Stranica prilagođena mobilnim uređajima

ništa.

e upravo ovo.
A ako ko misli da će mnogo dobiti sa tim da ima igrice koje se mogu igrati i na mobilnom nek doda kategoriju ili nek pravi novi sajt, prepravljat stari i nudit alternativnu igricu koja nema veze sa linkom igrice ili redirektovati postove na mobilnu verziju sajta neće dobro proći, neko moje mišljenje mada nisam u ovome i ne znam šta se ja petljam uopšte.

ja sam na adult sajtovima čisto da vidim cijeni li gugl umjesto standardnog iframea sa npr xhamstera par postova napravio sa video klipom u mp4 formatu u flow playeru koji je responzitivan i normalno se može pogledat klip preko mobilnih uređaja, ništa bolje takvi postovi ne rangiraju od postova sa iframeom sa npr xhamstera.

@bugi Onda ti redirectaj sve, good luck :smiley:

Inace, ne bi trebalo bit ni tesko napravit plugin za wordpress koji provjerava ima li korisnik flash. Recimo javascript snippet bi moga funkcionirat:

var hasFlash = false;
try {
  var fo = new ActiveXObject('ShockwaveFlash.ShockwaveFlash');
  if (fo) {
    hasFlash = true;
  }
} catch (e) {
  if (navigator.mimeTypes
        && navigator.mimeTypes['application/x-shockwave-flash'] != undefined
        && navigator.mimeTypes['application/x-shockwave-flash'].enabledPlugin) {
    hasFlash = true;
  }
}

Ako govorimo o igre123.net, oni imaju redirekciju na m poddomenu

Na kojoj ništa nije optimizirano za web :smiley:

Zasto bi redirectao igrice na homepage, ne kuzim ?

Pa nemoj, rekao sam da je google napomenuo da se to ne radi. Ali opet, ako ostaviš te stranice sa flash fileom i bez responzivnog dizjna nećeš maknuti one errore iz wmt-a, mislim na onih 5 točaka, a i puno korisnika dolazi preko googla direknto na igrice.

https://developers.google.com/webmasters/mobile-sites/mobile-seo/overview/select-config

Ma ok,ja mogu bez problema napravit da mi stranica prolazi svih 5 tocaka,ali po meni je opet bitniji korisnik. Jer sta mi vrijedi ako prodjem sve te tocke a korisnik dodje s mobom na moju stranicu i nema nijednu igru za mob ?

U pravu si.Doci ce par puta i posle vise nece dolaziti.A da li ce imati uticaja na rangiranje desktop sajtova ako nisu mobile friendly,ili ce samo da padnu za rangiranje kada korisnik dodje sa mobilnog telefona?

Ja mislim da ce imat utjecaja na sve. Ali kao sto kaze bugi, bitno da se zadovolji onih 5 stavki sto Google trazi

Pa onda riješi svih 5 točaka + dodaj igrice koje mogu igrati :smiley:

Te tocke su najmanji problem. Ali stvar je u tome kako izvesti da kad osoba dodje sa mobitelom na moju stranicu,da mu se prikaze drugi sadrzaj tj. html5 igre.

Rekao sam ti već. Pronađi na netu php petlju i riješen problem. Ja sam koristio u par situacija i radi odlično.

sam si reko da ne postoji istovjetna alternativa vecini igrica znači nemoguće je. nećeš na post naziva lupam ronaldo puca slobodnjake stavit neku 16tu igricu jer nema smisla

Pa ako ne staviš ništa, otići će sa sajta. Staviš 50 igrica ili 10 kategorija, npr Sportske igrice pa će taj što traži Ronalda pronaći nešto za sebe. Ovako neće ništa pronaći.

sta ćeš staviti u post taj? kad ti neko dođe direktno na određenu igricu? oćeš ga preusmjeriti sa posta na kategoriju đe su igrice prilagođene mobilnim? ako ga preusmjeriš gugl neće dobro reagovat na to, ako ubaciš link ispod igrice da se prikazuje samo kad neko dođe preko mobilnog da klikne i da ga povede do kategorije (ili mobilne verzije sajta) đe su igrice za mobilni opet nije dobro za gugl jer je različit sadrzaj desktop verzija posta i mobilna verzija posta, opet da naglasim da je to samo moje mišljenje. vi i ovako nemate neke zarade od tih posjetilaca preko mobilnog i godina svako ko dođe preko mobilnog brzo i napusti sajt. gugl u poruci kaze da će slabije rangirati sajtove za pretrage preko mobilnih uređaja tako da mislim da će se na sajtove sa igricama malo odraziti promjene na guglu. ja sam zato i rekao ko misli da će mnogo dobiti sa tim da ima igrice za mobilni nek pravi takav sajt novi jer mijenjanje starog da svaka igrica ima alternativnu verziju ili neke redirekcije radit može izazvati više problema no što će dobiti donijeti. opet ostavljam veliki prostor da nisam u pravu

Ja neki dan instalirao WP Mobile Edition… Jednostavno za upotrebu…Šaljem ti linkove na pm pa pogledaj preko mob…

Ne kontan. Gori sam ti dao poprilicno precizan odgovor kako to izvest.

Ovo!

Ajde objasni mi, kad napraviš samo sajt sa mobilnim igricama, kako ćeš postići to da tamo idu samo mobilni korisnici? osim ako ne misliš biti prvi za pojam mobile games.