Spajanje više sajtova u jedan - iskustva?

Imam 10 manjih engleskih sajtova i svi su vezani za tech i gaming, uglavnom srodne niše. Razmišljam da na aukciji kupim neku snažnu tech/gaming related expired domenu i zatim sve ove manje sajtove migriram i redirectam prema njoj.

Dakle razmišljam da od 10 manjih sajtova napravim jedan veliki. Što mislite kako bi Google reagirao na to? Jel bi se prenio sav authority s manjih sajtova ili bi to ubilo organic traffic kojeg oni sad dobivaju? Molim samo iskusne da komentiraju.

3 Likeova

Lajk samo za edit … :smiley:

@steelmaiden jel se moze napravit nesto tipa da clanovi s nalozima starim xxx godina, ili s brojem lajkove od xxx+ ne moraju imat ove zajebavancije oko broja karaktera

Ok banuj me 20 karaktera

Sve ovo dalje je gubljenje vremena za mene.

imo sam neko vrijeme regionalne ex yu domene pa sam to napravio ali sadrzaj je uglavnom bio slican pa sam duplo izbrisao… nisam bas vidio neke velike pomake nakon tog sveg…al s godinama uvidjam bolje imat jedan kvalitetan jaki sajt neg hrpetinu sitnih…

2 Likeova

Ma kakvi bio bi jaci od amazona :rofl:

Ako sve redirekcije idu prema novom domenu onda je OK i neće imati problema, ali treba da proveriš da nemaš stare redirekcije između tih domena, recimo sa domena 1 na domen 2, pa sa domena 2 na taj novi domen, tada nije OK i tada se gubi 70% na svaku među redirekciju.

Jel baš točno 70%… ?

2 Likeova

Šta je to bitno i da je 10% a nije već je 70, važno je da trebaš da poništiš sve stare redirekcije između tih sajtova, ako ih imaš i da ih sve uputiš na taj novi domen. Lančane redirekcije su loše za SEO, a i server treba da obavi dupli poso za svaku redirekciju, a to utiče na brzinu sajta.

1 Like

Ok hvala na informaciji ali molim te da ne pišeš više u ovom topicu.

Jel to zato što sam crnac ? :joy: :crazy_face:

Da, upravo zato što si crnac.

pa nisam crnac, ja sam Srbin, aj neću da pišem više, opusti se :grinning:

E evo pronašo sam , još samo ovo da vidiš možda ti pomogne. bandicam 2022-11-18 22-24-59-918 (online-video-cutter.com) Ne komentarišem više ništa odoh da berem pamuk :raised_hand_with_fingers_splayed:t6: :bearded_person:t6:

Daj link na cijeli video da vidimo u kojem je kontekstu to rekao i tko je taj lik točno. Ili si to sebe sad snimio? :smiley:

Da, da ja sam Nedim Šabić, voleo bih da jesam, možda postanem za jedno 100 godine

Odmah da kažem nisam veliki SEO stručnjak. Našao na internetu zanimljiv post (link) o malim sajtovima uduržen u veliki site .Možda ti u neku ruku pomogne oko odluke šta da činiš

P.S možda bi neke (stručnije preciznije) odgovore bi mogao možda pronaći na Quora site-u

U tom Linkedin članku piše da je bolje imati jedan veliki sajt nego više manjih te se navodi par argumenata s kojima se slažem. Međutim, ja već imam više manjih sajtova jer sam neke kupovao, a neke gradio na expired domenama i sad imam dvoumicu oko toga jel ih bolje spojiti u jedan veliki ili bi to ugrozilo organic traffic kojeg ti manji sajtovi trenutno uživaju.

Različita su mišljenja oko toga hoće li se authority domene prebaciti kada se napravi 301 redirect prema drugoj na kojoj će se nalaziti isti content. Neki kažu da hoće ali samo privremeno, a drugi tvrde da hoće trajno. U principu samo oko tog dijela još nisam siguran, sve ostalo mi je jasno.

ima deo u ovom tesktu piše “Preserving domain authority and providing continuity” možda ti pomogne

Od mene toliko .Neću više da se gađam linkovima. Verujem da na forumu ima jačih kolega u pogledu SEO , pa će možda reći nešto stručnije i bolje od mene

1 Like

Cijeli video možeš pogledati ovdje:

1 Like