Savjeti oko kupnje laptopa za računarstvo

Kužim! Znači neću pogriješiti ako uzmem i i5.
Baš vam hvala što mi to tako detaljno opisujete :hugs:

1 Like

Evo ovaj je dobar

Da kupujem kupio bi ovaj i vjerojatno bi ga otvorio jednom mjesecno jer mi to ne treba.

No 11k za laptop je definitivno overkill jer su ovo gaming laptopi. Mozda da ipak bolje razmislis za sto trebas laptop.

Za tebe preporucam ovo:


Ovo je ionako overkill za minecraft i slicne igrice, a moze sve da radi ostalo kao i laptopi od 1000. P?rakticki placas 3000 kuna vise laptop od 11 000 da mozes 9igrat PUBG u sto vise frameova odnosno da budes kompetitivna, PUBG ionako radi Ok i na ovom za 8k laptopu i tih 3k koje platis neces ni vidjet razliku osim ako nisi hard core gamer.

P.S. na ovom je disk smao SSD 512GB, pa sad neznam dali ti je to malo… ako je onda:


Cijena skoro pa ista

P.S.S. Ja bi uzeo onog s 512GB SSD i sve sto trebam trpao na njega. Ionako se laptop ne kupuje kao storage…

1 Like

Dvoumim se izmedu Dell i Asus modela. Uglavnom, s obzirom na spomenuti procesor, ovaj mi je zapeo za oko:

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=16878

15 inca, a lagan, cini mi se dosta za ono sto meni treba, cijenom mi je isto super, ostane mi jos budzeta. Jedino me brine i5 1.6GHz, ne znam hoce li to napraviti razliku.

A zensko sam, sta cu, dizajn me privukao isto😂

takoder, baterija mi se cini dobra. neki od ovih gaming laptopa su mi malo slabi po tom pitanju.

Zbog toga ni ne troši puno bateriju. A jako zanimljiv podatak da mu daju do 16 sati. Pa i da je samo surfanja - dobro je. Baterija mu je 73 Wh dok ima nekih i sa samo 48 Wh.
Mislim da je imati bateriju u pogonu 6 sati (a očekujem da to imaš nekih godinu i po do dvije) dobro.
1.6 GHz ne djeluje puno ali dosta stvari uradi iz svakodnevnog rasporeda uradi na tom taktu.
Ali za rad može da se popne na 3.9 (deklaracija).
Za igru, Minecraft traži od 3.1-3.5. Stvar je što će sam procesor ponuditi kol’ko god može (tj. maksimum) a onda se to grije, haba i troši bateriju.
Ali već smo apsolvirali da se igre koriste na desktop-u. :smiley:

Jedino bi’ najozbiljnije predložio da se uzme i 60-mjesečna garancija (u toj klasi košta 450 kn).

znači radije ne 1.6GHz? poludit cu😂

Suprotno.
Da 1.6.

Taj 1.6 može da ide na 3.9 u turbo modu. Ali može da odradi i neke nezahtjevne poslove sa 1.6
Recimo screen saver. Ali onaj od 2.3 ili 2.6 koji ide na 4.0 ili 4.1 u turbo modu ne može nikad da spusti svoj takt do 1.6 i samim tim ne može da bude štedjliv sa baterijom k’o 1.6.

1 Like

Ove laptope što je @dadaas naveo su top posebno mi se sviđa ovaj laptop

Do 9 K TOP

Ovaj zenbook je lijep lagan, baterican, prikladan da nekamo odes na goli otok gdje nema stekera.
I to je jedino sto ima naspram ovog:

Ovaj dell je PILA naspram onog zenbooka a cijena im identicna. Nedaj boze da ponestane prostora na SSDu pa onda ides usporedjivat rad na ovom od 512 SSDa i ovog sa 256ssda. Ne da se radi o nebo i zemlja, meni kao heavy weight korisniku je to zivot ili smrt. A da ne pricam o procesoru.

