SEO guru i serija članaka

Ser guz Ser guz

[quote=“Petarcro”]Nisam čitao tekst prije ali sada vidim da iam puno neistine napisane.
U očima googlea .com , .net i .org su gledane isto. Info je po meni odmah iza njih i uopce nije toliko losa koliko mnogi tvrde. Sa ostalima na sreću nemam iskustva.

Ovu drugu glupost da gogle ne raspoznaje rječi ako su spojene ne želim ni komentirat… :)[/quote]

Ma gle sve je to isto, com net org info…

ako je sadržaj unique, ako je onsite seo odličan, link building odličan…

biti ćeš dobro plasiran, G jedino ne gleda isto (tj uopće ne gleda:D) banirane ekstenzije (mislim .cc je bila nedavno neka priča, il tako nešt nisam siguran)

uglavnom teško blamiranje, ovaj se(j)o guru je prosuo toliko gluposti, da me podsjeća na one samoprozvane gurue iscijeljitelje, milana tarota i ostalu ekipu

Google ne preferira org domene. Zato Wikipedia dominira rezultatima. :smiley:

ne, to nije zato, nemaš pojma:D…tetka od žene od gazde wikipedije radi dobru pitu od jabuka, koju redovito šalje gazdama google-a, kako Larry Page obožava njenu pitu od jabuka, naredio je da G algoritam mora favorizirati wikipediu…

…baš je Matt Cutts govorio o tome na svom blogu prije par godina

mislim da nije bila od jabuka " tikvi " cccc
Uglavnom guru je modni mačak zar ne bar se nije sam prozva a kud prođe prašina se diže

[quote=“kromaser”]mislim da nije bila od jabuka " tikvi " cccc
Uglavnom guru je modni mačak zar ne bar se nije sam prozva a kud prođe prašina se diže[/quote]

dobro, priznajem, fulao sam…bila je od tikvi:D

kad te drugi prozovu, onda to priznajem, znači da vrijediš…mada mu svejedno ja nebi dao da me stilizira i oblači


:smiley:

[quote=“topliburek”]SE(j)O GURU KAŽE:

Vrlo je bitno i koju te kakvu domenu imate. Poznato je (mada neki tvrde suprotno, ali nemaju dokaza za to) da je .com domena “najjača” i da ju Google preferira. Nakon nje dolazi .net domena, a sve ostale su tu negdje. Google ne preferira .biz, .org i slične domene

TAKOĐE:

[i]Osim toga, tražilice uglavnom ne prepoznaju dvije riječi ako su u domeni spojene kao jedna (npr. mojuspjeh.com), pa je zato mnogo bolje ako dvije riječi u svojoj domeni odvojite minusom (npr. moj-uspjeh.com). Ili možete odabrati domenu sa samo jednom ključnom riječi, mada je većina takvih kvalitetnih domena danas već zauzeta.

Postoje još i razni trikovi, fore i forice koje vam mogu pomoći da vaše stranice steknu što više posjetitelja te da ih Google indeksira u što boljoj poziciji… Ali o tome ću pisati u sljedećem nastavku kolumne.[/i]

Dugo se nisam ovako nasmijao :smije: :smije:
Ma dobro je imati ovakvog animatora barem malo promjene i smijeha :potboy:
Jedva čekam nove nastavke

Joj što ste duhoviti, zamalo sam umro od smijeha, već sam mislio zvati hitnu. Ljubomorno kritizirate momka koji piše nešto poučno i smisleno, samo ne znam šta vi to imate za pokazati. Sve što vam vidim u potpisima su polusiteovi ŽNJ kategorije s broken linkovima i temama tipa “mali cigo i 10 automobila”. I takvi nekoga da kritiziraju? E baš smiješno… Možda da se neko od vas javi za seriju članaka Debil Guru

Vidi ko se pravi pametan, oni koji u potpisima imaju siteove ŽNJ kategorije, s hrpom broken linkova i člancima tipa “mali cigo i 10 automobila” ili “cat motivational posters”?? Hahaha. Da ne spominjemo elementarnu nepismenost, tipa “kompijuterski”. Nije ni čudno da baš takvi pišu isprazne kritike, to je izgleda jedino šta znaju.

