S početkom 2019. uz niz novih zakona, na što obratiti pažnju? 🤔

U Hrvatskoj s početkom 2019. na snagu stupa niz novih zakona, :neutral_face: postoji li nešto na što bi mi webmajstori ili Youtuberi trebali obratiti pažnju, ili nešto što bi trebali izostaviti iz djelovanja? :thinking:
Recimo, ovi što imaju vijesti na svom webu trebali bi imati otvorenu firmu za takvu aktivnost, čak bez obzira na količinu objavljenog. :roll_eyes: Istina?
Hoćete li što učiniti po tom pitanju? :o:

1 Like

Dobra tema, jel ima kakav zakon za crypto?

I sto nam znace zakoni kada se oni selektivno provode, pa mozda da se i tako pita, koji novi zakoni ce se provoditi a koji ce biti samo slovo na papiru tipa alkohol ispod 18 godina…

1 Like

Dobra tema. I u Srbiji se najavljuje niz nekih promena zakona tokom 2019. ali videćemo šta će od toga zaživeti i da li će biti nekih konkretnih promena. Izgleda da je još uvek rano za neke zaključke dok nešto onako baš ne stupi full na snagu u praxi.

Izgleda najbolje je i računalo držat’ “ispod postelje:smile: :neutral_face:


:o:

Za dve, najkasnije tri godine :smiley:

Ako tko ima rodjaka u vrhu ja bi ako je moguce postao taj certificirani skeniratelj. Vjerujem da je plata ogromna, a posao dodjes i tamo nesto skeniras.

Eto, ako me tko moze progurat bio bih zahvalan.

Mnogo je nelogičnosti sa ovim zakonom koji misle sprovesti u “djelo” prvo je oduzimanje kompjutera a drugo su sertifikovani ljudi za skeniranje, bez sudskog naloga da se oduzima kompjuter vise je nego nelogično i zbog čega neko da je sertifikovan da skenira dokumente?

hahhahahahahahhaa :joy:
Ovakve stvari me sve više počinju zabavljati, a sve manje ljutiti iz razloga što ti ljudi su stvarno s posebnim potrebama. Mislim da su svi naši komentari suvišni. Ove naše uhljebe neće nitko s ničime zadovoljiti niti će ikad stati.
Treba nam Rumunska revolucija ili Islandska… srušiti državu/vladu/smaknuti gamad i sve iz početka.
Mi ni nemamo pravo gledati i usporedivati se s zemljama kao štu su Njemačka/USA/Ca… kad već sad za Poljacima koji su prije 30 godina po Jugoslaviji prodavali jeftine haljine/majice/robu… zaostajemo najmanje 10 godina pod uvjetom da od ovog trenutka oni nenaprave ništa.

Kad će se to promjeniti??
NEĆE!

Turizam/sezone/izvoz IT proizvoda sve te navodne zarade su nedostatne da pokriju “troškove” cijele države pogotovo što većina te love završi u privatnim đepovima.

Na sve strane mito i korupcija…količina stresa i negativne energije u zraku je sve veća i jača, što više pokušaš to te više uguše. Sve manje mi se da zivjeti u takvoj atmosferi.

3 Likeova

Hahahha, sad si me sjetio poljaka, oni su bili kao cigani prodavali su u njihovim smjesnim vozilima sve sto smo htjeli kupiti. i bilo je ultra jeftino, obican covjek je mogao kupiti sve sto su imali u automobilu.

Znam da je u selu isao razglas naravno iz usta u ugo, da su dosli poljaci… A sad poljska je velesila, a mi smjesni. I ove tamo gore to nije sram pa se pitam dali su oni uopce hrvati, poceo sma sumnjat da mozda nemaju strane pasose?

A za to da se maknu revolucijom mislim da nema smisla, jer mi kao narod smo obezglavljeni, i ako amknemo sve te dovest come na vlast iste ili jos gore, kladio bi se da bi doveli jos gore… zato dobro nam je ovako, vjerujte mi.

Nece turizam jos dugo. Nek se samo jedno sranje dogodi, tipa jedna bomba u trgovackom centru, autobusnom ili zeljeznickom kolodvoru i sljedecih 20 godina nece nitko k nama na more.

Jedan dobar novi koji najavljuju je kako će izgleda opet vratiti povratnu naknadu otkupa ambalaže mljeka i mliječnih proizvoda… pa ćemo svi imat dobru dodatnu zaradu :joy:

Meni je susjed prije 2-3 godine prestao sa skupljanjem papira jer su i tamo uveli porez. Čovjek je ostao bez posla i stvarno je radio kao konj dan-noć skupljao taj papir i u najboljem slučaju za 10h dnevno hodanja i vucaranja papira zaradio cca <150 kn i nakon toga uveli porez mislim da 25% + nije imao auto nego morao uvjek nekog žicati da ga vozi i na kraju odustao jer vise ni to nije imalo smisla.

S otkupom mlijeka će vrijediti samo ako je ambalaža od dukata :stuck_out_tongue: :joy: hahahhaha

1 Like

Kletva kralja Zvonimira je tu u pitanju. Nema nam spasa do 2089.godine…

Legenda koja se prenosi već stotinama godinama kaže da se smrću kralja Dmitra Zvonimira, koji je vladao od 1075. do 1089. godine nad Hrvatskom nadvilo prokletstvo. Sve od tada pa do danas Hrvatskom vladaju oni koji ne vole njezinu grudu, rijeke, mora, hrvatski narod.

Narodnom predajom prenosi se legenda od smrti Dmitra Zvonimira – 1089. godine pa se po tome može zaključiti da će se tisućljetno prokletstvo Hrvatske i hrvatskog naroda okončati 2089 godine, tj. za 75 godina.

Kad vidim da budu imali utjecanja na moju kreativnost i poduzetništvo javno ću ih poslati u PM, platiti promociju da svaka osoba u Hrvatskoj to vidi i otići u Poljsku :slight_smile:

1 Like

@Master_Yoda

Kriv je balkanski mentalitet i balkanski jal.

hmmm i to je o tom - po tom ili kako se već piše.

Da, slažem se da je mentalitet na ovim prostorima jako čudan, ali s druge strane možemo vidjeti primjere balkanskog mentaliteta koji su uspjeli po cijelom svijetu.
S balkanskim mentalitetom ljudi uspiju napraviti biznis u jednoj Canadi dok na Balkanu nemogu ništa. Tako da veliki dio odosno najveći igra država u kojoj se nalaziš.

Npr. zamislite uspjeh Rimca da je to pokrenuo u Americi, a on u Hr nemože dobiti dozvolu da testira auto pa to mora u Sloveniji ili Italiji nisam više siguran gdje. itd,itd…

Tako da djelomično je tako ali taj mentalitet je proizvod lošeg sustava i vodstva.

I sam si sve napisao ovdje neke stvari :

1 Like

Sto mislis , odakle Rimcu kapital?

Nemojte samo o tome, odite na neki drugi forum jer se ta rasprava moze voditi u nedogled.

1 Like

Nije to pitanje. Glavno da je čovjek taj kapital obrnuo već milijun puta i dalje radi i plaća ljude.

1 Like

Tako je.
Pitanje koliko ljudi bi uspjelo to ponoviti da ima milijun dolara u đepu pa i 10.
Kladim se da na 100 ljudi možda bi uspjelo njih 5, a možda i nebi.

2 Likeova