Što mislite o virtualnim bankama/računima poput Monesea?

Koji je najbolji izbor? Monese, N26 ili ApplePay za PayPal?

ApplePay je nesto totalno drugo - dodas svoju karticu u mobilni telefon, i mozes u marketu placati beskontaktno sa telefonom, kao i online.Pored toga ApplePay je dostupan skoro na svim Apple uredjajima (Mac, Watch…).

Za Monese ne znam, N26 koristim od kako sam dosao u DE (Mastercard u pitanju).Radi PayPal kao i sam ApplePay bez problema.Pored toga prolazi na svim bankomatima bez problema.

Kako radi van granica DE, to ne znam i samim tim ne mogu reci :slight_smile:

Jos da dodam - mobilna aplikacija im je stvarno odlicna.Neke od ostalih N26 karakteristika su:

  • Spaces - mozes kreirati nekoliko sub-racuna npr. Stednja, Za ljetovanje etc
  • Sigurnost - u slucaju da izgubis karticu ili ti neko ukrade novcanik, karticu mozes instant zakljucati kroz samu aplikaciju
  • Opet sigurnost - u slucaju i da je neko ukrao karticu a ti to ne skontas odmah, kada nesto placas online, tu transakciju moras potvrditi kroz samu aplikaciju
  • Besplatno je - nema naknada za vodjenje racuna.Naravno postoje paid opcije.
  • Bankomati - do sad mi nijedan bankomat nije uzeo neku proviziju.Naravno radi se o bankomatima drugih banaka, jer N26 nema bankomate.
1 Like

da potvrdim Monese kartice izdane u Hrvatskoj (tj. dostavljene u Hrvatsku) rade sve na ApplePay-u, predobro! ovo je dakle prva kartica koja to može a da imate hrvatsku adresu bez muljaže oko registracije na zapadnoeuropske zemlje, iako je na žalost malo preskupa za korištenje pošto HR nije u eurozoni.

Kak mislis skupo? Pa na taj novac vjerojatno nisi platio porez i ostala davanja.

kako misliš nisam platio porez? novac koji dižem na njihov račun je podignut sa hrvatskih računa i platio sam uredno porez na njega jer sam ga legalno zaradio u Hrvatskoj, no skupo je koristiti ga kroz monese i applepay pošto Hrvatska još uvijek nije u eurozoni (ima kune) i na svaku transakciju u kunama plaćaš “fee”, tj. naknadu za konverziju iz kune u eure. Monese ne nudi račun u kunama da bi to izbjegao već samo eure i funte. u Sloveniji recimo gdje su euri tu naknadu ne bi platio kupujući po dućanima jer nema nikakve konverzije. zato kažem da ga je skupo koristiti u Hrvatskoj, iako je jedini koji se može legalno nabaviti i spojiti sa applepay-om u HR pa ili ćeš pregrmiti sve to i platiti ili nećeš uopće koristiti.

Ma mislio sam da si isplatio gore sa nekih partnerskih sajtova i dizes na bankomatu pa ti je velika provizija.

Da tocno tako, standard je ova visa plava, premium je master (silver, rose gold, space gray), a metal je isto master samo metalno crni.

Europske Monese kartice su napokon 3D secure, znači možete od sada dodavati njihove Mastercard kartice i na stranice koje zahtjevaju posebnu 3Dsecure zaštitu. Napokon!!

Inače koristim Monese već 2 mjeseca i moram priznati da sam jako zadovoljan. Nadoplata računa ide normalno preko naših debitnih katrtica (primaju Mastercard i Visa) bitno samo da glasi na vaše ime, a preko osnovnog besplatnog računa dobivaš više-manje sve što ti je potrebno. Od njih dobivaš besplatnu Mastercard karticu kojoj plaćaš samo shipping 5 eura ali ako imaš refferal code (moj je “MARKO904” bez navodnika) dobiješ početnih 5 eura kod registracije tako da ti je i poštarina besplatna i njihova kartica te izađe skroz besplatno. Bez refferala plaćaš poštarinu.

Ako kod registracije izaberete europsku Monese karticu (karticu u eurima) onda dobivate francusku Mastercard karticu, ako uzmete karticu u funtama onda dobivate UK Monese karticu. I jedna i druga dolaze iz Londona jer je britanska firma u pitanju no preporučam ipak ovu europsku pošto nam je većini ovdje ipak euro bliži a sad je napokon i ta kartica 3D secure. Također kartice su beskontaktne tako da možete i beskontaktno plaćati sa njima u našim dućanima.

Kartica normalno radi i na hrvatskom PayPal-u

Kao i na ApplePay-u ako imate iPhone pa možete plaćati preko mobitela

Kažu da radi i na GooglePay za one sa Androidom, no pošto nemam Android nisam probao.

Legalno se na Monese može registrirati svatko sa područja EEA zemalja (Europska unija i Švicarska), dakle bilo tko iz Hrvatske. Dakle potrebno je samo skinuti njihovu aplikaciju iz GooglePlay ili AppStorea, ovisi što imate i slijediti upute. Za registraciju potrebno je imati 2 osobna dokumenta sa slikom ili jedan osobni dokument i napraviti video selfi kroz njihovu aplikaciju, ili pak odraditi video chat sa njihovim agentom. Dakle možete birati više vrsta verifikacije ovisi što vam odgovara.

Ako niste iz EEA vidim da nekima prolazi da ukucaju svoju pravu adresu i samo na kraju kod države zamjene umjesto recimo Srbija stave Hrvatska, pa tako ispadne recimo “Belgrade, Croatia” no ako su svi podatci gore točni hrvatska pošta to preusmjeri za Srbiju i pošiljka zaista dođe na adresu, no to naravno nitko ne može 100% garantirati pa je do svakoga hoće li probati ili ne.

U Hrvatsku Mastercard stiže kroz cca tjedan dana, iako piše u aplikaciju da putuje duže stigne jako brzo.

Ja mogu potvrditi sve isto i za Wirex ja ga koristim vec dosta dugo.

Zar se Wirex ne plaća £1.00 / €1.20 / $1.50 mjesečno ako uzmeš njihovu karticu?

Također sa ApplePay Wirex sigurno ne radi, a rekao bi da i sa GooglePay.

Nakon 2 godine na Monese ponovno radi primanje preko Paypala. Prošli mjesec mi je prošlo 200 eura i sad sam opet potvrdio da radi jer mi je jučer sjela nova isplata.

Ako netko još želi isprobat evo moj referral, oboje dobijemo po 5 eura nakon registracije
HRVOJ105

imam revolut i aircash, dovoljno mi je za sve što mi treba.

Hej, dal je aircash anonimna ili trebas dati neke osobne podatke kod registracije?
I dal je revoult siguran, mislim opcenito obadvije dal su sigurne?

Jedina anonimna opcija je PAYSAFECARD , kupis kod za kesh upises na sajt i eto BEZIMENO 100 % , sve ostale opcije traze registraciju i neki ID dokument,
Aircash trenutno za mene najbolji i najbrzi ,povlacim lovu na aircash karticu sa paxuma i sa skrilla jos nisam probao sa paypala ali mislim da ce i to biti ok ,