Stvarno će jos malo biti čipovanja

Evo ja cu se sluzbeno povuc iz topica. Nije meni bio cilj vrijedjac bilo ciju ideologiju. Kod mene na prvom mjestu sam ja i moja familija. Onda iza toga duuuuuuuugo nema nikoga, i mozda tamo na 100tom mjestu dodju neke normalne stvari tipa fina hrana i tako.

Ideologija, totalitarizam na mojim listama ne postoji niti ce ikada doci na njih. Povijest je tu da nas uci.

Ako bi ja sastavljao listu diktatora na nju bi doslo dosta suvremenih modernih diktatora koje necu imenovat, a ne neki tamo veliki vodja iz doba kada je covjek imao glavu da mu kisa ne pada u zeludac.

1 Like

Tito je bio ubojica i govnar nesto manjeg formata od Staljina… Razlika izmeđju njih i Hitlera je sto je Hitler napadao i ubijao druge nacije dok su ovi ubijali ljude iz vlastitog naroda :slight_smile: u biti…nije to ni bio njihov narod…svi su oni dosli iz istog legla samo se ne smije glasno reci kojeg… A ti ako se palis na komunizam i branis ideologiju koja je pobila desetke miliona civila onda se zapitaj neke stvari…

ti nisi normalan, stavljaš u isti koš tita, hitlera i staljina lol

druže, pojma ti nemaš, posle drugog svjetskog rata u svim zemljama su ubijali fašiste, partizani su fašiste i saradnike strijeljali i to nisu samo partizani u jugoslaviji radili, to su radili svi antifašistički pokreti u svim oslobođenim zemljama nakon rata

čak šta više, kada pogledaš kako su se u francuskoj obračunavali sa fašistima tito i partizani su bili humanitarci

opet ti kažem, tita i partizane su podržali englezi, francuzi, rusi, amerikanci … dakle ne može da ne valja, nemam potrebe da se palim na komunizam, idem logikom zdravog razuma

prije ću voljeti tita i partizane nego one koji su otvarali logore za djecu

4 Likeova

Jedan post je izbrisan, a autor opomenut. :neutral_face:
https://wmforum.geek.hr/faq
Predlažem da ne ulazimo dublje u ovu podtemu, hvala. :o:

Ma nema problema… :slight_smile: … ja sam svoje rekao al očekujem onda da zabranite i postove u kojima se veliča i opravdava svaka ideologija kriva za smrt nevinih poput komunizma…

Kad od dva zla biras onog manje i podrzavas ga, ti idalje podrzavas zlo :smiley:

A sto se tice liste- napao si dadaasa bez da si uopste pogledao listu- lista je pravljena uglavnom na tome ko je bio diktator, bez obzira da li je bio los ili ne, pa na kraju krajeva imas Ataturka koji je bio bogootac za Tursku tog vremena, ali ne samo za Turke koji tu zive nego i za ostale nacije i religije (sekulatizam, tolerancije, ukidanje sistematske represije nad manjinama itd)… ima tu i Pinochet koji nije ubijao ljude ali je bio diktator… koji je opet dva puta za svog mandata imao referendum “popularnosti” (zamisli dikatotor odrzi referendum da pita narod da li je ok da on ostane na vlasti).

Zelim samo dodati kao zadnju misao sto se liste tice- whatabautizam nije argument koji podrzava nekog ko je pocinio zlocin. Kad bi sutra udario nekoga autom ne bi se branio na sudu sa “pa to se desava svudgdje”

Sto se same teme tice- gledao sam nedavno na youtube-u nekus taru reklamu gdje su promovisali ovo- kao u fazonu cipiran si, na tvom chipu je tvoj neki balans- ti udjes u trgovinu, uzmes sve stot i treba i samo prodjes kroz ona vrata, ono otkuca sve i skine ti s racuna bez da cekas uopste.

