Šta i gdje sipate u benzinca?

Kao što napisah gore, stvar je aditiva (piše i na njihovoj stranici da je “visokoaditivirano gorivo”). Uzmi Liqui moly za čišćenje dizni, nasipaj ga i rezervar sa 40 litara 95 oktanskog goriva i napravit će ti isto :slight_smile:
Uglavnom, gorivo od 100 oktana ti neće pomoć, ali aditivi u tom gorivu bi mogli (što se čišćenja tiče).

1 Like

onda ti aditivi vrijede 10 feninga više po litru :smiley:

Auto trosi preko 7 litara / 100 km, prosli vikend natocio na petrolu, potrosnja 6.5 l / 100 km, sa 30 litara napravio 460 km, mislim da je puni tank 35 litara. Tank bi bio za 540 km. Bio je 95. Na drugim pumpama jedva 480-500 km sa punim tankom.

Voznja je uvijek ista ili slicna.

Samo Lukoil trenutno. Tocio na Ini i Croduxu i uvijek napravio manje km.

1 Like

Kod nas u BiH loše gorivo pa mi svejedno gdje ću natočiti :smiley:

1 Like

I u Srbiji isto :smiley:

Kod vas je malko bolje gorivo :joy:

ja sam čuo da gazprom/nis u bih dovlače naftu iz pančeva, onda sam čuo da je gorivo na gazpromu i na hifi isto, za neškovića ne znam, milion priča a niko da uzme da utvrdi kvalitet

sjećam se da su novinari avaza 2016. godine išli po pumpama u bih i analizirali gorivo, sve je to u “pet deka” što se kaže

znam za priču čovjeka koji je sipao regresirano gorivo na jednoj pumpi u bijeljini … u bure od 100 litara “stalo” je 113 litara goriva hahaha pa vi računajte koliko kradu po litri :smiley:

Ma uzas je, a cene su kao da je raketno gorivo…

2 Likeova

Prije su dovozili plin iz Panceva i on je bio dosta bolji nego iz nase rafinerije. I benzin i dizel su isto bili puno bolji. Sada znam da plin ne dovoze vise iz Panceva, al je opet bolji nego ovaj domaci.

EDIT: Hifa uzima gorivo iz brodske rafinerije pa mislim da ne moze biti isto kao na gaspromu. Na gaspromu je definitivno bolje gorivo.

1 Like

Benzin sipam(95) gdje stignem a plin iskljucivo na Krajina Petrol. Razlog? Plin iz Rijeke, nekoliko mi je majstora reklo da je manje prljav plin. I tog ce i drzim. Jednom sam nekoliko puta za redom nakon mjenjanja filtera za plin sipao plin na Nestru, zacepio se nakon mjesec dana. Od tada samo Krajina Petrol.

Jako zanimljiva tema i diskusija, kad smo kod tog već 4 godine sipam ložu, ložu uzimam u RS u BiH po cijeni 1.92KM, što je trenutno 0.40-0.50 KM jeftinije politri u odnosi na dizel u Federaciji. Zanima me ima li još neko da se bavi s ovim i da zna gdje se može nabaviti još jeftnije loža, ako može ?

Hvala :smiley:

vjerujem da je ovo sprdnja haha

gdje uzimaš ložu, valjda su donijeli zakon da loža više ne može po pumpama već razvoze po preduzećima upravo zbog takvih zloupotreba :smiley:

nije sprdnja, ima kamion i sipam sa kamiona odem maksuz po to. Ima se voziti, ali PD - Omarska. Na pumpi ne smiju sipati ima već dugo, pa tako se snalazim :smiley:

Ovaj topic je za anale. Mislim da bi ga trebali napraviti sticky.

Webmajstori koji okrecu miljone radeci online raspravljaju o gorivu i kako presparati par kuna na punom tanku, a ujedno ti isti sjede 24/7 za kompom, pa vjerojatno jedan tank drzi i vise mjeseci, a cjena punog tanka je u prosjeku 300tinjak kuna… Sto bi ispalo na godinu kakvih 1500 - 2000 kuna…

Ovo mi dodje u istom smeku kao onaj topic gdje se hostaju visemiljunske stranice na 5$ hostingu za cjelu godinu…

1 Like

Sorry, meni je tank malko više od 700 kn i drži oko mjesec dana (tu si u pravu) :smiley:
Ne radi se o štednji na gorivu, već gdje je bolje kvalitete. Meni je auto osjetljiv na gorivo (V6 motor), primjerice ako natočim na INI ne radi tako mirno kao kad natočim na Lukoil-u. I naravno, manje km napravim sa Ininim gorivom.

3 Likeova

Gdje se god šta može ušparati i vidi zarada, ja sam za. Ne znam odakle si, ali meni ne pada na pamet da plaćam poreze, da mi je skuplje gorivo ovdje u BiH nego u Austriji, da nas hebe kako ko stigne. Dokle god nas država i ove glavonje budu gulile, ljudi će tražiti način i tražit će alternativu.

3 Likeova

mnogo generalizuješ, ali mnogo

ne želim da svakih par mjeseci visim u servisu jer se začepila ona pumpa, ova pumpa, voda vamo voda tamo

a u prosjeku za računarom sjedim oko 5 sati dnevno, tank mi drži 7-10 dana

4 Likeova

Radi se o kvaliteti, a ne o ustedi. Necu sad javno, ali neke pumpe su dolijevale vodu u bengu, pa su im se motori smrzavali u zimi itd…

I jos jedna stvar, da zaradjujem mj. i 50 k kn, opet bi trubio kako je benga u hr skupa.

Ne radi se o tome da se nesto placa, ako se ima para, nego je u pitanje princip.

Kad je benga na sv. trzistu isla gore, nasi su dizali abnormalno, kad je padala kod nas je pojeftinila par lipa.

U SAD-u benga duplo jeftinija?
Kako to? Tamo menadjeri rade za puno vecu lovu, prodavaci na pumpama imaju puno vece place, a benga duplo jeftinija.

Jogurt u hr npr. toliko skup da je skup i za njemacke penzionere.

Ako netko razmislja imam i nije bitno koliko trosim, onda je u problemu.
Kad imas, onda se gleda da se trosi sto manje i stedi.

Planirao sam otvoriti pausalni obrt uz rad, ali su iskrsnuli problemi i sva sreca jer cu otvoriti firmu u UK, mj. trosak u prosjeku 150 kn mj. Ltd kao nas d.o.o., trosak za obrt bi bio 400 kn mj,a ovako ce biti 150 kn mj, usteda 250 kn mj.

2 Likeova