Strana advertising mreža želi saradnju kroz oglase - šta da radim?

Kolege forumaši pre par dana javila mi se preko email (sajta) jedna strana portugalska publisher advesdter mreža (network) za oglase. Sada nisam siguran da li da prihvatim saradnju sa njom li odbijem :thinking: Pa tražim vaše mišljenje ako možete da mi pomognete

Koliko sam skontao ova mreža posluje unutar jedne kako skontah veće grupacije.Na internetu nisam našao nikakav review o njoj. Na sajtu stoji da pri dnu da je sajt napravljen 2021. I što me najviše začuđuje i zbunjuje :thinking:(e …sad…možda ja grešim ili ne kontam dobro ovo sve što su mi predstavili ) je njihov način isplate .

Sve mi to lični na neki scam al opet nisam sugran

pogledajte ove slike screenshotove iz emaila


i ovaj

Naravno nemam firmu tako da sve me to zbunjuje (Invoice) i ostalo kako rekoh
(Neću napisati koja je to ogalšivačka mreža jer će se pretragom na netu možda naleteti na ovaj tekst odnoso link .Ali poslaću link na privatnu poruku svakom ko bude hteo da vidi o kojoj mreži je ovde reč

na prvi mah nije prevara jer će da plati unaprijed, tj kad povežeš sajt i njih… e sad šta će se tu povezati to nije baš za vjerovati… tako ako su ti došli “nepozvani” nisu čista posla… ali aj baci link

1 Like

Previše dobro da bi bilo istinito.

2 Likeova

A i agent te mreže mi je malo onako smarač žešći.Malo je više navalentan tip ,Kao ono na pijaci kada ti pokušavaju uvalti nešto što nećeš

Indijci ■■■■■■ dobio sam i ja takve mejlove iskreno samo sam obrisao.

2 Likeova

Meni to smrdi, pogotovo ako ne možeš naći neku informaciju na netu.

Pazi da ne ostaneš bez sitea.

1 Like

Pazi može biti da su indijci gledam adresu ukice u google maps koju su ostavili u linku to ispade neka ulica sa privatnim kućama

Poslao sam vam linkove u privatne poruke pa pogledajte i recite mi svoje mišljenje kolege forumaši Jbg zavoravih reći ovde mi ostavljate mišljenja ili savet na postu :rofl:

Klijenti su im samo kockarnice i kladionice.
Ako i jesu legit, vrlo teško pronalaze oglašivače koji su spremni zatrpati svoj sajt s takvim reklamama.
Pretpostavka je da su novi što znači da još nemaju niti infrastrukturu niti znanje da prikaz reklama ne opterećuje sajt.

Ovo s plaćanjem unaprijed tumačim kao hvatanje za slamku tipa “s nama nitko ne želi raditi pa plaćamo unaprijed”.

1 Like

Iskreno ja sam nešto slično pomislio kao ti .Jer ako ništa imam mnogo iskustva sa koje kakvim native publisher mrežama

A za ovo ja bih se 100% složio s tobom. Ćudni uslovi a još čudnije da mi pošalju email i to preko kontakt forme od sajta

cekaj jesu li indijci ili portugalci?

prije 5-6 godina sam na sajtovima drzao kodove neke portugalske mreze, unaprijed placali

de posalji na pm da vidim, mozda je to to

1 Like

profil ti je skriven ajd otkrij se :joy: da ti pošaljem link

Prije 5-6 godina mi se tako neki javili da postavim oglas na sajt, nešto tipa online kladionica il šta već… Plaćali unaprijed. Uzeo 2,5 hiljade eura za mjesec dana dana i nismo nastavili saradnju. Imali su preko 200k klikova na taj oglas, al izgleda da im se nije nešto isplatilo čim nismo nastavili raditi. :smiley: Uglavnom platili su mislim po 1000 eura unaprijed, a preostalih 500 eura nakon prikaza određenog broja oglasa.

Tako da, ako već plaćaju unaprijed zašto da ne…

2 Likeova

Pa meni je i najčudnije da plaćaju unapred i to toliku sumu toliki CPM a nigde na netu nema review o njima a i izgledaju kao indijci što opet nisu, portugalci su u pitanju. Što reče neko od kolega trnac verovatno su neki novi
Sve je ovde smušeno meni :crazy_face:

Bitno da se pare obrću. :smiley: Dal je neko krenuo raditi prije 3 mjeseca ili radi 20 godina, meni nije bitno. I gugl radi dugo pa me zeznuše za najmanje 10k eura uvođenjem duplog klika jedne godine dok s druge strane neki su plaćali unaprijed i nije bilo problema (mada često nije potrajalo :joy:)…

Traži da ti uplate na devizni račun i nemaš brige, ne mogu tražiti pare nazad… :smiley:

2 Likeova

Da li bi mi mogao reći kako su ti uplatili sumu ? Jel odjednom uplatili novac ili su ti dali neki zacrtani budžet pa iz tog budežta ispalćivali mesečne zaraDE?

Ja za ovakve napravio sistem. Uplatiš unaprijed koliko hoćeš, odrediš gdje reklame da se učitavaju, na kojem dijelu sajta. U zavisnosnosti od pozicije na sajtu po 100/1k/10k/100k pregleda ili na 100 klikova skida određeni iznos novca, koji ja odredim i to je to. Naravno, vrsta reklama se odmah provjerava, nešto automatski, nešto ručno odobrava. Uglavnom držim se GAds pravila reklamiranja.

Nema laži, nema prevare, sve crno na bijelo ima, pa ko hoće hoće, ovi ostali imaju neku drugu namjeru, ne baš čistu.

1 Like

OK, je to što si ti napravio .Pametan sistem si napravio za ove koji hoće da se reklamiraju na tvom sajtu.

Ova oglašivačka kompanija koja želi da reklamira svoje klijente na mom sajtu želi da mi unapred uplati sumu na moj račun na paypal ili bankovni .Što mi je pomalo čudno da tako rade, zato sam i pitao za mišljenje kolega forumaša

Meni to nije čudno i razumljivo mi je takvo poslovanje. Ja nikom ništa neću dozvoliti da postavlja na mom sajtu ako unaprijed nije uplaćeno. Ali isto tako ispuniti ću svoj dio dogovora. Zato sam i napravio ovaj sistem koji će to raditi umjesto mene. Moje je samo da ih uputim na koji način mogu ostvariti to što hoće, što se tiče uplata/sistema/postavljanja to će odraditi skripta sama, neću o tome puno da razmišljam, niti hoću da razmišljam hoće li neko uplatiti nešto ili neće. Uplatiš, imaš “cjenovnik”, odaberi koliko puta će se, kada će se i gdje reklama pojavljivati - imaš statistiku i prati sam sve, što bi se ja zamarao time i oko novca.

Da se radi o ljudima koje poznajem lično i kojima mogu koliko toliko vjerovati ili “hoću nekoga da poguram”, uredu je, reklamirat ću te, za ove ostale samo novac unaprijed ili koliko para toliko muzike.

1 Like

1000 eura na Paypal unaprijed za neki određen broj prikaza oglasa (ne sjećam se broja) zatim opet kasnije dodatnih 1000 eura za isti broj prikaza oglasa (isto unaprijed - prije nego sam isporučio dogovoren broj prikaza za prvu turu) i onda na kraju nastavio prikazivati oglase, nismo dogovorili broj i uplatili ostatak 500+ eura nakon završetka.

1 Like