Do sada sam pročitao dosta članaka na temu SEO-a na hrvatskome i na engleskome, i jako mnogo uputa i savjeta, trikova kojekakvih, a Bruno je napisao sljedeće:

“Kako da imam jako dobro posjećenu stranicu? Odgovor je vrlo jednostavan: Nikada nemojte raditi stranicu o nečemu što vas osobno ne interesira jer ćete brzo izgubiti interes, zapustiti stranicu, te ćete uzalud ulagati trud, vrijeme i novac.”

Ovo je najbolji SEO “trik” koji sam ikada pročitao: jednostavan, poticajan i tako logičan. Ako ni zbog čega drugog onda mu kolumna samo zbog toga vrijedi.
Vidim da neki od vas pišu zajedljive komentare, ali u njima osim ispraznog cinizma ništa drugo nisam našao. Kvalitetu siteova u potpisima takvih dežurnih cinika neću niti komentirati. Zapravo, na takve uopće ne treba gubiti vrijeme ni u kom smislu. Happy posting! :wink:

No milim te komentiraj :slight_smile:

A i tvoj SEO guru neka se predstavi imenom prezimenom i sajtovima pa da odmjerimo dužinu e-Penisa :slight_smile:

[quote=“w00t”]No milim te komentiraj :slight_smile:

A i tvoj SEO guru neka se predstavi imenom prezimenom i sajtovima pa da odmjerimo dužinu e-Penisa :)[/quote]

SEO guru je predstavljen imenom i prezimenom u svakom članku koji je napisao, i to je očiti dokaz da postaš negativne komentare o nečemu što uopće nisi ni vidio. Stav ti je da ako ti nisi najpametniiji ili glavni, onda to odmah ne valja. Ako već smatraš da je Bruno napisao nešto pogrešno, ti to navedi pa napiši ono što misliš da je ispravno. Ali ti nisi napisao ništa pametno niti konstruktivno, samo bacaš isprazne kritike i komentare, spominješ nekakav e-penis. I ti ćeš o nečemu nešto pametno napisati? Teško.

Kad tvoj SEO guru napiše nešta ovako


onda cu mu se klanjat :slight_smile:

Loše loše, ovo oko domena je baš obrnuto. .com .net .org i .biz spadaju u jedan koš, on je vjerojatno mislio na nacionalne domene i one gluposti tipa .in .co i sl.
Ovo za domenu sa crticom neću ni komentirati, nešto gluplje nisam dugo pročitao. Ispada da bi svi trebali stavljat crticu u domenu a zapravo bi trebali to izbjegavati.

Trebalo bi to ispraviti jer će ljudi koji se ne kuže u seo uzeti te stvari u obzir i kasnije će imati problema.

Čuj, Bruno piše o onome što zna iz vlastitog iskustva (a zna dosta), nigdje nije rečeno da je sad svjetski autoritet na temu SEO-a. Sve te rasprave tipa ko je pametniji… su besmislene. Ako se nekome ne sviđa ono što Bruno piše, neka ne čita, rješenje problema!

Ti si isto dao zanimljiv link na temu SEO-a.

Pozdrav!

Kad narastem i ja ću biti guru. I razmjenjivati linkove :slight_smile:

[quote=“mojuspjeh”]Čuj, Bruno piše o onome što zna iz vlastitog iskustva (a zna dosta), nigdje nije rečeno da je sad svjetski autoritet na temu SEO-a. Sve te rasprave tipa ko je pametniji… su besmislene. Ako se nekome ne sviđa ono što Bruno piše, neka ne čita, rješenje problema!

Ti si isto dao zanimljiv link na temu SEO-a.

Pozdrav![/quote]

Kriva informacija je kriva kako god okreneš. Nije to sport pa da svako ima svoj stil igre i taktiku i svi su u pravu.

