SSD - jeli on sada potreban?

Pozdrav.

Imam SSD koji sam dobio na poklon od jedne trgovine.
Intel, 520 serija, 120 GB.

Kupio sam komp u 8. mjesecu, i sad imam sve instalirano, programe, igre i tako dalje.

Kada bih prebacivao na SSD, moram sve brisati i sve opet instalirati, drivere i sve što sam imao,malo pre dosadno i dug proces.

Dali se to sada isplati, bar meni ?
Imam Hard 1 TB koji sam zauzeto sad oko 200 GB s windowsom 7.

Prodao bi SSD jer mi novac potreban, a s jedne strane mi ga je nekako žao prodati

hahaha

najbolje ga prodaj jel sigurno bi ti par dana trebalo da sve to instaliraš namjestiš i slično a s ssd-om dobiješ samo par sekundi uštede.

Ajmo aukcija… ja ti nudim 100 kuna…

Prodano !

hahahhahha, šalim se.

Ako hoćete može aukcija :smiley:

nudim 150 kuna
ako je aukcija :slight_smile:

Pa ja bi stavil SSD ipak, nastranu jedan dan zezancije. Meni je to npr ispalo kao supertehnoloski napredak, gotovo da nema cekanja s apps da se otvaraju itd, milina.

Imam takav po capacity, 111GB ostane nakon formata, malo hoce bit guzva tu i tamo ali uglavnom nema problema ni s prostorom, storage je i tak storage a ovo kaj treba se drzi na SSD, i kul je to, a brzina je stvarno krasna.

evo moja zadnja 200 kuna…
inače windows 7 i jedna igrica mi zauzimaju 70 gb

Da, 111 GB, pa sad, ja bi instalirao windows i programe koje koristim, ali igre ne nikako, jer nije potreno.

Pozdrav forumasi !

Netrebas sve ponovno instalirati. Postoji program koji ti potpuno klonira disk i nakon toga samo ih zamijenis… sve super radi…
Ja sam koristio program “Acronis True Image HD”

Pozdrav.

Ma neznam.
Meni brzina je bitna naravno, jer ako čekam kao na mom starom laptopu da se nešto otvori “10” minuta ja sam lud, bacio bi ga u bunar.

Ali sad ovaj komp novi radi dosta brzo, niti instaliravam previše nešto niti ništa.

Neznam koliko je sigurno to kloniranje ali radje bih ga prodao, za koju godinu će pojeftiniti i biti če veći kapaciteti.

Ja bih razmislio možda o instalaciji OS-a samo na tom disku kako bi se brže podizao i otvarao razne aplikacije i sl. dok bi sve ostalo stvari držao na drugom disku kao i npr. premapirao folder za downloadse tako da se ne troši SSD disk na taj dio.

Ma najgore mi što moram drivere instalirati sve, neznam za što sve moram instalirati…

Na laptopu je bilo lakše… :smiley:

Pa nisu driveri toliki problem, skini Driver Booster, on ce ti sve skenirati, pronaci drivere i ti ih instaliras jednim klikom.

Ma jok to.

To će ti pronaći drivere i za šta ti ne treba…

Koristio sam sličan program i izbjegavam to

120 GB SSD disk ti je premali. Ako mozes u notebook ugurati 2 diska, koristi taj disk samo za OS, a ovaj drugi sata samo za podatke. Nakon sto probas SSD, biti ces preporodjen, brzinom, odazivom, bootanjem i sl. Ja imam vec 3 godine ssd od 500 gb, i nekako mi je premali, razmisljam o kupnji 1TB. Nakon sto probas SSD, vise ti nece pasti na pamet vracati se na obican disk, stovise biti ce ti cudno raditi na drugim “sporim” racunalima :smiley:

Dal chrome pretraživanje još brže radi ??? :smiley:
Hoću reć, ima li SSD kakav utjecaj na rad chromea, znači da sve brže radi

radi brže :slight_smile: i torrent ti skida meni film (oko 5 gb) za koji je trebalo oko 20 minuta da se skine s interneta s ssd se skine za pola minute

Moš mislit…

Da SSD utječe toliko, da si rekao 1-2 sata da, ali pola minute,pa to moraš biti spojen sa centralom…

Brzina diska nema ama bas nikakve veze sa brzinom downloada, ne pisite gluposti.

2 Likeova

nikola aj jos i gace stavi da prodajes i to je to

to sam u zajebanciji rekao nisam mislio da će neko misliti ozbiljno [quote=“drmrgood, post:18, topic:17912”]
Brzina diska nema ama bas nikakve veze sa brzinom downloada, ne pisite gluposti.

[/quote]