Sretni Blagdani, uz 50% poskupljenje interneta (Hrvatska) 😐

Dobio sam jučer pismo od svog Internet providera A1, piše već i na omotnici; Sretni Blagdani :angel: i još unutra nabrajaju lijepe želje, puna su im usta, sve moguće uz sve svoje usluge koje nude, jasno, ali i s posebnim dodatkom koji ne spominju nigdje nego samo vidiš koliko imaš za platit ovaj mjesec, a to je 50 (pedeset) % više. :frowning:
djed__mraz_kockasti

Naime, flat rate i brzina 20/5 bila je prošli mjesec nešto manje od 100 kn, a sada je 150. :frowning: Znam, reći ćete da to još uvijek nije skupo (oko 20€), možda u Hrvatskoj i nema povoljnije ponude, ali mi “stari“ pretplatnici sa B-Neta smo imali tu povoljnu tarifu godinama, do jučer. :neutral_face:

Sve ovo događa se u Hrvatskoj, molim samo takve Forumaše da se i javljaju, jeli se kome dogodila ista stvar, vjerujem da jeste? Jeste li što poduzeli? :roll_eyes: :o:

Dogodilo mi se kada je Vip (sada A1) preuzeo Amis. Od super stabilne int. mreže dobio sam vezu koja je pucala i usporavala se svaki dan… Naravno, Vip je bio nesposoban ikakav kvar ukloniti… Strpio sam se još koji mjesec dok ugovor nije istekao i pa-pa Vip. Banana mreža, trebaš vidjeti njihov forum kako se ljudi žale… Možda su kao mobilni operater ok, ali kao davatelj ovih fiksnih usluga tel. i int. su koma…

1 Like

Imam vipovu (sada A1) optiku i nema razlike u cijeni (ništa takvog na računu ili u promo materijalu).

Ja sam se rijesio vipa prije 2 godine i sada sam sretan

1 Like

Pa dobro, a gdje ste sada i na kojoj tarifi? :blush:

Ništa ni nije nigdje zavedeno… :neutral_face:
Bio sam na ovoj trećoj opciji odavde:


Samo nisam plaćao 149 nego 97 Kn kao stari Bnetov korisnik valjda. A sad su valjda rekli; e dosta je bilo jeftinog interneta, nema više. :frowning:

Dragi i cijenjeni :wolf:-e, osobno nisam imao prigovora na internet vezu i uslugu, sve bez greške, brzo i stabilno, no to je valjda individualna stvar i ovisi o poziciji i drugim faktorima. :o:

Da, drugim faktorima… Interesantno kako su drugi provajderi na istoj parici mogu osigurati stabilnu vezu i i adekvatnu brzinu…Amis/t-com
Kad imaš brzinu 2-5 umjesto 20 mbps… i oni mjesecima neznaju ili ne žele to riješiti. I onda kada sam prešao kod drugog operatera, zove me operaterka iz Vipa i nudi mi novi, “bolji” ugovor, kaže mi ona “Novi ugovor, nova pravila”…??? Kekoh WTF??!
Šta sam do sada bio budala i dobivao trećerazrednu uslugu samo zato jer sam bio pod “starim ugovorom”??!
Ma nek se gone…

Nek’ se gone. :smile:
Ali nije da nema povoljnih ponuđača internet konekcija na tržištu, :+1: evo vidim da Iskon nudi pravu stvar:
preko-veze
https://www.iskon.hr/Za-kucu/Paketi

ova prva opcija je 119 kn bez Iskon mobile, i to sa brzinama 70-100 za download, a 35-50 Mbps za upload što je za nas Youtubere pjesma. :blush:
you--tube
Molio bih posebno nekoga tko koristi Iskonov internet da se javi i napiše utiske, za one najlijenije ide

anketa: :blush:


Od nabrojenih solucija za sada mislim da ti je najbolje;
  • Ovo s Iskonom mi se čini full dobro. :+1:
  • Ja plaćam internet skuplje od ovoga, tek sad vidim da mi nije ni brz ovoliko. :roll_eyes:
  • Nemam ovih problema, koristim susjedov wi-fi. :sunglasses:
  • Najbolje da prodaš Lukea Skywalkera u bijelo roblje i ostaneš tu gdje jesi. :slight_smile:

0 voters

Hvala svima koji će sudjelovati u anketi ili postati niže. :blush: :o:

smijemo li ocjenjivati mi u romingu? :smiley:

A jesi li gledao jer dostupno u tvojoj ulici… i ja sam gledao ponude po netu, na kraju kad dođem da odaberem dostupna su bila samo dva zla… T-com ili Vip… :face_with_raised_eyebrow: Ostali nedostupni u mojoj ulici…

1 Like

Hvala :wolf:-e, dostupno i wi-fi je uključen u cijenu. :blush:
Što bih s tim velikim brzinama neta? Snašao bih se nekako. :smile: :o:

P.S. Poseban pozdrav ovima što bi Lukea u bijelo roblje. :blush:

Iskon = T-Com, s puno boljim cijenama, a morao bi biti dostupan gdje je i T-Com.

1 Like

Dobija san račun od Optime al ga nisan otvorija pa neznan ima li promina. Račune otvaran tek kad mi svi stignu. Lukavi su. Paket im je od 4 do 20 pa koliko ti bude. Evo šta mi kaže Sam Knows za prethodni misec:

Provider: OT Optima Telekom

Unit ID: 17396

Package Min Max Avg


8

Mbps 1.4

Mbps 12.3

Mbps 11.1

Mbps

Dakle detektirali su da mi je paket 8 MBps a variabilan je.

Iskon je super. Mi ga imamo cca 6 mjeseci i nikad problema. Download je oko 80 Mbps a upload cca 50-60.

1 Like

Tako je i meni bio dobar internet nekoliko divnih godina kojih se prisjećam sa sjetom - sve dok Iskon ne stavi desetak ljudi na istu paricu pa moraš otkazati Iskon TV da bi ti internet bio brži :joy:
No, niti to baš više ne pomaže :wink:

1 Like

Zanima me samo Internet Marta :croatia:
najvjerojatnije je da već od sutra počinje operacija
prebacivanje
prebacivanje s A1 na Iskon. :blush: :o:

1 Like

Ja imam Bnet. A1 je vlasnik, ali nije isto da li ugovoriš direktno sa Bnetom ili direktno sa A1.

Imam Superbrzi 3d paket, cijena 192 kn mjesečno (bez PDVa).

Imam i dodatke koje dodatno plaćam, ali da nemam u ovih 192 kn (bez PDV-a) je već uključen flat internet download 120 mbit i kad god pogledam je između 110 i 120 mbit, upload mislim do 20mbit, telefon i cca 60 tv programa (osnovni paket, ne računam dodatke koje dodatno plaćam).

Već dugo sam kod Bneta i više nema ugovorne obveze.

Nisam previše gledao ponude drugih, ali mislim da je Bnet najbolji i best buy. To znači Bnet direktno, ne A1.

1 Like

Ovo meni djeluje kao dobra ponuda.

Sve je riješeno Mitok, hvala i tebi. :blush:
Bnet kao takav više ne postoji. Pokušaj otvoriti http://bnet.hr
ali to je njihov problem, ne moj. :smile:

Opisano iznad, ispuni anketu kad si već tu. :o:

…ali na A1 stranici ima podstranica Bnet. Stvarno nisam proučavao u posljednje vrijeme, ali znam da je barem do nedavno bila razlika ako se uzima kod A1 (VIP) i kod Bnet direktno. Puno bolja opcija i radi kvalitete i cijene je bio Bnet.

Da, ja sam bio među tima. Kažem bio jer se je dogodilo što piše u naslovu.
Ali, riješeno je, hvala i vama na komentarima. :o: