Šta mislite o automatizaciji news portala (SEO)?

Hvala, ziv bio :slight_smile: karakteriiiii

1 Like

Ti poceo sa trazenjem savjeta za (ilegalnu) kopiju tudjeg sadrzaja (aka kreativnost), a zavrsnica ti u stilu uzvisenog duhovnog ucitelja, oslobodjenog ovozemljskijeh grijeha.

Napredno :100:

Opusteno, i tebe Allah da nagradi da se ne sikiras zbog gluposti na forumu. Pricate o kradzi novinaru… Ali hajde, tumaci kako zelis. Poz

Ja kad vidim te RSS agregatore, samo ih na block stavljam u ahrefsu jer mi daju fejk nadu da sam dobio nove kvalitetne linkove :smiley:

E jebiga brate pretjera ga ti hahahahaha

A jbg znas nas Bosance, moramo usrat :smiley:

1 Like

Svi veci portali daju svoj rss feed. Npr. Kako ces ti moci ugroziti Index…nikako. A njima pase vjerojatno ne toliko radi seo nego da se zna da je njihov clanak.
A sad dali ti mozes sa tim clankom doci gore ? Rekao bi da mozes ako laganini radis seo nad tim linkom. Al to nije krada jer ti je portal dozvolio preuzimanje clanka.
Ima ih dosta koji se zale da im je kopiran clanak i pretekao ga sa njime. E to je krada.

Google zna ciji je clanak prvi, i ako i dalje protezira jaci domen, onda je dodatno peder, mada svakako jeste .

Ma da. Ali bolje da se ne vraacam na ovu temu ne zelim svadje nikamve.

Kada nekom uzmes clanak u iatom momentu ili ublizu. Pobjedjuje onaj s jacim dr. Zato sto google kazr ma nema sansr da ovaj klinja pravi bolje clanke kd ovog giganta. Nije mi se jednkm desk da nam uzmu tako clanke.

Sve dok ga klinja ne prijavi googleu, tada se stvari menjaju i gigant verovatno bude kaznjen

Sve se slazem. Ali eto nama uzimaju redovno. Kontam da barem dobijem link free s velikih portala :grin:

a sta ima da ga prijavljuje, Google sigurno ako vidi dva ista sadrzaja moze da zna koji je prvi, i ako protezira jaci domen to je sa namerom jer obicno jaci domeni su u vlasnistvu nekog monopola odnosno nekog monopol pajtasa

Podesite Yoast seo ili RSS na php skripti i tada ce google znati da ste vi prvi postavili neki clanak, ako sajt nije podesen, onda…

1 Like

Hoce malo sutra, ako ne prijavis i nije ti podesen sajt google nece nista uciniti. I uvek ce prednost dati jacem sajtu kao sto je napisao @Melem

1 Like

Da rijesim to samo ja koristim rank math seo vec nek vrieme. Mislim da o pinga odmah

verujem da je to tako,samo kazem da Google sigurno to vec zna

Google je na svom pocetku to pratio i kaznjavao sve sajtove koji su kopirali tudju sadrzaj. Kako je vremenom broj sajtova rastao, postalo je bukvalno nemoguce da se to isprati. Zbog toga je google to resio na taj nacin da predsnost daje velikim sajtovima u odnosu na male, sem ako vlasnik tog malog sajta ne bude uporan i ne uputi nekoliko mejlova googleu i ne zatrazi da barem opomenu taj veliki sajt.

I da, veliki sajtovi ne kradu vesti, sve zavisi sta se podrazumeva pod tom recenicom “veliki” CNN, BBC i slicni sajtovi sigurno nece kopirati vest sa nekog bezveznog wordpress sajta. Kopiranjem se bave mali sajtovi. Ima primera da neki veci portali sa nasih prostora kopiraju neku vest , ali dole stave izvor do sajta, tj. link. Sto je po meni potpuno u redu, kada bi svi tako stavljali link na kraju, ja bih licno volela da mi svaki dan kradu vesti, jer kada se svi pozivaju na tvoj sajt , onda tvoj sajt dobija autoritet kod googlea. Zbog toga ima dosta sajtova na kojima je dozvoljeno kopiranje, ako se na kraju navede izvor i linkuje.

2 Likeova

Pa zna ali mu stvoris dilemu jer su veliki problem i dalje agregator stranice koje iste sekunde skidaju sadrzaj i onda se postavlja pitanje da li google da vjeruje mili sekudnama (moguce cak na tom sajtu da nije ni idexirao ranije clanak) ili jacem autoritetu. Svi znamo da autoritet zahtjeva vrijeme i novac, tako da sigurno da vjeruje autoritetu. Posebno ako u tom momentu nije indexiran clanak na izvornom sajtu. Mislim, ovo su rupe i rupice u zakonima. Pisali smo iznad mnogo o tome, nacuio sam zaista mnogo. Cak sam bio optuzen za svasta ovdje na forumu, ali takav sam po prirodi moram sve da testiram i pitam sto ne znam :smiley: Uglavnom, jako je nezgodna situacija, najsigurnije vam je i prije objave kad imate perm link
da odmah otvorite google search console i dodate clanak. to je jedino 100% rijesenje za sastitu, Mi cmeo iza NG da zaduzimo dezurne urednike da rade to, cim im novinar najavi clanak da je spreman.

Eh dam to ja govorim, cesto ns kpiraju ali dobijm link sa domene dr 77 bubuam i nije mi zao, ali mi je glupos vako malo moram da goglam i gledam ko nije stvvio link, saljes mail, svi ga stave uglavnom, ali ima tu dosta i do needukacije novinara i sl. Mi u redakciji stalno moramo da ucimo novinare osnove sea, i da ljudi vole link a ne samo potpis izvora od cega bukvalno nemaju nista.