SP Brazil 2014 - Coupe de monde!

Dosta se veže za Real poslijednjih dana, a ako tamo ode, nema njemu nikakve minutaže. Pa kad jedan stariji iskusniji Nuri Sahin nije uspio, kako će tek proči on.

Od kad je isto (ne)s§retan i neregularan gol? Zašto bi ti naš gol “poništavao”? Ionako nam je poništen još jedan regularan gol, zar taj nije bio dovoljan? Treba biti realan? Eto, cijeli svijet je vidio velike sudačke greške, samo si ti realan kada kažeš da je sve bilo pošteno.

PS Neću reć da bi mi pobijedili ili izvukli nerješeno i bez tih svih grešaka suca, ali da je užasno ovako biti poražen - je.

Pročitaj još jednom moj post i nađi gdje stoji da je sve bilo pošteno :D.

Od kad je isto nespretan i neregularan gol? Ko je rekao da je isto, ali otkad to sudije sve sude bez greške (pogledaj penal za Španiju)? Spomenuo sam autogol da bi se smirio i pogledao realno da niste zaslužili pobjedu, to je sve.

Ako insistiraš, bilo je dodira u šesnaestercu, nije bio penal ali sudija je bio daleko, ništa čudno što je svirao pogotovo kada je Brazil u pitanju.

Zaključio sam iz tvog posta da je po tebi sve pošteno što se tiče njihove pobjede. Jer po tvom bi kao završilo 0-1 kada bi se neki golovi poništavali. Čudnom logikom. Jer mi smo zabili dva regularna gola i priznat je jedan, oni su zabili 3 gola od kojih su dva neregularna. Uostalom, pravo je pitanje kojim bi smijerom utakmica išla da nije bilo nekih golova i teško je raspravljat šta bi bilo kad bi bilo.

Nisi mi odgovorio iz kojeg razloga bi ti poništio naš gol (njihov autogol)? Ti si rekao da je isto jer ako poništavaš neki gol onda valjda on nije regularan? Ili ga poništavaš jer se tebi nije svidio?

I da… Zašto spominješ da je dodira bilo, ali nakon toga ipak kažeš da penal nije? Koja je poanta? Zar takvih dodira nema u svakom prekidu? Onda neka sudi sve pa će po utakmici biti 15-20 penala i neka pobijedi onaj koji zabije više.

Mislim, ova rasprava je glupa.Hrvatska je oštećena i s pravom imamo biti ljuti na sve to. Nažalost, ništa efikasno po tom pitanju nemožemo napravit, ali barem smo nakon svega moralni pobjednici.

Pogrešno si zaključio ;). Heheh, “mi smo zabili dva”, ne, jedan je zabio Marcelo xD. Kako su dva gola neregularna, kakav faul na Rakitiću, daj.

Nisam ja rekao da bih poništio autogol, pročitaj još koji put. Pokušavam da ti dam do znanja da Hrvatska nije igrala u napadu toliko jako da su zaslužili pobjedu, te ti nagovještavam da je jedini gol u stvari bio autogol. Imam osječaj da je neko iz Cro napisao isto što i ja ne bi se bunio kao sada, slutim na jednu lošu osobinu kod tebe, ali ne želim zalaziti tamo.

Spominjem da je dodira bilo jer je sudija svirao. Da dodira nije bilo ne bi ga svirao, što automatski ne znači da se ja slažem sa odlukom sudije. Praviš se kao da si prvi put vidio nepravdu u fudbalu, dok protiv Australije to nisi vidio :D.

Postavljaš pod pitanja, kako ih nisam odgovorio, evo odgovorio sam, a sada ti meni reci kako je Španija dobila penal?

Hoćemo :wink:

Pogodio sam rezultat s Brazilom, ali sam očekivao da će to biti na temelju igre, a ne sudačkih grešaka :frowning: Najpoštenije po prikazanom bi bilo nerješeno.

Kamerun dobivamo 3:0, i Meksiko dobivamo 2:1. Nadam se :smiley: Ali očekujem pobjedu protiv Kameruna i 1X protiv Meksika.

