SEO pitanja, savjeti, trikovi i ostalo

Jesam ja ćorav ili na ovoj novoj verzija google search console pola opcija nema. Ne vidim fetch as google, ne vidim ništa vezano za Crawl, ne vidim International Targeting … ne razumijem zašto sve živo mjenjaju i komplikuju ■■■■ ih pas sve redom. pa stvarno. poserem im se svima u promjene.

2 Likeova

Na koji način raditi offsite SEO za portal?

Idem na guest post na jedan jaki portal.
Kako da kreiram članak sa backlinkom da izvučem najbolje moguće rezultate.

Primjera radi:
Želim backlink na članak: “Honorarni posao: pisanje tekstova, članaka, vodiča.”

Ključne riječi su mi “honorarni posao” i “pisanje tekstova”.

Sada trebam kreirati taj guest post:
Kako bi trebao izgledati naslov?
Koliko teksta iz članaka bi trebalo biti kopirano (citirano)? Treba li tekst biti potpuno različit (unikatan) u odnosu na tekst sa mog portala?

da, meni to isto ide na ku.rac. stalno nesto mijenjaju i stalno je sve kompliciranije i kompliciranije…

1 Like

Menjaju jer mora da opravdaju platu i radna mesta. U soprotnom onda ne bi imalo svrhe imati ta odeljenja koja se bave “unapredjivanjem”, ista stvar kao i za Wordpress i ovaj raspali Gutenberg.


Prao dobra epizoda, preporucujem da se pogleda

Naletih na tekst pa da podijelim:

Neeeemooooj da teeee sluuuuuuuuuuučajno vidim na tom keywordu, jesi me čuo?!

Zezam se :slight_smile: Možda se onda ja aktiviram pa dokažem i tebi i Biki i Moj-Posao i Joobleu koliku moć i dalje ima exact match domena :wink: Problem je samo što mi se neda :slight_smile:

1 Like

Ja se ne slažem s tim. Meni to djeluje kao još jedna glupost iz Googla. Oni su već dokazali da te njihove izjave često govore kako oni žele da radi njihov algoritam, a ne kako stvarno radi. Ovaj put su se čak i malo zajebali jer bi u slučaju da je ovo istina bili jako nepravedni.

Neki ljudi kupuju online biznise zajedno sa webom i domenom samo radi postojećih korisnika. Neke od tih transakcija su teške stotine milijuna dolara i nije jedna takva transakcija. Čak i sam Google sudjeluje u takvih transakcijama.

"Aaseesh from the Google Webmaster Trends Analysts team said in a Google Webmaster Help thread that Google understands when a domain name changes ownership. He said if you are buying the domain name to pick up on their rankings, don’t bother.

Google understands when domains change ownership so it won’t necessarily rank for the queries it used to rank pre change of ownership," Aaseesh said. He added “so if the sole purpose of buying a domain is to get search traffic from the old domain, I would suggest against doing so since there’s no benefit.”

Što ako vlasnik domene ostane u načelu isti, ali promijeni kontakt podatke (recimo prebaci domenu sa sebe na svoju firmu ili obratno), što ako promijeni hosting, što ako prebaci domenu sa jednog registrara na drugi. Web i vlasnik je i dalje isti (ako zanemarimo da firma od Pere i Pero nije isto). Što ako se samo promijeni e-mail adresa vezana uz domenu u whoisu. To sve utječe na “domain update” što Google može vidjeti. Jel netko misli da bi Google bio tako glup da riskira da izgubi tržišni udio s tako glupim pravilom koje bi utjecalo na možda i većinu webova koji pošteno rade? Ja bih prije rekao da taj zaposlenik Google samo priča gluposti, što je česta praksa njihovih zaposlenika.

2 Likeova

Slazem se mitoik s oba tvoja posta. Exact match domena ima jos uvijek itekako utjecaja, bez obzira na davnu objavu google-a kako utjecaja nema.

1 Like

Mislim da su iz Google pre neku godinu rekli samo da je uticaj EMD smanjen u odnosu na ranije. Naravno da domena ima uticaja, samo za većinu projekata nema smisla da uzmu EMD, a pogotovo ne EMD + neka dodatna bezvezna reč, u odnosu na nešto što se može brandirati.

Baš tako. Jedino što je promijenjeno 2012. sa tim čuvenim exact match updateom je da od tada više nije dovoljno uzeti exact match domenu i očekivati da će parkirana stranica ili stranica sa samo par rečenica biti visoko rangirana. Neće, i to je ta promjena koju mnogi nisu shvatili kako treba. Ali ako se uzme exact match domena i napravi ispod kvalitetan i optimiziran web e onda niti jedan drugi web nema šanse biti ispred tog weba i tu dolazi do izražaja snaga i moć exact match domene.

Exact match + kvalitetni ostali bitni SEO faktori je i dalje recept za nepobjedivost u rangiranju. Čak ovaj web sa exact match može imati i slabije druge SEO faktore (ali mora biti kvalitetan) od konkurentskog weba i biti će i dalje bolje rangiran.

Da li koristite schema.org za svoje stranice?
Da li deindeksirate kategorije koje nemaju nikakvih mjesecnih pretrazivanja, a ipak spadaju u vasu uslugu koju nudite?

iako ima puno sajtova koji rade na sličan fazon, ovaj ako ništa zaslužuje zbog imena da ga podijelim. nije samo ime dobro no je i alat dobar

https://keywordshitter.com/

1 Like

Danas sam gledao dal možda ima veze neke onaj yoastov readability score sa rangiranjem stranica i nisam našao ikakvu vezu. Znam da je milion drugih stvari u igri no eto ponekad neke svoje zaključke, lako moguće netačne, volim da donosim. Malo izučavam stranice na mom sajtu koje najbolje rangiraju i pokušavam naći razloge. Dakle u pitanju je sajt bez beklinkova dakle nema spoljnog uticaja. Poslije izučavanja kratkog i paušalnog jednu stvar bih možda mogao izdvojit koja nije očita kao što su očiti konkurencija, traženost nekog keyworda, kako je napisan i složen članak. A ta jedna stvar je da procentualno bolje rangiraju članci koji u uvodu imaju boldovanu glavnu frazu. Inače su mi uvodi oko lupam sto riječi jedan ili dva paragrafa i jedan dio članaka ima uglavnom pred kraj uvoda boldovanu glavnu frazu za koju pokušavam rangirat. Inače kroz sam tekst na riječi baš rijetko spominjem sem uvoda exact frazu. U uvodu uglavnom jednom exact frazu, eventualno drugi put bude varijacija, ali ne exact, i onda kroz podnaslove jednom ili max dva puta ponekad exact ponekad varijacija i max još jednom kroz tekst, ali vrlo rijetko. to je na neki text od oko 1500 riječi. Dakle nemam uopšte mnogo forsiranja exact fraze. Sad dal je taj bold exact fraze u uvodu baš zbog nedostatka exact fraze bitan guglu pa daje rezultate, ili mu rano da do znanja i jasno o čemu se radi, uglavnom procentualno kod mene daje bolje rezultate no kad je uvod bez tog bolda exact fraze. Sad ja ne volim kad je ovakav paušalni seo u pitanju krenut sve članke na isti taj fazon radit, bold exact fraze u uvodu, no ako sam imao 10-15% takvih članaka samo pojačam na 20-25%. Tako vazda kao ja nešta kao testiram i donosim zaključke. Eto ne mogu sva ■■■■■ držat u glavi moram i vas malo zatrpat istim

3 Likeova

Pa ja uvijek boldam i stavim u italic keyword i neke varijacije keyworda.

2 Likeova