SEO pitanja, savjeti, trikovi i ostalo

Testiraj na nečemu što ti nije bitno. :slight_smile: Dao si mi lepu ideju da testiram na svom blogu. :slight_smile:

1 Like

@c3po malo mi je glupo da stavljam linkove za blackhat ili za primjere nekih sajtova, koga interesuje može kopirat i potražit, za korisne stvari normalan link ostavim

1 Like

Slažem se Anja, ispričavam se, nisam išao za tim (ako je blackhat). :blush:
Ispravljeno. :o:

Po meni je najbolje dodati na svaki page YT Video za produkte koje imate na tom page npr imate na page table 6 produkata napravite video na osnovu toga i dodate ga na vrh.
Ako se osjecate sa ovom varijatnom neugodno onda taj video mozete dodati na dno stranice.
Mislim da ce ovo ipak donekle zadrzati kupca vremenski na website.

Naravno da jos dodam sve to mozete mjeriti sa

Lp

Pozdrav svima, imam jedan clanka od 500rijeci na jednom sajtu, i taj clanak se neverovatno dobro ranigra u googlu sto me iznenadilo vec je na 9 poziciji, e sada posto clanak nije kompletan tj. siguran sam da se moze dodati jos sadrzaja da li da napisem jos sadrzaja i da samo dodam na taj clanak ili da pravim potpuno novi clanak i da ponovo se pokusam ranigrati za tj kw i njemu slicnim?
@anja1 @igortomic volio bih cuti vase savjete…

Ja bih samo proširio taj članak. Ukoliko ima bitnih informacija. Malo bih pogledao u wmt pa vidio šta se traži a nije glavna tema članka pa bih dodao jedan podnaslov oko tog querija pokušavajući da donesem informacija koje korisnici traže i rangiram za to što traže. Ne bih pravio podnaslov za neke podteme koje imaju previše traženja i za koju već ima ispisano dosta samostalnih članaka šitom veba.

2 Likeova

Mjenjate li vi stare meta tagove? Ja to nisam do sada radio a nekako ima logike prica ovoga lika. Nakon odredjenog vremena mjenjati na osnovu podataka iz wmt.

Ne diraj ništa, verovatno neka greška.
Dešava se često da se neki članak brzo nađe na prvoj strani a onda za neki dan ode daleko ispod gde i pripada.

Ovo je pitanje super i na mjestu. :crossed_fingers:
I ja sam osobno u onoj staroj školi koja je odmah kod prvog objavljivanja web stranice nastojala “pogoditi” prave meta tagove, i nikako ih više ne mijenjati misleći da to nije dobro i da Google to ne voli. :blush: Vrlo je moguće da je takvo razmišljanje, jednostavno - pogrešno, ili je danas situacija drugačija. :frowning:
Dajte kolege, iznesite svoje mišljenje (i) o ovome, a ti Anja nam napiši ovdje kad budeš imao konkretno iskustvo. :o:

Sa meta description se možeš slobodno igrati. Utiče na CTR, a ne i direktno na ranking.

Meta title, možda treba malo više paziti. Reči u Meta title igraju veliku ulogu u tome za koje se ključne reči stranica rangira.

A sta mislite o titl tagu koji nije isti u serpu i na samoj stranici?

Npr. U googlu izgleda

5 Najboljih odjela za ronjenje u 2017 - moj sajt

A na samom sajtu till bude

Najbolja ronilacka odjela koja mozete kupiti u 2017oj - Odjelo1 i odjelo2 i odjelo 3 i odjelo4

Ja imam jedan tako objavljen clanak i on donosi najvise posjeta. Ne mislim naravno da je samo do titla, dobar je clanak, organizovan , optimizovan (kolko je u mojoj moci), bez off page optimizacije. Clanak rangira za fraze oko ronilackih odjela i najboljih ronilackih odjela rangira i za dosta VS pretraga oko spominjanih ron odjela u tekstu iako vs je napisano samo jednom u boldu iznad jedne tabele, clanak rangira i za sama imena ron odjela.

Sta mislite da li je sam onakav titl je uticao na rangiranje?

Ja sam u jeku najveće youtube krize odlučio promjeni tagove Youtube kanala, mislio sam, pa nemože biti lošije ionako je sve u banani…e pa prevario sam se… nakon mjenjanja tagova, Youtube mi je kanal zakucao tako duboko dolje da sam se od toga oporavljao dva-tri mjeseca… pogledi i zarada mi je pala na status kanala od 1000subsa … Opet, možda je to bila samo slučajnost u jeku krize…al eto, tako je bilo…

bitno je da je bilo pa proslo :smiley:

1 Like

Jednom kad nesto napisem i dobro se rangira bio bi lud kad bi bilo sto mjenjao. Primjer jednog web shopa od moje konkurencije. Lik je pobrisao 50 % artikla tj. stranica i ubacio nove. Sa drugog mjesta zavrsio na 7 mjesto…vjerojatno mu nije jasno sto je naravio…

Nisi odgovorio dali se po tebi može dobiti neki penal ako se mijenjaju titli? Ja sam baš izmijenio title za 100tinjak članaka i sada ste me zabrinuli.

Za Youtube je to logično, razmisli malo, članak možeš editirati, nadodati još 1000 riječi, dodati 10 slika i nekako je logično da se smije mijenjati title, pogotovo ako se doda novi sadržaj.

Jednom dodan Youtube video se nikada više ne može editirati. Editiranje tagova je pokušaj prevare i manipuliranja rezultatima pretrage.

Ne možeš dobiti penal nikako. :slight_smile:

Ali može biti problem pada rankinga ako rangiraš za frazu koja ti je sada u meta title, i ako promeniš meta title tako da više ne sadrži tu frazu.

Pošto ste me svi izignorisali ne ostaje mi ništa drugo no da smaram i ponovim opet isto pitanje :slight_smile:

Na koji način se ovo može uopće postići? Osim u periodu nakon izmjene titla pa do trena kada ga Google dohvati ponovno. Nisam nikada čudo za slično, ako sam dobro razumio pitanje uopće.

Pa mislim da ti je prvi naslov najbolji ako ides na vise produkata tj. ciljas na bolje rangiranje.

Ali ako zelis da se rangiras za specificne produkte mislim ovo pali, PIJE NEKE VODE KOD GOOGLE OCIGLEDNO :slight_smile: