. Jedino mi je žao zbog malog Mbappe, ali nije se danas iskazao i u 83. minuti se spetljao umjesto da riješi utakmicu. Treba on još učit. Neki komentator je rekao da je na prolaz PSG-a bio koeficijent 1.01. Znam da je Man Utd bio skoro sa drugom ekipom, ali i PSG je bio bez Neymara i blesavi Švabo je Cavania držao na klupi. Ajde 1.10 nakon 0:2 u gostima, ali 1.01 je ipak bilo podcijenjivanje i drago mi je da je ovako završilo.

Za vikend su me iznenadili kad su u gostima zabili 2 gola :slight_smile: Od njih sam navikao na ratničku disciplinu, blok i jedan gol :slight_smile:

A sad treba polako na spavanje jer se sutra valja ranije ustat, ipak je sutra veliki nogometni dan :wink:

ja ga ne bi sviro vala nema šanse, pretvaraju fudbal u pičkinsku igru, nije da iole volim psg, ali odlučit utakmicu onakvim penalom je besmisleno. i ono izvođenje penala de rosija na drugoj utakmici je niđe veze ko da je rukomet, nije mi jasno da se ono pušta.

ne znam znate li, danas ako dinamo pobijedi ili odigra neriješeno Hrvatska ima dva predstavnika u kvalifikacijama za LŠ od sezone 20/21

Što se tiće plata, pogledajte NBA, mada je po meni NBA puno zahtjevniji od najzahtjevnije Premier lige.

Ja mislim da je penal čist kao suza. Obrazloženje bi bilo ono “povećan obujam tijela”. Možemo pričat jel glupo pravilo, ali prema postojećim pravilima da nije sudio taj penal zeznuo bi Man Utd i napravio orgomnu sudačku pogrešku koja je direktno utjecala na prolaz.
Protiv nas su u finalu Svjestskog sudili penal koji sam onda subjektivno gledao i rekao da je bio, ali da je glupo što se to sudi i što je takvo pravilo. Jučer sam bio neutralan pa mi nije bilo glupo nego sve čisto :slight_smile: A i drago mi je da je tako ispalo jer ne volim kad milijarderi preko noći pokupuju top igrače pa od običnog kluba naprave giganta. Mada, da sam ja multimilijarder Dinamo bi za 2-3 sezone osvojio Ligu prvaka jer bih barem jednu milijardu potrošio na najbolje igrače i trenera :smiley:

Znam, znam :wink: