Sto mislite o potezu Booking.com-a? Diskriminacija ili ne?

Zakon kaže i da političari nemaju pravo da kradu pa… :smiley:

1 Like

Da, nažalost zakon ne vaši za sve jednako! Realno, sa zakonom si pošten čovjek može obrisati guzicu… Ako nemaš para da potplatiš ili nisi u političkoj stranci… ako nisi Gay, budi siguran da će se zakon jako temeljito provoditi baš na tvojim leđima…trenirat će strogoću i sve će biti po zakonu! :wink:

Ovo je točno, ali to samo dokazaju kakvi smo robovi. Hoćeš radit, može, ali možda ćeš morati ići i protiv svojih uvjerenja i stavova. Nećeš ići protiv uvjerenja i stavova? OK, onda ne možeš raditi. A što je sa zakonom koji garantira pravo na rad i ne spominje uvjet da pogaziš svoja moguća uvjerenja, stavove itd? :wink:

Kazneni zakon stvarno predviđa kaznu do 3 god zatvora ako npr. odbiješ primiti u apartman nekoga tko je gay. Isto tako, Kazneni zakon u čl. 127. st. 1 kaže da će se kazniti kaznom zatvora svatko tko nekome ograniči slobodu govora. Uz to Ustav garantira pravo na slobodu govora i izražavanja mišljenja. Sad neka netko proba otići recimo na FB stranicu Vlade i neka napiše da je Plenković smeće koje treba biti u zatvoru. Vjerojatno će mu isti dan pokucati policija na vrata, iako je netko izrazio svoje mišljenje. Da li će oni koji su odredili da treba za to biti kažnjen dobiti do godinu dana zatvora? Naravno da neće.

Zakoni su u dobroj mjeri sami po sebi već loši ovakvi kakvi jesu, a onda se još i selektivno provode. Na nešto se žmiri, a nešto se drastično kažnjava. Još jedan primjer “ugroženosti” gay populacije.

Ovo o kažnjavaju u zakonu je određeno sa “će”, a ne sa “može”. Znači ovaj zadranin mora na do 3 godine u zatvor, a onaj tko ti uskrati pravo da napišeš bilo koje svoje mišljenje pa makar ono bilo i uvredljivo nekome taj mora u zatvor na do godinu dana. Nema može, možda, drugi put…ili poštuješ zakon ili nema svrhe uopće imati zakon.

S druge strane, tlak mi skače (doslovno) na svako gušenje nečije osobne slobode koja nije fizički agresivna prema nekoj drugoj osobi. Ako netko neće gayeve u svom prostoru onda bi morao imati pravo na takav izbor. Isto vrijedi i za one koji ne žele pse, pušače, Filipince itd. Samo što ako odbiješ Filipinca ili pušača neće biti nikakvih posljedica, a ako odbiješ gaya možda završiš u zatvoru.

Kad ljudi shvate da je ovo robovlasnički sustav i prestanu trkeljati onda će možda i doći do neke promjene. Ja se nadam da bi to moglo doći još za naših života. Ja ne hebem zakone koji mi ne odgovaraju. Nekad snosim lakše ili teže posljedice, ali nikad se neću nikome pokoravati jer nisam hebeni rob!

4 Likeova

Slazem se sa dosta toga, ali onda to vodi ka selekciji.

Kod nas balkanaca mora biti čvrsta ruka, odnosno zakon koji udara po džepu. Zamisli samo da nema ovog zakona, pa ti sutra bukirap smještaj, a kada dođeš stanodavac ti kaže da otkazuje smještaj, jer mu se ne sviđa kako izgledaš, ili kako pričaš?

2 Likeova

A zamisli da ti ne otkažeš pa ti dođe čovjek koji liči na serijskog ubojicu, sa 15 piercinga, drvom utaknutim u uho koje visi do ramena, lancem koji ide iz nosa do kožice na k itd. pa ti potjera sve ostale goste.

Zakon je jasan i nemaš pravo na odbijanje po tim osnovama, ali se selektivno provodi i zapravo je gay populacija jedina zaštićena. S druge strane, nevezano za gay i dr., ja ne dozvoljam da mi itko određuje koga ja moram primiti u svoj prostor, pa taman da donesu 150 zakona na tu temu.

1 Like
3 Likeova

Odbiješ primiti gaya i prijeti ti do 3 godine zatvora. Pretučeš u svom hostelu stranu turistkinju sa metalnom šipkom i dobiješ prekršajnu prijavu. Gay lobi i hrvatski zakoni u koaliciji :smiley:
Opet se pokazuje tko je tu zaštićen, a tko zapravo ugrožen :wink:

2 Likeova

Trebo ih je prvo primiti i onda prebiti da ih otjera i bilo bi sve po ps-u hahahaha

Inace nemam nista protiv gay osoba, svatko ima svoj odabir/osjecaje.

Nije gay lobij nego isto vrijedi ako odbijes (ili kako @petarcro kaze prebijes) crnca jer je crn, Srbina jer je Srbin ili Sirijca jer je Sirijac itd.

Nije baš isto, iako bi trebalo biti

1 Like