vjerujem da je tako, ali moraš znati da je ataturk bio vojno lice i došao je na vlast nakon pada sultanata i nakon pada monarhije u rusiji, dakle komunisti u rusiji i ataturk u turskoj su na vlast došli otprilike u isto vrijeme, predstavljali su socijalističke pokrete i dobro su sarađivali

turci i dan-danas poštuju ataturka, ali iz ličnog razgovora sa par turaka uvjeren sam da dobar dio turskog stanovništva zamjera ataturku to što je zabranio da se uči ezan (poziv na molitvu) sa munara džamija u zemlji u kojoj je 90% stanovništva islamske vjere (uključujući i kurde), eto zamislite sad da u hrvatskoj dođe neko na vlast i zabrani da zvone crkvena zvona … kasnije je ataturk to malo omekšao pa je dozvolio da se poziv uči na turskom iako “po pravilima” treba da bude na arapskom jeziku

isto tako zamjeraju mu to što je puno pio alkohol i što je zabranio da islamski vjerski službenici (efendije/hodže) hodaju gradom u specifičnoj odjeći koju nose prilikom molitve

dakle što se tiče okretanja ka evropi zaista jeste unaprijedio tursku, ali je u dosta segmenata pokušao odvojiti turski narod on nečega što su vijekovima gajili a to ni u jednoj zemlji, ni u jednom narodu nije dobro raditi

http://itusluge.mywebcommunity.org/qwyx/partizani/

http://itusluge.mywebcommunity.org/qwyx/tito/

Opet imaj u vidu da je dosao na vlast zato sto je bukvalno spasio nezavisnost Turske. Bez njega danas te drzave mozda ne bi ni bilo jer bi Grci uzeli trakiju ukljucujuci instanbul, uzeli bi citavu zapadnu i vjerovatno dobar dio sjeverne obale (u to vrijeme su kontrolisali sve do isntabula, ostrva i kontrolisali su podrucje oko smirne), Italija bi uzela juznu obalu, francuzi su gurali u podrucju dulkadira, i vjerovatno bi uzeli dobar dio sjeverno od sirije. Naravno, jedini razlog sto rusi nisu uletili jeste njihova revolucija, al da nije bilo ataturka sigurno bi usli kao sto su to uradili sa svim ostalim zemljama u okruzenju…

Sto se same religije tice- u potpunosti ju je izbacio iz citavog javnog zivota, sto je za Turke tog vremena bilo okretanje za 180 stepeni (kad se uporedi njihova pozicija u odnosu na sekularne zapadne zemlje).

Mislim da je u globalu najveci Turcin u istoriju, a da je svakakod ostojan svog imena Ataturk (znacenje vjerovatno poznato svima koji znaju o kome se radi)

Da ne otvaram novu temu, evo Ameri opet uvode demokraciju po svom čefu :slight_smile:

Trump je odlučio da će ovaj biti Predsjednik Venezuele, pardon…Trump ga je priznao :slight_smile:

Chavez kad se suprostavio Amerima preko noći dobio rak i umro u rekordnom roku, Maduru nabili sve moguće sankcije i odbili priznati izbore koje je dobio. Najlakše je reći da su namješteni kad ti ne paše rezultat i kad imaš vlast. Ja kažem da je referendum za ulazak u EU kod nas bio namješten, ali to što ja kažem nema nikakvog utjecaja :slight_smile: Ok, možda i nije bio namješten, ali je ljudima pred referendum ispiran mozak i da se slučajno odbio ulazak našli bi brzo razlog za ponavljanje referenduma i prije toga novu rundu ispiranja mozga. U to sam 100% siguran i neću uopće raspravljat o tome. Tko se ne slaže ne mora, svatko ima pravo na svoje mišljenej :slight_smile:

Destabiliziraj pa zavladaj, iliti napravi kao pa ubaci svoju marionetu. Već viđeno toliko puta, pa čak i kod nas :wink:

I onda bi se još i čipirali. Samo dajte, mene nebu niko čipiral ! :wink:

U Venecueli noc inace trade 15-ak godina :smiley: