Stvarno će jos malo biti čipovanja

A kome ce kompanije prodavat robu, ako ljudi nece radit i nece imat para?

E vidis tu se ne slazem. Jedna osoba nemoze to odraditi. Imali smo jedne osobe:

Znaci to ne prolazi. ovog zadnjeg poznajemo. Nama treba decentralizirani anonimni system gdje nitko nikog ne poznaje i system sam nagradjuje ljude koji odlucuju i isto tkao kaznjava ako pogrijese ili nisu dorasli poslu.

E taj zadnji je kralj bio sto se tice tog sistema da smanjite kriminal :slight_smile:

Bio je ustvari koliko dobar , toliko i los.

Jer su posao dobivali ne kvalificirani ljudi u partiji, od cistacice do tajnice itd.

To su bili ljudi koji nisu vidjeli dalje od nosa i kad se razvijala infrastruktura sve zaj…

1 Like

Da, mnogi ovi su smanjivali “kriminal” onako kako im je najvise odgovaralo. Nebi se slozio da je taj zadnji bio najbolji. Ipak mislim da je tu Hitler ili mozda cak Staljin kojeg nema na gornjoj listi vjerojatno jer je on zahebao i hitlera.

1 Like

A Hitler je tek bio legenda, steta sto vise nije ucinio, jer nama fali tako jedan.

1 Like

Gospodo robovi, slobodno se čipirajte već danas. Mene nebu niko čipiral :wink:

Zato nam i je tako što se većina da ■■■■■ u guzicu, s oproštenjem.

Mislim da razlog protiv cipiranja nemoze biti jebanje u guzicu. Ne razumijem kako je cipiranje vece jebanje u guzicu od ajmo usporediti s politikom ove drzave?

Jel bi vi radije da vam strpaju cip u guzicu ili da karu? Ja bi stvarno radje cip jer mi je kare vec dosta…

Uvijek se moze napraviti registar za ono sto ste gore spomenuli (prethodne kazne i sl ponasanja) i za to jednostavno ne postoji potreba da se ciipirate…

Medjutim kod osoba kao sto su pedofili ili sl, cipiranje bi bilo odlicno… Znas gdje je, znas sta je,

Ajmo rec zasto se nebi cipirali?

Ajd od sad dalje pisite razloge zasto se ne cipirati?

Znam ja tko ce porfitirat na tim podacima, slicno ko Google radi, samo nitko se ne buni protiv googla jer ipak on je Bog. Sad kad bi to radila neka drzava (mnoge drzave u stvari brinu za svoje gradjane, ne kao sto se misli na ovim prostorima) bi to radila u lose svrhe?

Black Mirror Nosedive epizoda. Ko da si je prepisao :smiley:

1 Like

Pa dobro to sto hoce apsolutnu vlast i kontrolu nije nista cudno. O tome sam vec pisao. A bice sigurno fore da se i to izigra.

Sto se tice sajtova koji traze licne podatke, postoje ljudi koji mogu napraviti vrlo verodostojne “dokaze” sa nasumicnim tj izmisljenim podacima za sve sto se trazi. Mislim ko je lud da im salje svoje licne podatke?!!!

I treca stvar… covek ne moze da se igra Boga i da hoce. To ljudi vole da pisu i pricaju o sebi da bi sebi dali neki znacaj. Niko ne moze nesto znacajno da odlozi smrt kojim god tehnikama presadjivanja se sluzio, a postoje bolesti za koje jednostavno nema leka i ko oboli zavrsio je. I kad govore o ozivljavanju/reanimaciji to u sustini nije to, jer ta osoba nije zaista umrla (nije dozivela biolosku smrt), ali je bila blizu smrti. A zabuna nastaje od stare definicije smrti koja je podrazumevala prestanak rada srca i disanja a to ne znaci i biolosku smrt. A onaj ko bioloski umre, nikakva nauka ga vise ne moze vratiti… Ali naravno mnogo lepse zvuci nekom doktoru kad kaze da je coveka vratio iz mrtvih…

1 Like

Jes bio gore da na kafu pa ga vratili haha brale moj sve je smijesno u sta pojedini vjeruju

2 Likeova

Uf…

A tko će odrediti bodovanja? Odnosno, bodovnu skalu za prekršaje, nagrade, statuse i slično? Čipirati prijestupnike? Ok, dakle, pedofile, dobra ideja. Što je sa seksualnim prijestupnicima druge vrste? Što je sa ubojicama? Ubojice iz nehaja? Što je sa mentalno poremećenima? Gdje se povlači granica, tko smislja bodovanja i kvote? Kažete - ako ne griješite onda se nemate čega bojati, jelda? Što ćemo sa piratlukom? Jesu li vam programi i aplikacije legalne? Ili bi to išlo ispod radara u tom bodovnom sustavu? Jesu li vam sve pjesme i filmovi legalno skinuti? Što je sa prošlim grijesima, zašto ne bi svima izvukli cijeli history pa na temelju toga odredili vaše “startne bodove”? Što je sa izrazito neinteligentnim ljudima koji su moralni, ali nemaju sposobnosti zaraditi bodove niti doprinijeti društvu, kako bi oni stekli bodove za putovanje recimo ili za neke druge benefite koje danas mogu imati?

Uglavnom, dajte promislite dvaput prije nego nešto kažete, ili se barem educirajte oko teme. To je fenomen kojeg prepoznajem kao “svi znaju sve tuđe popraviti, a nitko ne zna ništa svoje napraviti”. Velike društvene promjene se s razlogom ne događaju bez širokog društvenog konsenzusa. To što smatrate da ste pametniji od prosječne osobe i da možete promijeniti čitavo društvo je besmislica. Društvo se mijenja tako da
a) pomogneš susjedu,
b) bacis omot od sladoleda tamo gdje mu je mjesto i
c) daš sve od sebe da ispunis obaveze koje imaš najbolje što možeš.

5 Likeova

znači kada vidim da su na istoj listi adolf hitler i josip broz odmah znam da sa onim koji je tu listu objavio nemam šta pričati, više ikad u životu

i ■■■■■ onoga koji je sastavljao tu listu

morate razlikovati ljude koji su oslobodili zemlju i kasnije je vodili i one koji su izvršili vojni udar i došli na vlast, asad, mubarak i gadafi su imali vojne činove i izvršili vojni udar kako bi došli na vlast a tito i kastro su oslobodili zemlju pa došli na vlast

ja znam da je mnogima krivo što su tito i partizani pobijedili u drugom svjetskom ratu, ali morate znati da su tita i partizane podržali i englezi i francuzi i amerikanci i rusi … dakle neko takav NE MOŽE biti diktator

dakle miješate babe i žabe, to je samo još jedan pokazatelj porasta i relativizacije fašizma u europi pa i kod nas

2 Likeova

■■■■ ja i komuniste i fašiste, i socijalizam i kapitalizam, a najviše mentalitet robova.

Neće nam nikad bit bolje dok se ne oslobodite nametnutih ideologija. Niti je bio dobar komunizam, niti je naravno dobar fašizam, kao niti prividina demokracija. Sve ima svoje prednosti i mane, kao i socijalizam i kapitalizam.

Dok ne ugrožavam druge pusti me da živim kako ja hoću. Nisam ni za libertalizam jer zapravo ne znam što točno spada pod to niti me zanima. Ja hoću slobodu da kažem da je pederluk poremećaj (što ne znači da te ljude treba diskriminirati osim u područjima u kojima ih se nažalost treba ograničiti radi njihovog poremećaja kao što se i neke druge s nekim drugim poremećajem ograničava u nekim područjima), hoću slobodu izbora, a ne da moram živit u jebenoj EU jer je navodno većina bila za to, hoću privatnost i nikakvo polaganje računa nekim debilima koji mi ne predstavljaju ništa u životu, i još puno toga, ali potrajalo bi nabrajanje. Hoću da me svi ostave na miru da živim kako ja želim sve dok ne ugrožavam druge. Nikakve čipove neću niti u guzicu niti u ruku niti na osobnu koju moram imat stalno sa sobom jer netko misli da je u redu ljude tretirat kao robove i stoku. Normalno da nije sve crno-bijelo i da se ne može lako biti i pravedan i ugoditi svima, ali trenutno stanje je samo crno.

2 Likeova

Iza svih tih ideologija stoji ista “elita” koja drži ekonomsku vlast i kontroliše svet. Oni su ti koji su doveli i Adolfa i Broza na vlast, kao što i dan danas dovode. Oni stoje iza Obame, Trampa, Putina, Kima, Kastra itd. Svako nažalost ima onoliko slobode koliko mu je dopušteno. Nekome mnogo, a nekome nažalost ništa. Sve ostalo je iluzija da bi se plebs zamlaćivao…

@mitok moraš znati da socijalizam nikad i nigdje nije sproveden u djelo onako kako je zamišljen, neki dijelovi jesu ali u potpunosti nigdje nije zaživio

Znas kako neki kazu, nije problem sa socializmom sto nije upotpunosti uspostavljan, nego je problem u tome kada je u potpunosti uspostavljen :smiley:

Ne bi trebalo retroaktivno skupljat bodove :smiley: Kao sto ako se promjeni zakon oko nekog kriminalnog djela, ne bi trebao reci nekome “ti si odsluzio 2 godine zatvora zbog X prije 20 godina, medjutim sad mi imamo ovaj novi zakon koji za to djelo kaze 5 godina, pa cemo mi tebe danas privesti da ti odsluzis jos 3 godine”

Isto vrijedi i za kapitalizam. U čistom obliku ne valja niti jedan niti drugi sustav, a trenutno je na snazi hibridni kapitalizam koji isto ne valja ovako kako se provodi.

Svi promiču toleranciju, različitosti itd, ali kada se treba tolerirat nečija sloboda izbora i njegova prava onda, osim ako se ne radi o određenih par skupina sa jakim lobijem, tolerancija i prava padaju na nulu. Ja sam na silu smješten u EU i to je izgleda svima ok. To je samo jedan banalni primjer, ali neda mi se razglabati o ovome :slight_smile:

2 Likeova