Danas potpuno očekivano Kolumbija glatko dobila 3:0, Obala Bjelokosti upravo završila 2:1. Očekivana pobjeda, ali izborena teže nego sam očekivao. Italija dobila 2:1, a Englezi su me razočarali, loše su igrali. Iako ta tekma nije imala favorita prije početka.
Urugvaj je totalno razočarao. Očekivao sam da će pobjediti sa barem 2 razlike, a on je izgubio sa 2 razlike :smiley:

Danas su bile 4 tekme, pravi RAJ za nas koji volimo nogomet :smiley: Sutra su opet “samo” 3 :frowning:

Nedjeljne tekme:

Švicarska-Ekvador X
Francuska-Honduras 1
Argentina-BiH 1

Ako idem pretjerivat i prognozirat i rezutat:

Švicarska-Ekvador 1:1
Francuska-Honduras 4:0 (ili 5:0, teško mi se odlučit)
Argentina-BiH 3:0

Možda se mnogi neće složit, posebno susjedi, ali meni ovo djeluje najrealnije. Ali naravno da su iznenađenja uvijek moguća. Recimo nikad ne bih rekao da će danas Urugvaj izgubit od Kostarike, i to je sigurno iznenađenje.

[quote=“mitok, post:47, topic:14814”]
Englezi su me razočarali, loše su igrali.[/quote]

Ovako što niti u Engleskoj ne možeš naći po forumima. :smiley: Ti si optimističniji od najčistokrvnijeg Anglosaksonca. :smiley:

Gledamo dobar nogomet, ovako se nije dugo, dugo igralo po SP-ima. Nizozemci rastočili Španjolce, a-haaaaaaaaa! Vidi se da su Iberijci potpuno ispuhali, a ni godine ne pomažu. Urugvaj-Kostarika nisam stigao pogledati, čini se da se Urugvaj oprostio od prolaska. Ova tri boda su bila imperativ pred utakmice sa, realno, daleko, daleko jačim ekipama.

Večeras čekam Zmajeve! :slight_smile:

U koliko para želiš? Ja sam gotovo siguran da će Francuska jedva da ih dobije.

Moje mišljenje, na njega imam pravo. Moj dojam je da je Rakitić fauliran nakon čega je gol postignut. Nemora biti točno, na kraju niti je bitno u cijeloj priči jer je to ionako treći gol (“što bi bilo kad bi bilo”). I da, u toj situaciji (kao i kod prvog gola Brazila) golman je morao bolje reagirat, ali to je druga priča.

Ako ne želiš računat neki gol, šta drugo nego ga želiš poništit? Gol je regularan, bez obzira jel ga zabio naš napadač, njihov obrambeni ili golub kojeg je neko slučajno pogodio. Jedno je manjak sreće a drugo neregularnost.

Raspravljamo i iznosimo svako svoje mišljenje, no ovakve insinuacije uopče nisu potrebne u ovoj temi, niti planiram odgovarat na njih i pravdati se za nešto što je nastalo u tvojoj glavi. Jadno.

Svaki dodir nije faul. Posebno se to odnosi za najstrožu kaznu.

Ne. Toga ima u ngoometu ali imam pravo bit ogorčen što je moja reprezentacija oštećena i da, priznam kada sudac nešto sudi u korist moje reprezentacije/kluba. Baš kao što su i mnogi Brazilci priznali da je ovo bilo sramotno. Ali eto, tebi je sve bilo pošteno.

Nepošteno. Moj dojam. Iako je također bilo nekakvog dodira dojam je da je Costa simulirao, iako je to meni osobno nešto kompliciranija situacija.

Završno, poništimo li njihov penal, priznamo li naš gol koji je neobjašnjivo poništen navodno zbog ruke Olića, rezultat je 2-1 za Hravtsku, odnosno 2-2 ako priznano zadnji gol Brazila (opet dolazimo do priče šta bi bilo kad bi bilo).

Jadno je što nonstop spominješ da sam ja rekao da je sve pošteno ;). Kao što rekoh ranije, ne želim sa tobom raspravljati jer si po mom mišljenju obični nacionalista.

Sudac nas je pokrao dosta, nismo zaslužili da pobjedimo Brazil i da smo dobili kojim slučajem ja bi opet rekao da je Brazil daleko bolja reprezentacija od naše, ali onaj penal nije postojao. Onaj kontakt je toliko slab bio da ono ni u košarci ne bi sudio za faul. Taj penal je promijenio tok utakmice, to sve ima utjecaj na razvoj utakmice. Brazil u 2 poluvremenu nije stvorio šanse do penala. Tako da pričanje da je sve regularno i pošteno ne drži vodu, pa cijeli svijet je to primjetio i pričao o tome ne samo mi. Utakmica je trebala završiti X-om, to bi bilo najpoštenije. Kad bi se onakvi kontakti stalno sudili pa na što bi nogomet sličio. Treba ovo zaboravit i okrenut se sljedećoj utakmici, znalo se i prije početka da će suci biti naklonjeni domaćinu.

1 Like

Neću se kladit. Evo pogledaj Švicarsku. Imao sam poluvrijeme/kraj 2/X, koeficijent 14. I padne gol u doslovno zadnjim sekundama utakmice.
Bio sam siguran da će biti 1:1 i da će Ekvador povest u prvom poluvremeno. I eto što se desi :wink:

Imao sam i samo to na listiću, i u sistemu sa drugim utakmicama. Fino su me zeznuli.

I dalje mislim da Francuska glatko dobiva, ali nikad ne znaš.

Što je najžalosnije, golove za Švicu zabiju Admir i Haris koji su ušli sa klupe lol… jbg, bio si blizu, imaš feeling za kladionice :D, vjerovatno se dugo baviš istim. Ne znam, Francuzi “nikada” nikog nisu dobili 2 razlike, a Honduras nije toliko loš.

Ma dugo pratim nogomet, ali na kladionici su rezultati promjenjivi :smiley: Imao sam i većih dobitaka, ali i i većih gubitaka :wink: Inače se ne bavim klađenjem :smiley: To mi je samo zabava. Ali me smetaju golovi u zadnjim sekundama koji mi uzmu novce :smiley:

Honduras je iznenadio nulom protiv Engleske, i još uz crveni, ali mislim da danas ne može uzet niti bod. Francuska već duga ne briljira, i mislim da je sad posložena pa se može vratit na stare staze. Ne da osvoji naslov, ali barem da razbije Honduras :wink:

Naravno, tako je najlakše raspravljat. Žalosno je što ako neko ko ne razmišlja isto kao ti je odmah nacionalista. Iskreno, nit imam pojma od kud si, niti zašto bi ja tvoje razmišljanje gledao drugačije od bilo čijeg drugog, no dobro. Sve mi to liči na dotičnog sa moje profilne kojemu su svi “rušitelji Hrvatske i Dinama” ukoliko ne misle isto kao on. Jadno.

Ponavljam, jadno je to što nonstop kao argument koristiš laž. Ova tema je daleko odmakela, ne znam šta modovi rade. Molim te da mi se više ne obračaš ;). Ja imam svoje mišljenje, isto kao i ti što imaš na svoje ;).

Koji si ti majstor :D, nadam se da ćeš napokon promašiti rezultat za BiH :D.

Ma fulao sam. Rekao sam 4:0 :smiley: Uvijek mi samo mrvica fali. Vidio si kad je Švicarska zabila gol za 2:1.

Ovdje sam na kladionici imao 1 i na drugom da Francuska daje gol u prvom poluvremenu. Bitno da je to prošlo, a što sam fulao točan rezultat koji sam napisao na forumu nije mi bitno :smiley:

Imam 1 Argentine na listiću. Želim Vam bodove protiv Irana i Nigerije i da prođete skupinu, ali u ovoj tekmi ću ipak navijat za Argentinu, sorry :wink:

Hahah, fali ti samo Argentina?

Imam dosta listića. Negdje fali samo Argentina, negdje je ona još jedan par u nizu do konačnog dobitka, a negdje niti nemam tu utakmicu :smiley: