Šta mislite o automatizaciji news portala (SEO)?

Moje mišljenje da us rss feed-ovi dobri samo ako deo teksta se objavi na jednom portalu a ceo tekst se posle linka ka orginalnom tako svi nešto dobiju. Sad da li je to krađa ili ne to je već malo teže reći, stvar je relativna. Globalno gledajući pola interneta je krađa , realno.

Što se tiče google i ko je stariji u objavama mislim (moje mišljenje) da google daje prednost news portalima i to jačim. Webmasteri mogu da pinguju u webmaster tools da se indeksira sajt odma ali i to ne radi google istog sekunda već i to malo vremenski potraje (napokon je i ta alatka proradila posle 3 meseca štelovanja googlea)

Na primer meni se dešavalo da pre google pokupi link od nekog tamo (levog) sajta nego od mene koji sam objavio prvi, isti.

1 Like

E bas zbog tih agregator stranica i skripti koji skidaju vesti veliki broj news portala u svakom tekstu koristi one poznate recenice: kako saznaje (ime portala) , nas portal je dosao do informacije (ime portala) , nas portal je istrazivao na drustvenim mrezama (ime portala) i tako 5-6 puta u tekstu. To je lek za te automatizovane portale koji skidaju vesti.

1 Like

To nije kradja , to se zovu pretrazivaci vesti, pa to je zapravo i google news. Po meni je isto posteno ako se navede izvor i linkuje ka toj stranici odakle si preuzeo vest. Cak sam sigurna da bi ti svaki sajt dozvolio da skidas od njih vesti , ako ih linkujes.

1 Like

Pa potpis izvora je isto kao da nisi ni naveo izvor. Jer autoru to ama bas nista ne koristi, dok je link vec nesto drugo.

1 Like

Slazem se. Kad god sam naisao na moj kopirani tekst i ako sam imao link na moju stranicu, nisam se bunio. Dapace, bilo mi je i drago.

2 Likeova

Kada bi svi tako radili, svi bi imali koristi, ali sta da radis kada ima i onih koji bi da zarade na tudjem trudu, ja to zovem paraziti.

1 Like