Savjeti oko kupnje laptopa za računarstvo

Na Dellu smo totalno, nismo još odlučili koji od milijun budemo :blush:
Ali Dell najvjerojatnije jer su nam i u trgovinama rekli da se najmanje kvare.
Čim kupimo postavit ćemo sve na forum :wink:

@drmrgood kao serviser ako sma dobro shvatio moze vise reci o tome kako se laptopi kvare. Ja sam misljenja da se oni svi kvare isto, sve su to komponente napravljene u istoj tvornici vise ili manje jedino je razlika mozda u kvaliteti plastike i izrade kucista. Ja znam da se najvise kvare HP laptopi i kladim se da ce se @drmrgood slozit samnom da u serviseriji imaju najvise HP-a.

A razlog je cisto prirodan, isto kao sto je najvise Renaulta na popravku, auto nista nevalja rekli bi. A u biti je stvar totalno suprotna auto je best buy i ljudi su to prepoznali i nakupovali ga u abnormalnim kolicinama, pogledajte njuskalo, ja kad sam kupovao auto svaki drugi je renault megan. Isto tkao i Laptop, HP vjerujem ima najvise primjeraka prodanih pa je normalno da su i na servisima puni s njima.

Ja sma dosta razmisljao o ovom topicu nisma htio previse se ubadat, ali ako laptop nije potreban, jos jednom razmisliti o PC racunalu, za te pare se mogu kupit 2 PC racunala koje bi bile PILE!!! Obje PIle daleko bolje od ovog jednog laptopa. Laptop jedinu prednost ima nad PC acunalom je mobilnost i NISTA DRUGO!!! I tu ne govorimo o prednostima da je tu negdje, ono 9.9 napravam 10, tu govorimo o razlikama, 1 naprama 100. (da iskarikiram).

Pa ako je taj laptop stvarno namjenjen da se bude koristio mobilno, nosio iz kuce u kucu, vrsile neke prezentacije sta ja znam, laptop je nuzno zlo. Ako se nebude koristio mobilno onda je to bacen novac u pecnicu i to veliki novac.

Da. Krivo sam se izrazila. Nije nam rečeno da se Dell najmanje kvari, nego da im rijetko dolaze na servis. To nije isto. Može biti da je samo zato jer su manje zastupljeni a kvare se u istom postotku.
No, većina dečkiju po tim dućanima je reklo da je povratni info o tim laptopima uvijek odličan, da imaju dobre ocjene po tim računalnim sajtovima i da je sve u svemu najsigurniji…
Iako kćer još uvijek pati za HP Omenom kojeg je prvo usnimila :joy:

Laptop će se definitivno koristiti jer ide 4 korisnika na naš jedan komp :joy:

hahaha, za 10k se mogu kupiti 3 solidna racunala pa imate svaki svoje racunalo.
Razumijem kcer i mene bi vjerojatno privukao HP Omen, neznam jesam li ga spomenuo gore, ako cete u tom smjeru onda treba paziti ima HP Omen-a mali miljon.

https://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-omen-17-an014nm-2le12ea.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Ovaj izgleda OK i tu je negdje s cjenom, mozda za curke bolji izbor buduci ako gledaju OMEN onda se racunaju igrat…

1 Like

Nekako svi laptopi dolaze podjednako na servis jer je to sve isto. Laptop ispod 4k kuna ne valja ni jedan. Istina je da Della ima najmanje,nekako najvise ima Toshibe koliko sam ja primijetio.

A di ću smjestit sve te kompjutere? Nas je šestero u kući, a djeca mi uče za kuhinjskim stolom jer jedino tu ima dovoljno mjesta…nema radne sobe, stara kuća :joy:

Pošalji jedno dijete na wc šolju, drugi u kupatilo, treći u spavaću sobu i eto reda :grin::grin:

Hvala na pitanju. Ja se već dvaput lupam po prstima da ne natipkam isto sve čekajući Marta će se javiti sa novom mašinom. :sweat_smile:

Ništa, strpljivo ćemo sačekati još ta dva mjeseca. :blush:

Jeste li se definitivno odlučili da idete na Linux?

Ako će gejmat onda vjv će biti ili windows ili dual boot al prije bi rekao samo windows… al evo volio bi da sam u krivu pa da isprobaju i čari Linuxa :slight_smile:

Igre se danas skoro pa regularno proizvode za Linux.

Link
https://store.steampowered.com/search/?os=linux

Vjv svima vama zvuči čudno što danas djeca uče za kuhinjskim stolom, ali eto, spletom okolnosti i nesrećom što sam poštena, tu smo di jesmo.
Ali nitko se ne žali, cure su mi odlične učenice (dvije najstarije idu u MIOC) :slight_smile: - tako da se mi dugo odlučujemo na kupnju bilo čega jer su nam novci bitni…a da nemam Master sigurno ne bih kupovala laptop jer samo ja radim u cijeloj familiji :blush:
I ne želim kupiti jeftini bez obzira na sve gore navedeno jer će me to još skuplje kasnije izaći.

4 Likeova

Nisam uopšte citir’o k’o povod za bilo kakvo objašnjenje ili pravdanje,
već sam samo uzeo komad posljednjeg posta. Mea culpa.

Alternativa za citat je bila:

, ali mi se nije sjekla rečenica na pola. :blush:

Curama pozdrav uz želje za mamin uspjeh. :slight_smile:

1 Like

Svi ovi laptopi što @dadaas preporučuju su super ali imaju velike mjere i ekrane i skoro 4 kg pa gledamo jel bi mogli nešto manje naći ali da valja :grin:

Svaka čast @Martacroata za MIOC. Stvarno super bome.

Aha, ja sam gledao lapštop 17 inchni jer ovo ostalo je meni premalo, a i ako ce se igrat ovi mali ekrani su koma… meni je i 17 incha malo…

Znaci ipak treba lagan mobilni laptop… Neznam onda ovi manji mozda da se ipak uzme neki jeftiniji model cca 5k kuna, nebi ja davao vise, sto ce ti graficka i snaga za laptop koji ima ekran 15 incha… Igre ce ionako lose izgledat, a snaga procesura koliko kuzim i nije toliko bitna buduci i nema neke pretjerane razlike…

Ajde plizz mi stavi neki primjer na što misliš. Nama se sviđaju postavke Della, ali veličina i težina ne…ima li neki blizu tog ranga :blush:

Jel isključivo nove laptope gledas ili i polovni dolaze u obzir ?

Može se i za nekih 5-6K dobar polovni laptop naći

Novo, novo, najnovije😊
Imali smo loše iskustvo sa polovnim stvarima pa ne idemo u tom smjeru.

https://www.centro.hr/dell-latitude-5590-i7-8650u-fhd-8gb-ssd256gb-fp-scr-backlit-win10pro.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Evo dell