Što vozite / čime se vozite?

Jednom sam bio sa prijateljem u autu kad je uspješno upa u šaht prednjim desnim kolom, podigli smo ga ja i slučajni prolaznik, dok je on vozio u rikverc…

Ovdje kod nas vlasnici bilokakvog BMWa, a pogotovo 7ice nebi ni u snu išli javim prijevozom, zamisli im sramote…E da, smatraju da pune crte na cesti važe samo za Punta, Corse i sl. :frowning:

golf mk4 - troši ko upaljač

Volvo S60 D3 / full / 163 HP / 2012-a / 5L

Mitsubishi Outlander 2.4 / full / 170 HP / 2008-a / 15L (prodajem)

Zadovoljan s oba, čak više s Mitsuom…

Mali gradski benzinac, odlično služi. Prosječna potrošnja zadnjih 10+ godina mu je negdje 7-8 litara. Kada dođe vrijeme zamjene svakako će prvi izbor biti mlađa verzija istoga.

Ovisno o dostupnosti u dvorištu imam

BMW e36 325tds 144ks
VW 4 TDI 90ks
VW 3 TDI 90ks

Za rekreaciju bicikli Trek Wahoo 29’

a kaj moreš… sto ljudi sto čudi

Metro bi bilo najbolje rješenje za Zagreb.
To se može izgraditi uz financiranje europskih fondova, a također se mogu napraviti na poslovni prostori(dućani,pekare) za iznajmljivanje…

Staviti neku normalnu cijenu karte jednokratna vožnja 8 kuna, a za radnike 250 kuna mjesečno, ostali (studenti.,srednjoškolci,nezaposleni,umirovljenike) 80 kn mjesečno

Staviti da vlak ne čekaš duže od 5 minuta.
Također napraviti parkirališta na rubnim dijelovima grada i za cijenu od npr 15 kuna dati univerzalnu kartu za 2 sata parking, metro i tramvaj.

A kad bi to bilo tako nitko se niti nebi imao potrebe šverca, a i smanjila bi se potreba za automobilima u centru.

Metro je preeevelika investicija i preskup za zagreb, najudaljenija linija voznje tramvajem sada traje kojih sat i pol…metro se isplati kada su vece razlike, tipa u moskvi treba s metrom s jednog kraja na drugi kraj grada 2 sata i tamo se to isplati. ono sto zg treba je travaj po 4 kn. ja sam u grckoj platio metro 0,74 centa…ili auto koji malo trosi tipa neka rx8 :slight_smile:

Najbolji projekt koji bi Zagreb mogao napraviti jest da iskoristi postojeću željeznicu i na nju ubaci gradske vlakove koji će povezivati gradska i prigradska stajališta, vozeći između redovitog prometa. Uz to se mogu izgraditi nova stajališta, uz njih parkirališta, odn. ispod njih garaže u pripremi za sutrašnje spuštanje pruge pod zemlju. Također autobusne i tramvajske veze.

Vjerojatno bi neku ulogu ovdje mogla imati automatizirana signalizacija, možda i računalno upravljanje prometom kako bi se mogle postići veće brzine i manji razmaci između vlakova. Iako ne bi trebalo očekivati nešto kao parišku metro-liniju 14, posve je moguće da bi se u suradnji sa Sveučilištem postojeća dva kolosjeka koja spajaju Dugo Selo i Zaprešić s nekih 15-tak stanica mogli iskoristiti na način da gradski brzi vlak može sa svake stanice kretati barem svakih 20-tak minuta.

U drugoj fazi, druga linija s 3 ili 4 stanice može spajati Veliku Goricu i Glavni kolodvor, nakon čega bi prirodno bilo Glavni kolodvor spustiti pod zemlju, kao i dio pruge u strogom centru grada, te Trg Stjepana Radića pretvoriti u središnji gradski trg (skupa s Banditićevim fontanama).

A mislim da tako nekako i glasi urbanistički plan. S time da je onda Ul. Hrv. bratske zajednice, odn. Av. Većeslava Holjevca trebala biti nastavak zelene potkove koji se otvara preko Save i prema novom dijelu grada, dok tu dugo čuvanu vizuru nisu balkanske Bandićeve glave razbile prvo sa zgradom Poliklinike Sunce u Trnju i onda sa stambeno-poslovnim kompleksom na Bundeku (koji teren je Bandićev tjelohranitelj prema pisanju novina budzašto kupio baš tikom prije nego je projekt dobio svesrdnu gradonačelnikovu podršku). Dok su istovremeno manje značajni instituti poput Nacionalne i sveučilišne knjižnice, Muzeja suvremene umjetnosti, Velesajma, Hipodroma pa i zgrade Ine građeni s dobranim odmakom od aleje kako ne bi narušili ovaj koncept.

14 godina stari Oldsmobile Aurora. Volan se klima, teže se pali ujutro, prednje amortizere i nosače motora više nema, pokazivač goriva pokazuje random, vozačevo staklo ponekad radi, u prtljažniku imam drvenu dršku od metle da ga drži otvorenim po potrebi, nešto gadno škljoca iza zadnjeg kotača. Obožavam to jer volim alatom po autu.

Xzibit bi mi mogao doći na vrata svaki čas.

Troši - sve…ali nije problem jer je litra benzina jednu kunu.

1 Like

brutala… a retrovizor?
Di zivis ti riba? U kataru?

A dobro, i retrovizor. To mi malo i nedostaje. :smiley:

Kuvajt je u pitanju.

Kad je se Beograd toliko mislio o metrou, zar ima potrebe Zagreb? Zagreb je mali grad za metro, i ne isplati se jer su troškovi veliki što bi grad sigurno uvelo u kredite.

Ima. Od kad je Bandić gradonačelnik, prije izbora se svaki puta objavi točna mapa linija i stajališta metroa. Neke godine bude metro, druge nadzemni vlak, ovisi. Nakon izbora se, međutim, dobar komad gradskog zemljišta zamijeni za neku močvaru izvan grada u omjeru 1:1. A državni odvjetnik ništa ne zna.

1 Like

Ne znam, bio sam u Zagrebu i nisam imao potrebu ni za tramvajem da obiđem poznata mjesta. Dakle, od autobuske stanice do čarsije, pješke.

Eh, ali Bandić prije izbora voli zavrtiti glavom mnogima koji inače glavom baš i ne misle puno. A takvih je, na žalost, većina.

ali baš da ideš npr… od Dubrave do Črnomerca pješke
ti nije baš svejedno ili od npr… Dugava pa do Trešnjevke…

osim toga Beograd si prisvaja mjesta koja su čak i 50km udaljena od grada što je obična smijurija
kao npr… Lazarevac koji je 50km od grada, Mladenovac koji je udaljen 41km. itd… ima takvih mjesta kolko hoćeš.
realno Beograd je površinski manji grad od Zagreba. jer je gušće građen nego Zagreb pa ti si čini da je veći. a to što oni prisvajaju mjesta udaljena 50km od grada je glupost jer bi tako Zagreb mogao prisvojiti npr… Karlovac.

1 Like

Tramvaj je sasvim dovoljan, to je moje mišljenje, ali ne pitam se ja :D.

istina. sasvim je dovoljno. mada u nekim situacijama je bolja opcija vlak ili bus.

Znam ja sve prednosti metroa u odnosu na tramvaj ali… :slight_smile: