SEO guru i serija članaka

[quote=“mojuspjeh”]Još uvijek nisi iznio nikakve navode što je to pogrešno u onome što je Bruno napisao, niti dokaze za to, osim što si postao link na neki članak. I šta s tim?
Jedino što se primjećuje kod tebe (i tebi sličnih) jest želja za svađanjem i “pametovanjem” jer se tvoj ego našao povrijeđenim što netko ima kolumnu naziva “SEO guru”. Brunove članke nisi čak niti pročitao.

Kad izneseš neke uvjerljive dokaze koji govore suprotno od onoga što Bruno piše, onda možemo pristojno razgovarati i eventualno nešto promijeniti, nitko nije bez greške. Ali ne, ti si odmah počeo s nabrijanom agresivnošću i ciničnim potcjenjivanjem, a u tom tonu vidim da nastavljaš i dalje. Stoga više neću odgovarati na tvoje postove.[/quote]

Evo ajd,ja ću konkretno,iz članka “gurua” :slight_smile:

Kakav je to SEO guru koji niti ne zna što je link building i proglašava to razmjenom linkova?!?
Nije problem,nek čovjek piše što hoće ali upada u oči to tituliranje koje pobija već nakon par rečenica članka o navodnim tajnama. :cugi:

[quote=“iggysick”]Evo ajd,ja ću konkretno,iz članka “gurua” :slight_smile:

Kakav je to SEO guru koji niti ne zna što je link building i proglašava to razmjenom linkova?!?
Nije problem,nek čovjek piše što hoće ali upada u oči to tituliranje koje pobija već nakon par rečenica članka o navodnim tajnama. :cugi:[/quote]

Koliko sam vidio svi izvori navode da je tako, evo npr:

"What Is Link Building?

Link Building is the process of creating inbound links to ones own website. This can be done by reciprocal links, being listed in e-zines, newsletters, directories, search engines, etc. Link building is one of the best ways to make your site popular. There are few types of linking one of which is reciprocal links.

Reciprocal links or link exchanges is the process where two webmasters agree to show the other’s link on their website. After link building when the number of sites which link to a particular site is known as link popularity which helps in the search engine ranking of a website."

link na članak

Ako to nije to, ti nas poduči pa ćemo ispraviti pogrešno i staviti ono bolje što ti navedeš i pokrijepiš nekakvim dokazima.

Ma u biti upao sam u zamku besmislenog raspravljanja radi raspravljanja, više neću postat nikakve postove na ovu temu i spuštat se na razinu budale. Piši što god hoćeš, bok.

[quote=“mojuspjeh”]Koliko sam vidio svi izvori navode da je tako, evo npr:

"What Is Link Building?

Link Building is the process of creating inbound links to ones own website. This can be done by reciprocal links, being listed in e-zines, newsletters, directories, search engines, etc. Link building is one of the best ways to make your site popular. There are few types of linking one of which is reciprocal links.

Reciprocal links or link exchanges is the process where two webmasters agree to show the other’s link on their website. After link building when the number of sites which link to a particular site is known as link popularity which helps in the search engine ranking of a website."

link na članak

Ako to nije to, ti nas poduči pa ćemo ispraviti pogrešno i staviti ono bolje što ti navedeš i pokrijepiš nekakvim dokazima.[/quote]

Prevedi i pokušaj razumjeti ono što si kopirao pa možemo popričati. Ili si i ti možda neki SEO guru? :cugi:

Jeste li prepisivali članke ili pisali svojim riječima?
Ako biše da je link building proces dobivanja dolaznih linkova i da se dolazni linkovi obično dobiju razmjenom, ne možeš napraviti suludu analogiju da je link building razmjena linkova.

P.S. Nemoj me krivo shvatiti, koliko Bruno ima godina?

Razlika je između:
Link building je razmjena linkova.
i
U link building spada razmjena linkova.

[quote=“mojuspjeh”]Još uvijek nisi iznio nikakve navode što je to pogrešno u onome što je Bruno napisao, niti dokaze za to, osim što si postao link na neki članak. I šta s tim?
Jedino što se primjećuje kod tebe (i tebi sličnih) jest želja za svađanjem i “pametovanjem” jer se tvoj ego našao povrijeđenim što netko ima kolumnu naziva “SEO guru”. Brunove članke nisi čak niti pročitao.

Kad izneseš neke uvjerljive dokaze koji govore suprotno od onoga što Bruno piše, onda možemo pristojno razgovarati i eventualno nešto promijeniti, nitko nije bez greške. Ali ne, ti si odmah počeo s nabrijanom agresivnošću i ciničnim potcjenjivanjem, a u tom tonu vidim da nastavljaš i dalje. Stoga više neću odgovarati na tvoje postove.[/quote]

Ja iz pročitanih tutoriala sam vidio da Bruno ne zna i ne razumije ono o čem piše, te je doslovno početnik koji pokušava pohvatat konce.

Puno bolje bi bilo da si rekao da je Bruno početnik, te želi učiti, te će iznositi svoja mišljenja, a da bi bilo lijepo ako neki webmaster sa foruma ima vremena da se uključi u komentiranje i raspravu na tvom sajtu vezano za tematiku i članke.

Naprotiv nitko ovdje koliko vidim ne želi vrijeđati i omalovažavati tebe ili Brunu, ali pristup vam je katastrofalan, te me podsjeća na pristupe naših poznatih prodavača magle (lijeni milijunaš, gospodin x i ostali mlatimudani) na koje sam alergičan. I moja jedina reakcija na takve gluposti može biti podsmijeh i sprdnja.

Gospodin w00t ti je iznio samo činjenice i smjernice kako bi se trebali pisati članci, tutoriali vezano za SEO (pa i za dobar dio ostalih tema, nevezanih za SEO), te ti je dao jedan odličan primjer vrhunskog članka sa seomoz sajta (sa kojeg Bruno, a i ti možete podosta naučiti o SEO-u).

Sa ovakvim pisanjem, tituliranjem osobe koja nezna ništa o tematici o kojoj piše:

sramotite i diskreditirate autora članaka/kolumnistu, sebe i svoj rad, te vaš portal postaje sprdnja u očima ljudi koji se bave tim poslom. Uz to dajete početnicima totalno krive informacije.

Evo ja ću ti ovako brzinski navesti nekoliko stvari koje su čista glupost i blamiranje autora članaka I portala u cjelosti:

1. Vrlo je bitno i koju te kakvu domenu imate. Poznato je (mada neki tvrde suprotno, ali nemaju dokaza za to) da je .com domena “najjača” i da ju Google preferira. Nakon nje dolazi .net domena, a sve ostale su tu negdje. Google ne preferira .biz, .org i slične domene

Odakle je autor zaključio da google ne preferira .org .biz domene? btw…meni bilo najsmješnije što je rekao da “neki tvrde suprotno, ali nemaju dokaza za to”…gdje su autoru dokazi da google ne preferira navedene domene?

Evo ja tvrdim suprotno i iznosim dokaz:

Idi na google.com i upiši search term seo

pogledaj rezultate na prvoj stranici, ja vidim 2 .org domene, 1 .co.uk domenu i 1 .com.au domenu.

Upiši u google.com search term exit

pogledaj rezultate, prvi rezultat je exitfest.org

Zašto su gore navedene domene na vrhu SERP-a ako google ne preferira takve domene? Pozovi cijenjenog gospodina SEO gurua da odgovori zapto je to u suprotnosti njegovim tvrdnjama. Ja znam zašto je to tako, ali bi volio čuti njegov odgovor.

Dalje…

Osim toga, tražilice uglavnom ne prepoznaju dvije riječi ako su u domeni spojene kao jedna (npr. mojuspjeh.com)

odi na google.com upiši electronic cigarettes, pogledaj rezultate i reci mi…

zašto google stavlja na prvi rez. .org domenu koju ne preferira, te zašto je odmah ispod nje domena koja ima u nazivu 2 riječi spojene ako je rečeno u članku da tražilice ne prepoznaju spojene riječi??

Također ja dobro znam zbog čeg su te domene na vrhu, ali bi volio čuti njegovo i tvoje mišljenje, zbog čega su rezultati u suprotnosti od onog što je napisano na vašem sajtu?

Ima još toga al nemam vremena…uglavnom dobornamjeran savjet, prvo naučite ono o čem pišete, bar osnove…

Znaci sto se tice preferiranja određenih domena, službeni Googleov blog post :

Tocka 6.

"Is there any preference between TLDs like .com and .info in ranking?

No, there is none. Our focus is on the content of the site."

[quote=“w00t”]Znaci sto se tice preferiranja određenih domena, službeni Googleov blog post :

Tocka 6.

"Is there any preference between TLDs like .com and .info in ranking?

No, there is none. Our focus is on the content of the site."[/quote]

yep, što je i logično, google-ova je misija kako bi ostao no1. tražilica da zadovolji korisnika najbržim i najtočnijim informacijama i najrelevantnijim mogućim sadržajem.

Eto Bruno i forumaš mojuspjeh već ovdje u nekoliko postova mogu naučiti nešto novo o čem bi mogli pisati na svom sajtu, te za promijenu iznijeti neke točne info za SEO novajlije.

To znaju i talibani da je content i backlink najvažniji za što bolju poziciju.
Al opet ako postoje dvije stranice sa jednako kvalitetnim sadržajem, sa jednako kvalitetnim odrađenim backlinkovima, zajedno su startale, znači gotovo su identične što je ne moguče, al u ovom primjeru moguće: :kuc:
Jedna se zove mirko.com , a druga mirko.biz kome će google dati prednost ?

[quote=“mojuspjeh”]Do sada sam pročitao dosta članaka na temu SEO-a na hrvatskome i na engleskome, i jako mnogo uputa i savjeta, trikova kojekakvih, a Bruno je napisao sljedeće:

Kako da imam jako dobro posjećenu stranicu? Odgovor je vrlo jednostavan: Nikada nemojte raditi stranicu o nečemu što vas osobno ne interesira jer ćete brzo izgubiti interes, zapustiti stranicu, te ćete uzalud ulagati trud, vrijeme i novac.

Ovo je najbolji SEO “trik” koji sam ikada pročitao: jednostavan, poticajan i tako logičan. Ako ni zbog čega drugog onda mu kolumna samo zbog toga vrijedi.
Vidim da neki od vas pišu zajedljive komentare, ali u njima osim ispraznog cinizma ništa drugo nisam našao. Kvalitetu siteova u potpisima takvih dežurnih cinika neću niti komentirati. Zapravo, na takve uopće ne treba gubiti vrijeme ni u kom smislu. Happy posting! ;)[/quote]

Meni ovo nije nikakav “trik” ili kako već, pa ja sam napravio hrpu stranica vezano za tematike koja me ni u ludilu ne zanima osobno, ali me zanima profit koji ta tematika donosi…

Uglavnom zamisli jednog profesionalca koji živi od izrade web stranica, IM-a…

dođe ti klijent i kaže, bavim se profi povrtlarstvom, imam budžet 10 000$ želim web shop za npr. ličko zelje, krastavce, papriku i ostale proizvode u mom asortimanu…

napravite mi cijeli projekt znači web dizajn, cms, naplatu itd…te odradite mi kompletan web marketing za moje kvalitetne proizvode…

i šta ćeš ti reći ne, ne radim stranice tematike koja me ne zanima…nađi nekog koga zanima ličko zelje i krompir…ajd zdravo

[quote=“Zgubijumf”]To znaju i talibani da je content i backlink najvažniji za što bolju poziciju.
Al opet ako postoje dvije stranice sa jednako kvalitetnim sadržajem, sa jednako kvalitetnim odrađenim backlinkovima, zajedno su startale, znači gotovo su identične što je ne moguče, al u ovom primjeru moguće: :kuc:
Jedna se zove mirko.com , a druga mirko.biz kome će google dati prednost ?[/quote]

Starija domena će imati prednost. :slight_smile:

Nisi slušao, zajedno su startale :zbogom:

te stvari uopce nemaju veze i ne mozes ispitati takvu stvar cisto zato jer ce google bot uvijek morati neku domenu prije indeksirati i to je to…

Google prati i milisekunde tako da… :slight_smile:

[quote=""]Konkretno: moja stranica je krenula od nule.
Za godinu dana imam preko 50000 posjeta, 2500 linkova koji linkaju na moju stranicu, PR 1 i otprilike 300 UV dnevno.
[/quote]

http://www.moj-uspjeh.com/seo-tajne-i-trikovi/?replytocom=286#respond

Dobro, to je znaci to.
Osim ako taj sajt nije MFA blog ili slicno s $10+ CPC, nebi bas reko “guru”.
However;
Covjek je razmjenio linkove s 2500 stranica, mora mu se priznat.

Ja ne komentiram umotvorine SEO gurua jer kako kaže na
http://www.moj-uspjeh.com/seo-catastrophe-how-to-lose-all-your-visitors-in-one-day/

Eto vam polupismeni, neinformirani amateri!

[quote=“w00t”]Znaci sto se tice preferiranja određenih domena, službeni Googleov blog post :

Tocka 6.

"Is there any preference between TLDs like .com and .info in ranking?

No, there is none. Our focus is on the content of the site."[/quote]

Znam da nije vezano za .com vs .info, ali iako je njihov fokus na sadržaju, isto će rado bolje rankirati parkiranu keyword domenu koja se prodaje od konkurencije krcate sadržajem. :slight_smile:

“Ivek” je moj idol.

[quote=“gambo”]Ja ne komentiram umotvorine SEO gurua jer kako kaže na
http://www.moj-uspjeh.com/seo-catastrophe-how-to-lose-all-your-visitors-in-one-day/

Eto vam polupismeni, neinformirani amateri![/quote]

Nevjerojatno! Prozvan je zbog notorne gluposti i onda kuka na svom blogu i dalje ostaje pri svojoj gluposti. :visi: