Slanje novca iz HR u BiH, uključujući i Bitcoin opciju :)

Mislim da je jednostavnije da mi ne pošalju ove pare :slight_smile:

1 Like

Bas htjedoh napisati…
Paypal fees 2,9%+0,30$… Posalje ti… legne odmah- i odmah koristis… a mozes koristiti gdje god hoces. Ako si iz Bosne pa ne mozes direktno koristit paypal nego moras imati na kartici- jednostavno povuces novac i on je na debitnoj za jednu minutu (NLB banka)

Ima ga od ranije jer ga je kupio već, zaradio…
Ili ga vrlo jednostavno kupi karticom ili internet bankarstvom pošalje novac na neku burzu i kupi. Može i SEPA-om na Bitstamp, ili klasična uplata u kunama na Bitkonan ili preko bitcoin-mjenjacnica.hr. Može sa nekim dogovoriti i kupnju na nekom forumu, ali najjednostavnije i najpovoljnije je poslati novac internet bankarstvom recimo na Bitkonan (trošak 2kn). Ako baš hoće, može se nalaziti sa nekim u gradu, ali to uopće nije nužno. Napravio sam hrpu crypto transakcija i nikad se s nikim nisam morao nalaziti uživo, osim što sam par puta nekim frendovima nešto prebacio kad smo se našli.

Netko tko nikad nije imao veze sa Bitcoinom…ode na Bitkonan, kreira account. Za to mu je trebala 1 minuta i nula kuna. Spoji se na svoje internet bankarstvo i uplati recimo 1,000 kn na Bitkonan. Još jedna minuta posla, dakle ukupno dvije, i trošak 2 kn. Znači 2 minute posla od doma, iz kreveta, iz kafića ili sa neke livade daleko od civilizacije. Kupi BTC i pošalje ga tome kome šalje novac. Cca 2 minute posla i trošak u centima. Znači ukupno par kuna troška i cca 5 minuta posla, za nekog tko do jučer nije niti znao što je to Bitcoin.
To je samo jedan od hrpe mogućih načina.

Tebi je to komplicirano, nemoguće,skupo, nesigurno, zahtjevno itd???

Paypal…nije jeftin, a do casha ne možeš odmah. Možeš trošit online, ali možeš i BTC. Ako negdje ne primaju direktno BTC, mogao si ga primit na karticu preko koje možeš normalno plaćati i tamo gdje primaju samo fiat, a da ti skidaju BTC.

Uz to, za PayPal je isto potrebna “priprema” jer jako puno ljudi i dalje nema PayPal. Također, da bi ti netko mogao poslati novac preko PayPala morao je prethodno zaraditi novac na PayPal ili povezati karticu, pa ne stoji da netko to može odraditi brže nego sa BTC.

Kao sto napisah… Ja mogu novcem upravljati za minut posle primanja novca… Najveca je mana fee od 3 posto koji nije malan ali je jako brzo i efikasno… plus gomila zastita za kupca tako i za prodavca

Taj 2.9% + 0.30% fee nije točan i pravi fee je često veći. Nemam pojma zašto, ali meni vrlo često uzmu više.

Ja imam PayPal godinama i redovno ga koristim, ali mi povlačenje (bilo na Visu bilo na banku) traje najmanje 1 radni dan.

Baš sam napisao da meni nikad nije došao withdrawal za manje od 1 radnog dana. Možda je u BiH drugačije, to ne znam.

Fee mi često bude i veći od 3%, ne znam zašto, ali znam da je tako. S druge strane, PayPal ima zaštite, ali zapravo ovisiš o njihovoj odluci koja nije uvijek pravedna, a i nije se jednom dogodilo da su nekome neopravdano zamrzli sredstva.

Koristim PayPal i dosta je koristan, ali da je idealan nije, a pogotovo nije bolji od crypta.

pardon, fee je 3,4% i 0,30 centi. Internacionalni fee je +1%

Ja sam iz Bosne, imam karticu NLB banke… vidjao sam da drugi u Srbiji napr cekaju po 5 radnih dana da novac sjednu, ali meni lijeze gotovo odmah. Npr situacija: pred bankom sam na parkingu, povlacim preko paypala, dok ulazim u banku dobijam poruku na telefon da sam primio novac na karticu… Tako da je to jako jako brzo… jedino je fee povelik.

Takodje sta je lijepo oko paypala- imali su neki problem oko povlacenja dolara (nije se automatski povlacili svaki mjesec) zadnjih pola godine… Svaki mjesec sam se zalio i dobio sam po 10$ od paypala haha 50$ do sad direknot od Paypala :smiley:

Niko ni ne trvdi da je idealan… Nece se ni naci idealno rjesenje nikad. Ali je PayPal jako dobar.

Tko o čemu, Mitok o bitcoinu. :blush:
nije-pametno
Podsjećam vas crypto fanovi da imamo dva udarna topica na ovu temu, zašto ste ih zanemarili? :blush:

I dovoljan, u ovom slučaju. :o:

Sve to lijepo zvuci a u stvarnosti je to sve nula bodova iz iskustva mogu rec.

Koliko treba vremena da njima sjedne taj novac koji si ti uplatio preko devizne doznake? Mislis da ce banka njima dostavit novac za 2 kn?

I jos nesto da nadodam napisao si da imam btc od prije aha, imao sam prije mjesec dana 1 BTC znaci 11 000 $ sad imam 6500$ super je to nema sta.

2 Likeova

Meni je znao biti i do 8%, a većinom je cca 4%. Stvarno nemam pojma o čemu to ovisi

Ovo je ok, ali tako nije kod mene. Ja čekam minimalno 1 radni radni.

Volim Bitcoin :wink:

Pisao sam iz iskustva i stvarno je tako :wink:

SEPA košta 30 kn (možda negdje 50 kn), a klasična devizna doznaka cca 50 kn + 0.25% iznosa (otprilike). Znači sa SEPA-om je 30 kn, bez obzira na iznos i ide dosta brzo (naravno ako je radni dan).

Što se tiče “običnog” internet bankarstva, recimo na Bitkonan ili bitcoin-mjenjacnica, ako uplatiš do nekih 2-3 pm uplata sjedne za nekoliko minuta pa do nekoliko sati maksimalno. Na to dodaj još 5 minuta potrebnih za gore opisano i to je to. Ovih prvih eventualno par sati nije do bitcoina nego do banke.

Znači ovo što sam opisao ranije stvarno funkcionira u praksi i stvarno je toliko jednostavno.

Hoće, jer je toliki trošak slanja novca na drugu banku unutar Hrvatske internet bankarstvom. SEPA je 30 kn i najnormalnije prolazi recimo iz Hrvatske na Bitstamp koji je slovenski/luksemburški.

Tu si sam kriv što si špekulirao :wink: Da si imao 1 BTC od prije, tamo negdje u ljeto prošle godine i da si trebao raditi transakciju u prosincu prošle godine onda bi taj 1 BTC sa nekih recimo $3,000-$4,000 bio nekih $19,000. To nije super? :wink:

Špekulacija je nešto drugo i to sad nije bitno. Mogao si taj BTC prebaciti u USDT ili USD ili EUR dok je bio tih $11,000 i držati to recimo na Bitstampu, pa danas kad ti zatreba prijenos prebaciti punih $11,000.

1 Like

Onda mi je najjednostavnije i najjeftinije prebacit mu preko banke ako je fee 50 kn a ne radit dva dodatna koraka sa BTC-om plus odma ima cash. Jel tak?

Sto se tice BTCa svi vi vjernici ste bili dosta tihi prije par godina kada mu je vrijednost bila manja taj dio mi nije jasan. Bio sam na nekoliko foruma tada aktivan i ako se spominjao BTC nije bilo ni blizu toliko aktivnih i zestokih zagovornika :slight_smile: da ne kazem da nije nitko na domacim forumima zagovarao BTC koji je tada bio veci wau nego sada kad postoje valjda napredniji coini

Ne :smiley: Recimo da se prvi puta susrećeš sa BTC-om i da je manje od 2pm i radni dan, onda otvoriš account na Bitkonan, internet bankarstvom tamo pošalješ lovu za samo 2kn koja jako brzo sjedne, tamo kupiš crypto i pošalješ kome želiš.

