Šta i gdje sipate u benzinca?

Rafinerija u Modriči proizvodi ulja, vjerovatno ste mislili na rafineriju u Brodu?

ja sam imao problem sa povratnom cijevi visokog pritiska servo ulja … nisam primijetio da gubi puno servo ulja ali sam primijetio malu baricu dole na plastici, zamijenio tu cijev, plus što sam usput vidio da moram zamijenit semering mjenjača, gumica obična, vremenom gumice stradaju haha

Jesam na rafineriju u brodu ali Modriča ne proizvodi samo ulja vec i gorivo aa ima ugovor s rafinerijom. Jer iz sirove nafte se dobiva nekoliko derivata bitumen, dizel, ulja/masti… stoga se modrici ne bi isplatilo samo da ulja proizvodi.
I da sto se ulja tice u mozokultivatore/freze i tako manje masine preporucujem modricu i lotos jer na takvim uljima dvotaktol i too nema razlike aa znatno su jeftinija aa ista je kvaliteta skoro u drugih proizvođača, dok ako zelite bolja ulja iz te kategorije onda su to njemacka ulja.
Za aute na plin liqui moly i nesto jeftiniji lotos.
Za “obicne” automobile INA ili neka slicna od Petrola Gazproma…
Dok za bjesnije automobile i novije nebitno…preporucujem Castrol ali ona su naravno skuplja…ali takva ulja nemojte kupovati na kolicinama iznad 1 ili 2 L na crpkama tj ako samo nadosipate kupite aa ako vec mjenjajte onda u ovlastenom servisu kupite ili nek vam oni promjene jer iako su skuplja ulja na crpkama su jos skuplji.
Aa ona brendirana mercedes i bmw ulja su samo jos jos skuplji castrol ili slican proizvodjac ee to je vec marketinski trik.
Renault imaju preporucena elf ulja i tako da ne nastavljam u nedogled…

Umalo sam zaboravio na ovo napomenuti da ako svog benzinca stavite na plin zaboravite na ulja koja ste prije koristili jer nece isto podmazivati pa trebaju vam specijalizirana eto moja preporuka liqui i lotos, jer u protivnom ako ne tocite ta specijalna ulja za plin u motoru cete “spaliti” dosta djelova pa cete si napraviti veliku stetu nego korist!

Rafinerija u Brodu odavno zadovoljava standard euro 5. Gorivo jeste lošije nego ono iz Evrope, ali u svakom slučaju zadovoljava taj standard…

Rafinerija ulja u Modriči proizvodi uglavnom ulja. O gorivu tipa benzin i dizel nema ni govora. Ne znam otkud vam taj podatak. Isplati se njima da proizvode samo ulja dok god nabavljaju sirovinu iz brodske rafinerije, inače se nebi isplatilo…

Sve ostalo proizvodi rafinerija u Brodu.

Samo ulja preporučena od strane proizvođača automobila i nema problema, vozili se na plin ili na benzin, nema nikakve veze. Sve ostalo je marketing.

U nekom od mojih komentara se to može i vidjeti da sam napisao

Nestro i Modriča ulja su 2 sestrinske tvrtke pod vlasništvom Optima grupe pa zakljuci sad koliko modrica ulja nema veze s gorivom!

Specijalizirana ulja za plinaše su sintetička sto znaci da spadaju u kategoriju low-ash i imaju znatno manju kolicinu tvari koja prilikom sagorjevanja ostavljaju manje naslaga na motoru.

Ja sam pročitao ovo:

Radio sam u rafineriji u Brodu. Ta rafinerija u Modriči nema nikakve veze sa proizvodnjom bilo čega drugog osim ulja…

U pravu si sto se tice Modrice kao rafinerije ulja alji rafinerija Brod je pod vlasnistvom Optima grupe (ponavljam) i na nalogu pise Modriča goriva ( za one koji kupuju u Brodu).

Naravno zato sto njihovi kemijski inzinjeri su zasluzni za “formulu” goriva u Brodu…

Nije bitno ko je vlasnik. Kao što sam rekao, rafinerija u Modriči proizvodi ulja i to je to.

Zar ne piše na papirima Nestro rafinerija Brod? Kakve veze ima Modriča sa otpremom benzina iz brodske rafinerije?

Ee bas dobro da si to upitao jer u “naftaskim” krugovima se pricao kao nekakva caka za pranje para…jer znam sad evo jedna tvrtka koja se bavi sasvim necim drugim je u stecaju sto je mnoge zabrinolo ali ima kao neka rupa u zakonu pa to kao koriste da zjeb drzavu inace posluje toliko dobro da skoro inema konkurencije u svojoj bransi. No nezz (nisam ti tu bas pametan). Znam sad evo primjer narucis gorivo u Brodu znaju te poslati u Rijeku da odes po to iako je u rijeci 2feninga skuplje ali platio si to u Brodu(Hr)…svega ima u ove dvije drzave. No sto se tice goriva i ulja u sto znam i sta sam siguran objasnio sam :smiley:

hajmo sad brza anketa, gdje je bolje gorivo u bih

  • Gazprom
  • Petrol

0 voters

Koji Petrol, svaka treća benzinska je Petrol :smiley:

1 Like

koliko oktana ? :smile:

1 Like

Mogao si kako manje opcija postaviti :smiley:

1 Like

petrol slovenački

98 haha

ove domaće obojene vode ne računam :smiley:

Da vidimo što preferirate u Hrvatskoj, znači ovo su neke od glavnih u Hr. Nema tu konzuma i tih mini pumpi.

  • Petrol
  • INA
  • Crodux
  • Tifon
  • AdriaOil
  • Lukoil

0 voters

Benzin me ne muci nisam autoprijevoznik i tih par lipa mi ne igra ulogu ali evo mog razmisljanja.

Sve korumptivno bi trebalo izbjegavat u sirom luku. mozda je najbolje natocit gorivo kod lokalnog privatnika, pogotovo ako je covjek posten, drzi do svog ugleda i da je ponosan. Jer ako imamo korupciju koju gledamo na TV i nikom nista onda mozete samo zamisliti kakva se korupcija krije u korumptivnim kompanijama. Najveci problem je voda, ako ti podmazes nekog sa miljardama onda neces sipat litru vode u kanistar?

Eto pa sad ako netko znade neka napise koje su to korumptivne kompanije koje toce benzin.

1 Like

ina, u mećavu Eurodiesel Class Plus, a u džonsona Eurodiesel Plavi
:grin:

@dadaas svaka cast na komentaru sto je jee svaka ti je na mijestu! :clap: :clap: