S koliko godina ste dobili prvi komp?

Boga mi, svi vi lepo pamtite, vise nego sto sam ocekivao. Sto je dokaz da ste bili posveceni tome, da ste uzvali u tome, tako da nije slucajnost sto zaradjujete danas preko kompa :smile:

1 Like

Moj prvi komp je također bio Commodore 64 s kazetofonom i kacavidom za namještanje glave :smile:
Kasnije sam dobio i gore spomenuti modul, što mi je bila revolucija jer sam napokon mogao igre igrati bez namještanja glave. Najdraze su mi bile Pirati i Bruce Lee.

Ne sjecam se tocno koliko sam tada imao godina, možda 10, ali znam da je Commodore vec bio debelo outdated jer mi je susjed vec imao 486icu.

Drugi komp mi je nekoliko godina kasnije bio Pentium 133. Sjecam se da je imao neku Turbo tipku, koja nije nicemu sluzila. Tada sam vec poceo igrati Doom II, Warcraft II, Diablo i FIFU (ne znam koju verziju).

U svakom slucaju, drago mi je da su mi starci tako rano kupili racunalo, jer da nisu tko zna cim bi se bavio danas.

Hahaha i meni je bio prvi “moderni” komp pentium sa 133 mhz to jest ne pravi Intel već njegov ekvivalent Cyrax procesor (kasnije IBM) ako ga se neko seca, izumrli su u trci sa AMD-om i Intelom negde oko 433 mhz to jest pentium 2 procesora :smile: inače sećam ga se kao danas da je bilo…daewoo monitor 14 inča, 2.5gb hard disk 32 MB ram memorije pa kasnije dodato još 32…zvučna karta…grafička bez 3d čipa tada ali kasnije se pojavio čuveni voodoo 3dfx…i kasnije sam ubacio i dialup modem…strava mašina je to bila volim je i danas i draža mi je nego trenutni računari koje imam, na primer na laptopu koji ponekad koristim (samo kad putujem) ne znam tačno ni specifikaciju, dal quad ili dual core 2.2ghz 2 ili 4 giga ram memorije sve slično… a tada dodaš 32mb rama ili nedaj boze za generaciju noviji procesor sa 133 na 166 ili 200mhz i reakcija bude “šta je ovo ja letim” :smile:

Sećaš li se igre Duke nukem?

Potpuno smo svjesni istorije racunarske tehnike… :slight_smile:

Duke Nukem 3D? :smile:
Meni tol’ko krivo sto ga Dolph Lundgren nije snimio. Cak sam se trudio da se pokrene te podrzim inicijativu za takav projekat na imdb forumu. :smile:
Bilo je tu jos solidnih igara poput Monty Python-a i Privateer 2: The Darkening ili Megarace 2,… :wink:
Prvi PC mi je bio Pentium 133Mhz, 32MB RAM, 4MB VRAM, 1.5GB HDD koji je tada bio zvjerina.
Edit: Im’o sam 20, a od tad je proslo skoro pa 20. Prije toga nisam imao vlastiti kompjuter vec mi se iskustvo svodilo na skolske sekcije, predmete i drugare sa masinom.

Nisam imao komp do 286-ice tamo krajem osnove. Prije toga kod frenda na comodorcu smo spanali glave na kazicu :smiley: Prije vlastitog kompa, tamo u sestom osnovnjaku smo dvije godine drljali po qbasicu na ORLU, u srednjoj po pascalu na 8086 i 8088 pa konacno 486-ce i prvi pentiumi :grin: Sjecam se da mi je komp imao graficku Nvidia Riva TNT 2 koja je bila tada pojam :grin: i USB robotics 56K i carnet modemski ulazi (076767676 ili tako nesto je bio broj)… To je bilo drugo vrijeme, 92-e je dosao internet u HR…