Ajde, postoje neke situacije kada ti dođe na isto, ali ne i kada je klasično bankarstvo bolje. Tih eventualnih dodatnih par koraka traje 5 minuta i ne vidim to kao problem. Drugo, ako ti nije prvi put onda stvarno ne vidim niti najmanji problem. Nekome je prvi puta bilo problem i korištenje internet bankarstva. Netko je u token gledao kao u neku svemirsku tehnologiju :wink:

Ako je ovo mene išlo, onda je promašeno :wink: Nisam od početka u Bitcoinu, ali nisam niti od jučer. Negdje u proljeće 2013. mi je frend uz pivu i neku tekmu pričao o Bitcoinu. Bio mi je naporan i kad sam čuo “matematičke operacije” rekao sam mu da zašuti i da me ne zanima. Onda sam negdje u jesen 2013. opet naletio na Bitcoin negdje na netu i krenuo se malo informirat. Tad me to toliko fasciniralo da sam se pošteno bacio na istraživanje. Brzo nakon toga sam po prvi puta investirao u BTC, tako da ja imam BTC još ili tek od 2013., kako se uzme. Kako god, to nije od jučer niti od prošlogodišnjeg booma.

Bio sam dosta aktivan što se tiče Bitcoina još 2013. na jednom popularnom domaćem forumu, a mislim da sam čak i ovdje te 2013. nešto pisao. Još ako kažem da sam svima govorio još 2013. kad sam se malo informirao da će 1 BTC vrijediti barem $20,000-$25,000 za 3-5 godina ne bi mi vjerovao :smiley: A krajem prošle godine je na nekim burzama stvarno prešao $20,000 :wink: Sad kažem da će opet prijeći $20,000, makar uskoro pao i na $5,500-5,750 čemu se nadam u idućih 10 dana.

Ovo je fee kako sam ti napisao… ako primas u istoj valuti koja je poslana. Sad ti od ovih 30 centi zavisi… Ako ti neko posalje 1$ izgubices na fee 35% (jer je fiksni fee u odnostu na posiljku veoma velik)

To mi je jasno :), ali recimo kad netko plati $1,000 onda mi je ukupan fee oko 4% i nije uvijek isti! To mi nije nikako jasno, ali već sam navikao na to

Poanta price je da bi ti i jos 0.0001 % ljudi koristilo BTC a ostali sve ono sto je trenutno dostupno. Meni kao nadprosjecno informaticki obrazovanom korisniku ne pada na pamet koristiti BTC kao sredstvo placanja a kamoli nekom kome je i paypal znastvena fantastika. Vidim da rasprava sa tobom nema smisla jer odlazis previse u sirinu.

1 Like

Ja sam pisao što je moguće, brže, jeftinije i bolje. Naravno da još uvijek jako mali broj ljudi koristi Bitcoin i da se većina ne želi upuštati u to, ali to je to nešto drugo.

1 Like

Ovaj topic samo dokazuje koliko su ljudi lijeni…

Evo u par koraka:
Otvoris wallet bilo gdje, mislim da to traje minutu, mozda i manje ovisi koje vam je znanje.
Regas se na Neteller
regas se na Bitpanda
Posaljes BTC na Bitpanda (a mozda mozes tom liku rec nek ti posalje na bitpanda)
Pretvoris Crpyto na Bitpandi u Eure
Posaljes te Eure na Neteller

Imas Neteller Mastercard
A sa Mastercardom placas svugdje po svijetu, online, offline, uskoro i na marsu.

Kazete, paypal je dobar, pyoneer je dobar, da jer ga vec imas otvorenog i netrebas se muciti otvarat nesto drugo… (lijenost)

1 Like

Nije to ljenost, to je samo pitanje kome platiti sa BTC u tome je stvar, tu par ljudi sa foruma i to neke male iznose i kazem s obzirom na konstantne izmjene vrijednosti BTC-a a svi poslovi se dogovaraju u $ ili kn di je tu smisao?
I sto se tice paypal fee-a koliko je meni poznato ako saljes sa balance fee-a nema tj barem meni ne uzme sa malih iznosa nek me netko ispravi ako to nije istina.

1 Like

Ima i Skrill. znaci ako imasSkrill i vjerojatno imas Skrill mastercard onda napravis racun na Bitpanda:
https://www.bitpanda.com/?ref=1164163904125387821
Evo moj referal pa neka me mod ubije, a ovo je običan link: https://www.bitpanda.com/ (ali akd sam vec morao provjeravat sve zasto da ga ne okacim), lol

Znaci onda na bitpandi samo saljes ljudima da ti direkt posalju tamo, imas i druge coinove i moras slat eure ili dollare na skrill i onda to trosis na kartici gdje god oces, offline, online…

Morat’ ću nabavit’ pištolj, ali za tebe će Dadaas to biti pištolj na vodu. :gun: :blush:
Hvala ti što vidim da slijediš /nova/ pravila (postavio si i običan link) naznačena ovdje; https://wmforum.geek.hr/faq :o: