Seo q&a

ne ide ti to baš tako, sve “dobre” ključne riječi imaju veliku konkurenciju, evo ja se borim za jednu ljučnu riječ za koju pretpostavljam da bi mogla donjeti dosta prometa, ali proces je spor, iako sam uvjeren da ću biti u top 10 uskoro, za mjesec dva, ne ide to baš tako lako kako ti misliš, vidjet ćeš kad i sam probaš.

Ja kupim stotine malih rijeći i više se isplati nego se mjesecima boriti za jednu veliku, tako sam ja nakupio dosta posjeta i znan da mogu i više. Evo meni su u ova 3 mj dolazili sa 4387 raznih riječi, inaće rijetko koji sajt sakupi toliko posjeta u kratkom vremenu. Uglavnom taktika pali!

u tri mjeseca:
7,672 keywords :wink:

Predajem se :slight_smile:

ma i meni je 7 000 u mjesec dana ali ja bih ipak bio u top 5 za 5-6 pravih ključnih riječi :smiley:

možda ipak

// prilično mi je mučno kada uočim još jednog SEO optimizatora koji ne želi reći niti pravilan kod jednog prilično banalnog HTML primjera…što vjerujem u ovom slučaju nije slučaj…tj. sigurno se radi o greški zbog brzine

no ono što sam odlučno spreman tvrditi je da je cijeli SEO baziran na pretpostavci, a pretpostavka je kao što svi znamo “majka svakog zajeba” postoje pravila ali zašto uopće vjerujete da bi Vam netko htio reći gdje se nalazi vrč pun zlatnih dukata (SEO = ZLATO) sve kada bi i znao (SEO) gdje je ? altruziam ? common…

proučavamo SEO već dugo (moj prijatelj proučava vanzemaljce…tu smo negdje u zaključcima…SEO - vanzemaljci postoje - ali su dokazi prilično mršavi ako ste natural skeptik poput mene))… i jedina je dokaziva istina kada je SEO u pitanju je to da postoje “SEO gurui” “SEO masteri”

i to njih jako puno

i svi imaju isti zadatak…

zamagaliti cjelu stvar, učini put do vrča zlata vidljivim samo sebi, neki griješe i “educiraju” druge iz čiste želje da pomognu no ako su sami krivo “educirani” od “gurua” očito je da su oni iako toga potpuno nesvjesni zapravo alati u tuđim rukama…

nikada Vam nitko nećete reći gdje je Vaš vrč dukata…i nikada Vi nekome nećete reći gdje da ga nađe…u SEO igri vrijedi jedino iskustvo a svoje sam upravo iznio

sinisaa, ovo sto si ti napisao se da svrstat u jednu od najvecih teorija zavjere ikad napisanih :smiley:

ali je skoro istina. Ipak, imaš veliko tržište prepuno ljudi koji imaju pak neki drugi posao i vole platiti da im se odradi SEO, pa tu ulaze ljudi koji tu uslugu mogu ponuditi. Jbga, mogu ja sam zamjeniti antifriz i znam kako, ali mi se ne da, pa nekome platim. Ali ne znam zašto mi nešto lupa u leru, a da hoću potrošiti mjesec dana vremena na to, saznao bih. Eh, sad mojih mjesec dana vremena, ili nečijih 15 minuta i mojih 200 kuna…

ali kad jednom promjenis onda ces znati a ovako ces ostat u neznanju, ok je ako te ne zanima, svasvim opravdano…

ma nije stvar u tome zanima li mene ili ne… iako mene osobno zanima, samo želim reći da razumijem zašto postoji tržište za SEO usluge

slažem se

[quote=“sinisaa”]<META HTTP-EQUIV=Refresh CONTENT="5]

sinisaa, jesi uočio ovu rečenicu ispod HTML koda:

??

Niti je greška u brzini, niti je namjerna greška :slight_smile:

slažem se sa Tobom, potpuno si u pravu…html se piše upravo tako kako si i napisao a tražilice redirect od “0” smatraju spamom…samo bih u istom tonu dodao i da su ameri sletjeli na mjesec, zbog čega na južnom polu vanzemaljci imaju svoje baze a Sadam Husein je zapravo živ i pjeva prateće vokale Elvisu negdje oko Maglaja…

sad mogu li te razuvjerit ako Ti u sve to vjeruješ ?

mogu…ali mi je Elvis zabranio da iznosim podatke o novom albumu, vanzemaljci mi prijete analnim sondama a sa Sadamom sam još od studentskih dana u svađi oko jedne djevojke…

pa reko najbolje je složiti se…

dakle slažem se sa tobom, u pravu si…& oprosti mi što sam spominjao vanzemaljce i istinu drugačiju od one koju Ti vidiš…

ti si u pravu, ti si seo guru, dobro se oblačiš i jednoga dana ćeš sigurno raditi na Hateveju…

Redirekcija 301 se najjednostavnije i najkompatibilnije s raznim agentima izvede kroz .htaccess datoteku pod Apacheom ili nekakav ekvivalent takve instrukcije IIS-u.

Apache:

http://www.google.com/search?q=redirect+301+htaccess

IIS:

http://www.google.com/search?q=redirect+301+iis

A tu je i jedan pregled različitih metoda:

http://www.webconfs.com/how-to-redirect-a-webpage.php

imam pitanje glede utjecaja poddomena na glavnu domenu?
osim toga, na tim poddomenama postoje i jednosmjerni linkovi ka pravoj domeni! pa pitanje, da ih uklonim?

napominjem da je sadržaj poddomena nerelevantan za glavnu domenu.

pitamo ovo sve zato što mi u google webmaster tools pod “What Googlebot sees” pod content miješa glavnu domenu sa sadržajem poddomena

Ja iman jedno pitanje;

Kako sa .com domenom “biti bolji” od stranice sa .hr domenom i nazivom doemne sa kljucnom rijeci, koja je zapravo najtrazeniji izraz u toj bransi.
Na Webmasters tools san podesija da je stranica hrvatksa, napravija sve ostalo sta se tice optimizacije, tako da san daleko ispred konkurencije, jedino ta .hr stranica je ispred mene. Ne samo po toj kljucnoj rijeci, nego i po nekima slicnima, tocnije svima vezanima uz to.

Pretpostavljam jer su ti izrazi vezani uz hrvatski jezik, i tu bransu, sta je logicno, oni sa tako dobrom domenom su dobro pozicionirani.

Sad bi mene zanimalo sta se kod takvih primjera da napravit osim standardne optimizacije, sta bi moglo jos pomoc oko toga?

[quote=“ex25”]Ja iman jedno pitanje]

Link building. Anchor text na backlinkovima koji je ključna riječ ili varijacija riječi i trebao bi ići gore nakon nekog vremena.

bok,

ima li tko da se moze pohvaliti nekim iznimnim seo rezultatom, pa makar i na neki jeftin keyword?

…da sve ne ostane samo na pretpostavkama.

kako biti prvi na googleu
:wink:

[quote=“digits”]bok,

ima li tko da se moze pohvaliti nekim iznimnim seo rezultatom, pa makar i na neki jeftin keyword?

…da sve ne ostane samo na pretpostavkama.[/quote]

Evo ja sa
http://www.oglasnik-vozila.com
prvi za ključnu riječ “auto oglasnik”. Međutim, za oko 80% više posjeta mi dolazi sa ključne riječi “oglasnik” za koju sam četvrti-peti na prvoj stranici rezultata. Još samo kad bi bar pola funkcija stranice radilo i kad bih ja imao vremena baviti se stranicom, bilo bi super. Zato gledam da je prodam, jer ima prilično dobar potencijal.