Šta mislite o automatizaciji news portala (SEO)?

Pozdrav, imam jedno pitanje. Za odgovor nisam 100% siguran. Naime, imam domenu jakog DR i mislio sam na nju napraviti autoatsko objavljivanje, kupio sam dobar plugin. Uzimao bi vijesti sa drugih (manje rangiranih) sajtova i kombinirao sadrzaje. Naravno, pisali bismo i par clanaka sedmicno autorski 2000 rijeci.

Pitanje je… da li ce DR pasti? Hoce li nas google kazniti losim traffikom ili cemo zbog vise sadrzaja, brzim preuzimanjem i jacom domenom mi biti indexirani? PS. Svi izvori su potpisani i linkani, imaju javno dozvoljen feed.

Trazis na webmajstor forumu savet kako da krades sadrzaj i da preteknes te od kojih krades. Jel si ozbiljan?
Znaci od tebe vise nikad link necu da uzmem!

5 Likeova

Strasno čega se sve neće ljudi sjetiti na balkanu. Da nije čitao moji temu “Kako pronaći RSS kanale” pa mu došla ideja :slight_smile: :slight_smile:

jeste li vi normalni, osuđujete čovjeka zato što planira da uzima vijesti sa drugih sajtova i da ih prepravlja? pa de mi navedite portale na balkanu koji pišu autorske tekstove, mogu se na prste jedne ruke nabrojati … na kraju krajeva, odakle ti portali uzimaju vijesti? … zbog čega ga osuđujete, zato što uzima informacije od drugih? nemojte zajebavat, nekad treba biti realan i malo popustiti sa šupljiranjem

treba automatizirati, treba napraviti indexing portal, sretno s projektom

5 Likeova

@korisnik9758789 ja ovde ne vidim da bi iko ista prepravljao, vec sa jacim domen pokusao da rangira sa tudjim tekstovima.

upravu si, čekam autora da se izjasni haha mada ako će navoditi autora, izvor i link, ne vidim gdje je problem :smiley:

1 Like

Covjece ne krademo nego pitamo. Raazlika je velika!!!

Nije moja ideja nego sam gledao neki yt video. A vi ste malo cudni znaci ovdje covjek ne smije ni znatizeljaan da bude.

Mi imamo 12 writera i 23 godine iskustva u medijima. Vi? Molim razumjevanje. Samo pitam!

Necemo obo raditi ali hvala na razumljevanju. Ja sam samo znatizeljan jako a to je izgleda grijeh. A koja je razlika izmedju ovoga i vijesti koje svi kupuju id istih agencija :rofl::rofl::joy:

Vi meni vec treci put na teme koje otvorim reagujete jako bezibrazno. Jesam vas uvrijedio nekad? Oprostite.

Ovo je uobicajena praksa koju rade i nama. Jos mi drago kad dobijem dobar link…

1 Like

Sta pitas, jel mogu da uzmem tvoje tekstove i ubacim kod mene na sajt i da probam da te preteknem na guglu sa jacim domenom?

q

Namera vrlo jasna!

Oprosti sto reagujem ovako na tvoj plan kradje sadrzaja. Nemam nista protiv da nekome uzmes sadrzaj za jednokratnu upotrebu, da podelis na FB, Insta, Twitter i na ostale social mreze, (sa kreditom naravno). Ali da planiras nekoga da preteknes sa njegovim sadrzajem, e to vec…

2 Likeova

Uopce nije istina to sto govorite ali hajde…

Zbog ljudi poput tebe koji reaguju na prvu, treba dva puta prmisliti sta “smijes” pitati a sta ne. Znaci znatizelju ubijas u ljudima, a to je jedino sto potice kreativnost. Zalosno.

Bas si kreativan kad ti je potreban tudji sadrzaj. Kod mene se ta “kreativnost” zove kradja :wink:

Nego da li mi vaše tekstove mozemo uzeti tako sa vaših portala? Niste odgovorili.

Kao i u cjelom svijetu, ali nekome nazalost, je draze bogatit se tudjim perjem. Ma sad ce on to uradit ako vec nije, kao neki sto pitaju “da li se smije”, a vec su implementirali. :smiley:

1 Like

Aaaaahahahaha. Oprosti smijesno mi, jer me bas jutros jedno dijete pitalo sta znaci kreativan…

Elem, covjek pita kako da automatski sadrzaj manjih portala objavljuje kod sebe, da se ne muci manuelno. To da li da uzme sadrzaj ili ne, uopste nije ni pitao.

Znaci ipak ne ide automatski, ako mora da se pita za svaki sadrzaj? Ili planiras prethodno neki ugovor?

Meni je sadrzaj sa domace stranice uzimao ko je stigao. Ali i svi do jednog su ga skidali odmah cim sam poslala mejl. Iskreno mislila sam da ce biti bezobrazniji. Manjima sam rekla da skrate tekst na maksimalno 250 rijeci i stave link ka kompletnom clanku, a ovim vecima da to obrisu, ali mozemo imati saradnju i da im napisem jedinstven clanak sa linkom ka mojoj stranici.

Cim posaljem clanak npr na zena blic, ili oslobodjenje npr., i oni ga objave, bukvalno za tri sata svi omanji portali prekopiraju taj sadrzaj sa blica i oslobodjenja i objave kod sebe. Pola njih izbrise link ka mojoj stranici, koji se nalazi u izvornom tekstu.

Posaljem onda svima email da stave link, sto i urade, i ok. Imam beklinkove, a moj sadrzaj nije kopiran, nego je kopiran od blica i oslobodjenja.

Znaci ako zelis da se opsluzujes tudjim sadrzajem, neces biti jedini koji to radi. Bices jedan od srot sajtova koji zvacu prezvakano. Moras imati bas jak autoritet, da bi time i rangirao.
Koliko njih ce to dozvoliti, ne znam. Ja ne bih.

1 Like

Nemoj da ga napadas, ubijas mu kreativnost :rofl:

1 Like