Ako se kupuje prestiz, da se laptop postavi na stol i gleda onda zenbook, ako ce se na njemu raditi dobro ili jos bolje ako ce ga se tjerat i da radi ko konj onda je dell prava masina za to jer ce on reci daj jos, jos jos jos jos…

P.S. neka me netko zaposli u prodaji laptopa, tak sma kak oni sa tv reklama.
P.S.S. da sam ne serem Asus je vise laptop nego Dell bez imalo razmisljanja.

1 Like

Hvala. Idem vidjeti tu mašinu uživo ovaj tjedan pa ćemo vidjeti :blush:

Agreed. (Post must be at least 20 characters).

Imao sam: acer, asus, hp, lenovo.

Od svih lenovo jedino radi kako treba ali E serija. Ostali jako loše, moram napomenutida su laptopi bili u rangu 5000-6000 kn , osim lenova koji nije ispod 8000 ili 9000 kn.

Koliko para, toliko muzike.

Suludo mi da tako usporedujete laptope. U danasnje vrijeme nema ih losih, a ako netko ima problema s njim, prije je do tog laptopa nek do proizvodaca. Isto ko i s autima. Kum mi je ostal s novim audijem u defektu i kaj to sad znaci da su audiji losi? Od laptopa sam imal lenovo L seriju i to je bilo nepoderivo. Padal je s kreveta dosta puta, pal sam i u grabu s njim (prokleti alkohol) :smiley: ali je sve funkcioniralo ko prvog dana, ekran ko novi, jedino sam trebal hard mijenjati, ali jbga bil je star vec 7 godina. Sad vec 2 godine imam acer, za 4750kn sam tada dobil ssd disk, i5 7 generacije, 8 gb ddr4, gtx-icu. Za moje potrebe i vise nego dovoljno. Nisam gledal sve laptope koje ste predlozili, ali vjerujem da ni s jednim ne bi pogrijesila. Jedino kaj je meni to previse para, bolje kupiti latptop za 6k pa za par godina opet za 6k jer tehnologija ide jako naprijed…

Hvala svima na odgovorima i ljubaznosti!

Odlučili smo kupiti bolji laptop jer imam tri djevojčice i kod nas se laptopi naslijeđuju kao i mobiteli…zasad mi dvije kćeri idu u MIOC :blush:

vjerujem da će ovaj Dell durati dovoljno dugo da i kad ga starija zamijeni boljim za nekih 2 godine, da će ga mlađa još moći koristiti neko vrijeme, pa makar i za bedastoće :joy:, a možda i meni padne u ruke…

mislim da je u tih 2,5 tisuće kuna ipak neka razlika u kvaliteti, a kako takve stvari kupujemo svake 2 do 3 godine to nije tako velika financijska razlika na cijeli taj period…(koliko plaćam grijanje po zimi laptop je nula).

Ima 3 godine garancije pa mi je i zbog toga dodatno simpatičan…
ako nam se dopadne u dućanu onaj Dell koji je svima okej, a kojeg je predložio @dadaas, kupujemo ga :wink:

Javimo odluku i dojmove i još jedanput puno hvala svima na podršci i savjetima…

Mama @Martacroata

1 Like

I za grijanje je dobra odluka jači procesor. :smile:

1 Like

I po mogućnosti da radiš u Android Studio brzo češ se zgrijati :grinning::grinning:

Ima losih laptopa itekako. Radim u pc servisu pa znam sta pricam. Za Lenovo je istina da smrzavaju, trenutno je Dell najbolji a ni HP nije los,ali ovi jaci modeli od 6k kuna navise.

1 Like

Što je odlučeno na kraju. Koji laptop se uzeo. @Martacroata

Pozz.
Jos niti jedan :blush:. Djelatnik u jednom dućanu nam je rekao da se strpimo do Uskrsa jer će sve trgovine imati popust, čak i one na webu pa kaže da možemo uštedjeti i preko tisuću kuna…pa mi čekamo :hatching_chick:

1 Like

Aha ok. Na koji model laptopa ste bacili oko.