Nevezano za SEO, iz iskustva mogu reći da je vrlo teško pisati o nekoj temi gdje su svi pametni i svi sve znaju i uvijek se nađu pametniji od najpametnijeg.

Predlažem da nastaviš pisanje ali bez pretenzija na nekakav “guru” nivo. Jednostavno kreni s početnicom ili valoriziraj svaki članak koji napišeš.
Znači članak taj i taj, namjena za: početnike… članak taj i taj: namjena: za naprednije početnike i sl.

U svakom članku se probaj držati jedne teme, ne pisati članke o 5-6 stvari koje ćeš površno napisati nego jedna stvar ali temeljito.

Puno sreće

P.S. Predlažem promjenu imena SEO guru u SEO savjetnik ili sl.

Vidi, nitko nebi imo problema sa tim sadrzajem da je covjek napiso da je pocetnik u tom svijetu i da je to ono sto on misli.

Ovako samo ispada “ne pametan” :smiley:

Kad god PRAVI SEO strucnjaci pisu o bilo kojem “faktoru” obicno navedu valstito ili neko drugo istrazivanje koje pokazuje da je to tako. Ako samo napisem “to je tako”, to je toliko beskorisno da ti ja to ne mogu objasnit. Moze doci bilo koji anonimus i napisat da bilo sta radi na naki nacin a da to uopce nitko nije testirao i u slucaju SEO-a pravilno statisticki obradio.

Zato su njegovi clanci jednostavno smijesni svima koji su proveli barem par godina u profesionalnim SEO krugovima, znaci ne samo meni nego svakom covjeku koji je komentiro u ovom topicu osim samog OP-a.

Nadalje, tvoja ideja da nebi trebali komentirati ako ne zelimo citati je u najmanju ruku smijesna. Dosao si na forum (forum podrazumjeva raspravu) i pozvao clanove jedinog hrvatskog foruma koji ima ikakve veze sa SEO-om da pogledaju clanke “SEO gurua”. Koju drugu akciju si ocekivao? Osim ako za tvoj portal ne pise direktor SEOmoz-a, ovo je jedina reakcija koju si mogao dobiti, u najbolju ruku reakcija je mogla biti “meh”.

Uzmi u obzir da ce te clanke mozda procitati ljudi koji ne razumiju da je to sto taj covjek govori totalni bullshit i zapravo poslusat te savjete i sj**at si sajt. Jel to ono sto si zelio kad si mu rekao da napise te clanke? Ljute ljude koji su poslusali gluposti koje je napiso i sjebali si sajt u koji su ulozili XYZ vremena? Nadam se da nije.

Koliko god ti sad želio odgovorit nešta glupo i posprdno i ignorirat u tom procesu cinjenice koje sam iznjeo u ovom odgovoru, necu se vise spustat na tu razinu da raspravljam s tobom o necem o cemu nemas pojma. To bi bilo kao raspravljati sa kreacionistom o evoluciji.

[quote=“w00t”]

Koliko god ti sad želio odgovorit nešta glupo i posprdno i ignorirat u tom procesu cinjenice koje sam iznjeo u ovom odgovoru, necu se vise spustat na tu razinu da raspravljam s tobom o necem o cemu nemas pojma. To bi bilo kao raspravljati sa kreacionistom o evoluciji.[/quote]

Još uvijek nisi iznio nikakve navode što je to pogrešno u onome što je Bruno napisao, niti dokaze za to, osim što si postao link na neki članak. I šta s tim?
Jedino što se primjećuje kod tebe (i tebi sličnih) jest želja za svađanjem i “pametovanjem” jer se tvoj ego našao povrijeđenim što netko ima kolumnu naziva “SEO guru”. Brunove članke nisi čak niti pročitao.

Kad izneseš neke uvjerljive dokaze koji govore suprotno od onoga što Bruno piše, onda možemo pristojno razgovarati i eventualno nešto promijeniti, nitko nije bez greške. Ali ne, ti si odmah počeo s nabrijanom agresivnošću i ciničnim potcjenjivanjem, a u tom tonu vidim da nastavljaš i dalje. Stoga više neću odgovarati na tvoje postove.