Stranica prilagođena mobilnim uređajima

ne trebaš bit prvi za pojam mobile games da bi ti dolazili korisnici preko mobilnog. ako imaš sve igre koje se mogu igrati na mobilnom logično je da će te gugl nagradit i da će se korisnici koji dolaze preko mobilnog više zadržavat na sajtu, vraćat na njega i gugl će to morati da primjeti kad tad i da nagradi pogotovo poslije silnih promjena u zadnje vrijeme jer se iz gugla stvarno trude da poboljšaju svoje rezultate za korisnike mobilnih.

ja iz svog iskustva u drugoj branši govorim koliko gugl zna da obori posjetu na sajtu kad nije isti sadrzaj kad neko dođe sa mob i kad neko dođe preko računara. i ne pričam ovdje samo o mobil redirekciji koja je nekad bila jedan od glavnih vidova zarade dosta adult webmajstora, tu pričam i o ubacivanju linka u postu, ubacivanje slike, bilo čega što će dalje vodit posjetioca na drugu stranu (u okviru istog sajta). kod mene nije prošlo dobro, što je i logično po meni ako je post video paole rey onda treba da bude video pale rey i ništa više, ako neko ne može da ga pogleda preko mob ne može i gotova stvar, ne možeš rangirat na gugl za jednu stvar pa vodit korisnika na drugu nikakvom redirekcijom ubacivanjem linkova ili bilo čega trećeg. možda je glup primjer al poistovjećujem to sa mapom grada na kojoj trazis ulicu ive andrica i kad tamo dođeš na toj ulici piše skreni lijevo da bi ušao u ulicu koja liči na ulicu ive andrića.

1 Like

anja1 , slazem se u potpunosti s ovim zadnjim postom. Nakon duljeg razmisljanja, odlucio sam da uopce necu imati taj mobilni dio na stranici, jer tih 4 posto posjete s moblnih uredjaja je zanemarivo. Koliko znam, Google je taj update vec pustio, a meni na svim stranicama (nakon razdoblja pada posjete od 15-17 ovog mjeseca, dakle 3 dana), posjeta i adsense zarada se vratila nazad, pa smatram da sam siguran.

Pa ja sam to napravio na postojećim sajtovima koji već imaju neke pozicije, čemu kupovina novih domena ako imaš stare? Kako god okreneš nema logike.

Redirekcija je jedno, ali ubacivanje linka prema naslovnoj stranici, ne vidim nikakav problem u tome. Pa to ionako ima svaka podstranica, samo u ovom slučaju dodam malo veći font, čak ne vidim tehnički kako google to može skužiti i okarakterizirati kao nešto loše.