Šta mislite o automatizaciji news portala (SEO)?

@Melem Zašto ne napraviš neki drugi sistem npr prikupljaš preko fida dijelove recepata za kolače sa limunom (staviš neko ograničenje na npr 150-200 riječi, vjerovatno ima u opcijama plugina + link ka izvoru, ) i onda ih grupišeš i gledaš da te grupacije rangiraju, a ne direktan dio članka. Npr realitika oglasi čini mi se da imaju baš tonu posjete, a nijedan oglas nije sa njihovog sajta nego samo prikupljaju sa drugih sajtova. oni rangiraju za masu termina ko što su prodaja kuća (stanova, nekretnina…) + grad jer su vjerovatno optimizovali kategorije homepage beklinkove i sl. za to. nisam izučavao, ali vjerovatno je tako, stoga možda u tom pravcu da razmišljaš jer ne štetiš direktno nikome.

Pa jeste ovo vrlo klimavo sa moralne strane, a meni je najklimavije to što su u pitanju manji sajtovi koji bi tu možda i stradali u toj priči. Sad ja sa moralne strane ne bih previše nikome sudio ni o čemu. Krenem od sebe i sam znam da sam ja lagano bez ikakve griže savjeti uzmao i embedovao adult videe sa velikih sajtova, ali na taj način da izbacim sve reklame iz njihovog videa i sve linkove ka njihovom sajtu. dakle od mojih sajtova i svih onih što su gledali te klipove na mojim sajtovima ti veliki adult sajtovi imali su samo trošenje njihovog bandwidtha. sad, ja sam totalno svjestan šta sam radio za razliku od npr mene prije lupam 5-10 godina koji uopšte nije bio svjestan toga šta radi. dakle svjestan sam da je nemoralno i dalje mislim da mi neće predstavljat moralni problem ukoliko (kad) opet to krenem radit. sad oni su ogromni sajtovi, neće osjetit to, gugl neće da rangira sajt ako je čisti embed sa linkovima i sl stvari su samo izgovori za krađu.

takođe pod ovim nemoralnim i kradjom smatram i ekstenziju na chromu koju imam i koja blokira reklame na yt.

i tako vjerovatno bih mogao nabrajat. Sad jel se to razlikuje puno od ovoga sto alem zeli da radi, mozda zeru, al ne mnogo. Vjerujem da i mnogi drugi su slicnih moralnih nacela i navika ko ja, od piratskih filmova, do podmicivanja carinika da se ne plati carina (nisam to radio samo primjer lupam), policajca saobracajca… sve se to svodi pod kradju. Sad ovo ovako ko alem sto je planiro radit moze proizvest direktan uticaj na nekog slicnog nama, pa se damo poistovjetit sa tim, ali kad trebamo platit punu cijenu plugina, punu cijenu igrice, filma, i slicne stvari, lagano cemo otic vecina nas za jeftinijom varijantom jer jednostavno u tim slucajevima ne vidimo nemoralnost i taj nas direktni negativni uticaj i posljedice takvog cinjenja, a itekako ga ima.

1 Like

Peoguglaj m Ja imam i karijeru i pravu sliku. I mokim te ne soamaj mi teme vise.

Naravno . Bujrum. Sako linkove ostavitre

Vi nista o meni ne znate. Proguglajte me

Ja jos jednom molim da mi se maknes sa tema. Svaku si mi spamo do sad. Mozda nacionakizam neki sto sam Bosnjak?

Hahahaha jeste, ja sam nacionalista, zbog toga se bunim sto hoces da ukrades sadrzaj…O majko moja…

Vecina pristsne jer ima linkove. A mrne optuzuju ovdje za nestom a imam 4o uooslenika. Od toga 20 novinara i writera…

Nisam nit cu krasti sadrzaj to si fj zakljucio.

Automatizovano uzimanje sadrzaja a pitaces ih da uzmes, a pritom imas jaci domen i pitas da li ces da budes indexiran i da li ces da dobijes kvalitetan traffic sa gugla na te clanke koje budes uzeo od drugih.
Vise bih te cenio kad bi rekao “Da to je moja metoda, duvaj ga tj sta te boli qrc dal cu ja da uzmem od nekoga sadrzaj itd” nego sto ovih glupostima pokusavas da se operes kako nisi hteo tudj sadrzaj.

Placam 40 upooslenjka. Nr kradem. Nikad ne skidam krekovano zbog sigurnosti. Nemam kome da se oravdam. Mnogi koji citaju ovo ce uzet biznis model. Ja necu jer je rizik. Ds nije uzeo bi uz saglasnost sajtovs navedenih. Btw bio bibtu treca ruka jer i oni uzimaju. Ovaj gosopodin sto noralise redovno spama mojje teme.

Gde sam ti jos to spamao temu? To sto sam direktan i sto ti to ne mozes da podneses, to je tvoj problem, ne moj. Da si napisao nesto normalno verovatno bi ti rekao bravo, il sta ti ja znam. Al kad napises nesto ovako, ja napisem ono sto osecam na datu temu, a to nema ama bas nikakve veze ni sa verom, ni nacionalnoscu, ni boji koze, ni imidzu, ni polu il sta ti ja znam. Za mene postoje dve kategorije, ljudi i neljudi.

2 Likeova

Ja te jos jednom molim da napustis sve moje teme. Jadan si. Krijes se iza nicka i zivis na forumima solis ljudima pamet a sigurno nista nisi napravio u zivotu veliko pa si jednostavno ogorcen , Ja sam ALEM LOLIC imam 22 web stranice, 7 radija, 4 tv kanala. NE HVALIM SE. Ali imamo i 40 kolega zaposlenika koji prave sadrzaj kojeg svaki dan neko krade. 23 godine postojimo i ne moras mi ti objasnjavat sto sam razmisljao da uzmem sadzaj s manjih portala koji kradu od velikih i na taj nacin budem samo treca ruka u nizu. Pitao sam, dobio (na drugim mjestima ) NORMALAN ODGOVOR bez neekakve ogorcenosit i napadanja. Ljudi mi rekli nemoj kaznit ce te google, a i male ces sjebati… ok reko nemoj da i sebe sjebem u procesu :smiley:To se zove biznis sine. hoces sad da ti nadzem moje clanke ukradene od al jazzire, n1, dw, da ne govorim klix i index.

Dakle ja molim da ostane na ovom. Ne moras mi reci ikme, bas me briga za tobom. Samo nemoj dolazit na moje teme i cao… Stalno me pratis…

Cuti, ja pomislih da se hvalis :slight_smile:

Vidis, to se zove politika, upravo su ti rekli ono sto sam ja rekao samo su upakovali, ja to ne radim, ja kazem dikrektno. Ali posto si ti tolko veliki, a ja jadan mali krijem se iza nicka na forumu i nemam nista od zivota, povucicu se u moju misju rupu ako mi dozvolis i oprosti sto sam ja ovako mali tako velikog nazvao lopovom, jer ti to zapravo nisi.

Sad sam i neljud. Ma super. Jako zrelo. Lopov. Orevarant i neljud, Hajde tamo vidi jel ti kanulo 10 evra od adsensa ove sedmice i pusti me na miru :smiley:

Prva pametna. SVaka cast. Hvala druze. Zbogom!

Ovakve opaske imaju samo iskompleksirani ljudi, omalovazavanje ljudi na osnovu onoga sto zaradjuju. Gore nigde nisam naveo da si neljud, ali sada sam ipak pogresio sto to gore nisam rekao.

1 Like

da, da ja se zelim svadjat poo forumima i spamat ljude govorit im da su lopovi i neljudi. da.

Samo nazivam stvari pravim imenom, nista vise. A samo si to potvrdio svojim pisanjem :slight_smile:
Odoh da proverim sta kaze Adsense, ocel bit sutra za hleba. Pa mozda i ja zaradim neke pare jednog dana, pa postanem bogato uzviseno bice :wink:

Iskreno zelim da ti dragi Allah ispuni sve pozitivne zelje i smanji ogorcenje u tvome srcu. Zivio. Amin.