⚠️ Stroža pravila pri podizanju novca 2018! Pod povečalom ste!

Šta je bilo, bilo je… Stroža pravila pri podizanju novca počela su sa 2018-om… Neš’ više casha na WU samo tako dići…:sweat::poop:
Šta kažete na ovo? :confused:

1 Like

Hajte u Bosnu, nije vam lako u Hrvatskoj… :smiley:
…dok se još može kod nas preko štele xD

3 Likeova

Zbog ovakvih stvari se nadam da će Bitcoin i mi ljudi uspjeti pobijediti sustav ma koliko teško bude bilo.

Pa Bitcoin je samo korak ka tome, sve da se prebaci na digitalno i bez kesha i da se akumuliraju podaci brze radi lakse kontrole stanovnistva.
Sta mislis da u 21 veku mozes stvoriti valutu bez da ti drzave i bankari sednu za vrat?
To su najobicniji trojanski konji, i odlicno im ide izgleda.

5 Likeova

Tako je, ne znam kada će ljudi to skapirati.

Ne Bitcoin nije to. Ako se bitcoin bude regulirao na bilo koji nacin i ako tko bude imao bilo kakav utjecaj na njega onda bitcoin nece biti bitcoin i onda taj Bubble ce se dogoditi.

A BTC se ne ponasa po pravilama marketa bas zato jer su tu ljudi kojima ne treba novac, to su ljudi HODLeri koji holdaju BTC iako su ga davno trebali prodati, oni ga holdaju i to je njegova snaga…

Ako BTC postane reguliran onda je isto sredstvo palcanja kao bilo koji drugi FIAT…
Ako drzava zeli pare od BTC-a, ona moze dobit pare na mnoge nacine, jedan od toga je porez, placanje poreza nije regulativa.

Živi bili pa videli :slight_smile:

Ako bitcoin reguliraju na nacin da imaju kontrolu i formiraju njegovu vrijednost kako zele onda ce bitcoin nestat s scene, odnosno dogodit ce se taj bubble.

Jer ljudi koriste i zele Bitcoin bas zbog ovog sto vi pricate zbog totalne anonimnosti. Znaci akos e ta totalna anonimnost sprijeci BTC ce prestat postojat, mineri vise nece morat kopat, nitko vise nece koristit BTC jer zasto da koristi BTC kad mu je isto ili koristi BTC ili kartice na kojima pise USD EUR ili stogod vec, moze i HRK.

A ovo o teorijama zavjere se nebi stel mesati.

EDIT:
Dokazi za to su, da se svaki put kad se pokusalo nesto samo pricat o nekoj regulaciji BTC srozao u cjeni, sljedeci takvi dogadjac ce biti u 3 mjesecu, pa evo vidoviti milan vec sad predvidja opet pad BTC-a, samo to moze biti pad sa 30 000 na 20 000 CcccCCCCCccccc

U BiH će isto ubrzo zavladati, prošle godine su počeli pritiskati banke da im dostavljaju sve podatke. Ne možeš povući sa PayPala da oni ne dobiju informaciju, šalju im se godišnji prometi svakog klijenta sa izvodima (to mi je rekao uposlenik jedne banke). Samo je pitanje kad će početi da zovu na sud ukoliko nisi platio porez.

Kad čujete da je neko zbog primanja sa adsensa ili IA pozvan na sud, onda se zabrinite…ovako neću da se brinem, pa čovječe da bih otvorio firmu da plaćam porez ne mogu je ni otvoriti s ovim primanjima, trebam imati radnika kojem mora biti plaćeno osiguranje, staž itd…pa ne zarađujem ja k’o Trump…zarađujem manje cifre i boli me briga, dovoljno za živjeti…

EDIT: Moraće oni promjeniti “način igre” ode sav narod van iz ovih država, ne vjerujem da će pokušati otjerati i ove što se nekako snalaze u ovim napaćenim državama…

2 Likeova

Čuće se, al onda će već biti kasno, valja na robiju, sreća jedino što su nam zatvori puni pa može proći i da platimo samo porez+kaznu :smiley:

Koja banka je u pitanju, ako nije tajna :smiley:

Otkad se u Hrvatskoj o tome priča koja je još u EU, pa jel ko otišao u zatvor…daj molim te…mi još nismo ni u EU, radi kako ko hoće…sve potplaćeno…

EDIT: Samo da kažem još, kad budem zarađivao 50-100k na godišnjem nivou, nije problem za porez, plaćaću ga…

2 Likeova

Kod nas je još divlji zapad što se toga tiče al krenuće i to prije ili kasnije. Pretpostavljam da se radi o “zakonu o sprečavanju pranja novca i finansiranja terorističkih aktivnosti” koji je valjda usvojen, nisam pratio. Tamo stoji da ako sam dobro razumio kada sam čitao, banke moraju dostavljati prijave dal poreznoj ili kome već ako transakcije prelaze iznos od 30k KM godišnje.

To je sigurno zbog onoga iz 2016-te , kad je bilo spomena da će banke iz BiH biti stavljene na crnu listu zbog ovoga: BiH ponovno prijeti prekid financijskih veza s ostatkom Europe, a razlog je, kao i ranije, neispunjavanje obveza prema Moneyvalu i FATF-u (Svjetska organizacija za sprečavanje pranja novca i financiranja borbe protiv terorizma). Na državnoj razini formalno su ispoštovani zahtjevi Moneyvala, ali ispostavilo se da entiteti nisu izvršili svoje obveze, koje se prvenstveno odnose na usklađivanje propisa, piše Večernji list BiH.

Barem je moje mišljenje što se tiče zarade sa interneta i bosne, da nas neće dirati dok ne počnemo vrtiti desetine hiljada na mjesečnom nivou, logično…ja da zarađujem toliko otišao bih odmah u poreznu, jer volim mirnije spavati…ali ovakve oskudne cifre da će oni pratiti, nismo mi njima interesantni…a vidjećemo kroz budućnost šta će biti…

Sad sam čitao, taj zakon je usvojen pooodavno, prije ili kasnije će se početi 100% provoditi. Opet kažem, sreća pa nam zatvori puni :smiley:

Ma ne brini ništa, prave oni evo novi zatvor u Sarajevu, zna bagra da će u bosni ostati samo najgori šljam i lopovi, pa da se pripreme na vrijeme, normalni narod ode iz ove države…

Taj neki moderan, možda prave za sebe da se obezbjede na vrijeme :smiley:

u bosni moraju slati te podatke zbog onog zakona o sprečavanju finansiranja terorizma, dosta njih koji su primali veće cifre je pozvano da potpišu izjavu u banci odakle pare dolaze … što se tiče poreza ne znam da je iko ikad imao problema, mi smo liberalna zemlja haha jedno 20 godina udaljena od EU gdje je sad hrvatska tako da zaboravite na zatvor zbog poreza

onaj iz srebrenika što je tekstil uvozio bez poreza dobio godinu dana zavrnuo milione

1 Like

That’s my boy hahahah…
Prednost ovakve države je što ima rupa koliko hoćeš hahha, više nego u švicarskom siru :smiley:

2 Likeova

Da, ali radi se o tome da je ovdje lakše pratiti pare jer se uplaćuju na račun, dok u ostalim granama privrede se može muljati. Ovdje ima sve crno na bijelo, npr leglo 100k na račune a prijavljeno i plaćeno 50k.

Taj što je zavrnuo državu za milione se ne može porediti sa nama običnim smrtnicima, oni se uvijek izvuku…