SP Brazil 2014 - Coupe de monde!

Mislim da je šteta što igramo kontra Brazila na otvaranju. Vjerojatno ćemo junački pasti k’o 2006., a onda ćemo potonuti u sljedećim utakmicama.

Brazil jest za dvije klase slabiji u odnosu na onu slavnu, veliku generaciju sa Ronaldom, Carlosom, Cafuom, Rivaldom… Ali i takvi su za klasu iznad nas.

Imamo i mi dobrih igrača, ali niti jedan od njih nije niti sjena onoga što prikazuju u klubovima (prvenstveno Modrić i Rakitić). A to je već pitanje trenerskog kadra, koji nam nikad nije niti približno pratio kvalitetu igrača.

Dakle Mitoče, krenulo te. Daj reci hoćemo proći skupinu? :smiley:

Bili smo OK, da je bio Mandžukić umjesto Jelavića, bilo bi tu svega. Možda da je umjesto Brozovića uveo Samira, ali opet tko zna kako bi on protiv svojih…

Suci - to je očekivano, s tim je trebalo računat. Sve u svemu, ako se ovak nastavi mislim da imamo solidne šanse za proći dalje.

Jelavić je stvarno bio očajan, šteta da nije bilo Mandže… Isto onaj blesavi Olić, svaka mu čast za trud, ali glupav je do bola…

Ola legenda, došao driblati u Brazil. :smiley: Samo smo zbog njegovih driblinga mogli popušiti dva gola ekstra.

Ala ga prozva :D. 20 znakova.

Bome jesam hehe

Odličan dan danas… Kakva tekma oranja i furije… Svaka čast holanderima

Slično kao prije dvije godine protiv Španjolaca, ključnim se pokazao sudac. I tada smo dobili simpatije svijeta i žaljenje zbog toga što smo prevareni, no ono što smo vidjeli u utakmici s Brazilom je u najmanju ruku jadno. U najmanju ruku 2-3 jako velike greške koje su direktno utjecale na rezultat a kojima možemo dodat i nekoliko drugih.

(moje mišljenje koje može i ne mora biti točno)
1.) Penal za njih nikada nije trebao biti suđen
2.) Naš gol za 2-2 poništen iako niti faula niti ruke nije bilo
3.) Prekršaj nad Rakitićem kod trećeg njihovog gola
4.) Crveni karton za Neymara zbog lakta u glavu Modrića

To je sad onako na brzinu, bilo je tu još nekoliko situacija. Zaključno - užasno suđenje.

Dodao bih još kako me Kovač malo razočarao sa postavom (konkretno mislim na Jelavića), kao i na to da je loše reagirao tokom utakmice sa zamjenama (trebao je prije izvadit tog istog Jelavića kad je vidio da je ovaj očaj, a mali Rebić u kratkom razdoblju puno više pokazao, trebao je i Dudu dobit koju minutu, eventualno i Sammir, zašto je riskirao s Brzovovićem u tako teškoj utakmici). No dobro, on zna zašto je to napravio, te mislim kako ništa nije moglo spriječit suca da odvede Brazil do pobjede. Još uvijek je sve na nama, nadam se da će Modrić moći igrat protiv Kameruna.

Pustimo sada to ionako nista nemozemo promjeniti

Spanjolska - Nizozemska 1:5 sinoc hahaah

marin8 je Mirko Katic–najveći internetski prevarant

Treba stvari gledati objektivno. Ako ćemo tako, ne računaj vaš jedini gol, jer je autogol. Ne računaj njihov gol iz penala. Crveni karton za Neymara, a ko je Marcela udario? Dakle, konačan rezultat bi opet bio 0-1. Da sudije simpatišu velikane je sasvim normalno, pogledaj penal za Španiju, pa opet pogledaj krajnji rezultat :D.

Ma dobro, što je bilo - bilo je. Sjetite se samo kako su nas mazili protiv Italije 2002., Australije 2006. ili Rumunjske 1998.

Da je netko blokirao Neymara prije nego je opalio za izjednačenje (a trčao je sam prema golu dobrih 10-ak metara), ili da je Pletikosa obranio što je mogao (a mogao je), da su se Ola i Jelavić preciznije dodavali u šesnaestercu…

Nije zgorega napomenuti da je Kovačić zapravo bio igrač manje. Tog dečka uopće nije bilo na utakmici. A Brozovića valja nekome dobro utopiti, imajte razumijevanja.

Heheh, Kovačića sam gledao dosta, nažalost u ovoj utakmici se nije baš pokazao, izgleda da igra toplo/hladno, ali nekada igra predobro. Realno, nisu ni Modrić ni Rakitić ništa bolje uradili.

Prije utakmice sam rekao da je odbrana glavni problem i kod vas i kod nas, što se pokazalo kod golova Neymara i onog trećeg.

Vidim svi blatite Olića ali on je bio jedina svijetla tačka u timu Hrvatske u ovoj utakmici za mene, sa onim potezima :D. Radi ovoga i gledam utakmice :D.

Ima i ova hahah:
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/t1.0-9/10336673_643237539095546_5615664526198681357_n.jpg

[quote=“milito, post:33, topic:14814, full:true”]
Prije utakmice sam rekao da je odbrana glavni problem i kod vas i kod nas, što se pokazalo kod golova Neymara i onog trećeg.[/quote]

Prije da bi nam dobro došao zadnji vezni, upravo umjesto Kovačića. Onda Rakitića gurnuti naprijed i pustiti da igra onako kako već igra u Sevilli.

Ma ne blatim ja Olu, ni blizu. Olić ima veće srce nego svi ostali zajedno. Najpodcjenjeniji je naš igrač, a zapravo je motor ekipe. Ali brate, one dvije izgubljene lopte na našoj polovici (upravo zbog driblinga) mogle su gadno koštati.

LOL za sliku! :smiley: :smiley:

Ma da, brojao sam DM u odbrandbene, moja greška :). Kovačić zna igrati i nazad, ali očigledno formacija nije odgovarala nikome.

Istina, Olić je imao par grešaka, ali je pokušao da uradi nešto, drugačije, ne bi se stvorila prilika. Nisam očekivao od njega ništa pošto je već u godinama, frajer mi je opet bio najbolja karika i definitivno mi se njegova igra više sviđa od Mandžove jer je Mandžo obični finisher, dok ovaj trči, dribla, trudi se…

Ljudi kovačić ima 19 godina , ja mislim da su mu se noge odsjekle, premlad je on da bi igrao u kontinuitetu dobro, a valjda znate koliku je minutažu imao u Interu. Jedno je sigrurno , a to je da će biti velik igrač.

Ali Ola me je sa svojim driblinzima iznenadio, čovjek došao u brazil da pokaže svoje tehničke mogučnosti :smiley:

U Interu nije igrao upravo zbog toga što je igrao toplo/hladno, jer ne možeš u velikom klubu odigrati jednu kao Ronaldinho, sl. dvije da se ne vidiš. Ali, kako je Mazzarri promjenio formaciju i prilagodio je njemu, dečko se preporodio, jer je igrao uz Hernanesa koji mu je pomagao.

Vidim ja da si ti Interovac :smiley: Ne pratim baš Inter puno ali gledao sam par utakmica gdje je Kova odigrao extra utakmice,dijelio lopte, oduzimao, vukao igru… Gdje sad igra na kojoj poziciji u Interu ?
Ja mislim da njemu paše zadnji vezni gdje ima puno loptu u posjedu…On je tip igrača koju može povuć loptu,može proći jedan na jedan ima dobar zadnji pas.

Igra klasičnog CM-a, ali pomaže DM-u kao i AM-u. Furka je u tome što su se pred kraj sezone tek uigrali on i Hernanes, koji se međusobno pomažu, tako da kada Kova ne zna kuda dalje, Hernanes mu se otvori, i obratno. Kovačić me je na početku sezone pravo nervirao jer se nije vidio, kao što se nije vidio protiv Brazila, i nije mi bilo jasno zašto. Nakon par takvih utakmica zaradio je zasluženo klupu, ali po dolasku Hernanesa, imao je sa kime da igra i počeo je vračati se u prvi tim.

Trebao bi nadoć , mlad je pa je normalno da oscilira. Bit će problem ako se to oduži neće ga oni dugo čekat Inter je imao prelošu sezonu i moraju se vratit u Ligu prvaka što prije.