System disk je pun, kako dalje

Pozdrav,

system disk mi je došao do zasićenja, napunio se do kraja.
Inače ništa na taj disk ne stavljam…eventualno nekakve privremene filove.

I već dugo vremena sam na oko 10GB free space (od 128GB) i to mi funkcionira tako.

Kada je došao do kraja, očistio sam recycle Bin i oslobodio sam 3GB. To mi se činilo čak dovoljno, jer zaista nemam potrebu ništa tu kačiti.

No nakon par dana je opet full, a ništa pod milim nebom nisam dodavao…osim što bi ostalali otvoreni Chrome i Firefox. Probao sam obrisati cache memoriju tih browsera i nije oslobodilo nego samo 200MB.

Što mi je najelegantnije učiniti a da stvorim malo prostora?
Opcija je i da kupim novi veći disk, ali nikako mi se ne reinstalira računalo. :confused:

Jel mogu napraviti nekakav image tog diska i preseliti ga na novi veći SSD disk? Bili to radilo ili bi stvorilo neočekivane probleme? :confused:

Unaprijed hvala.

Ja sam imao istih problema i sve sto sma gledao googlao pitao nista mi nije pomoglo

morao sam prebaciti bitne podateke na externi disk i sve ponovo instalirao,

sada taj problem imam na telefonu brisem sve slike i video i stalno je na ivici ,

ne moze da pokrene viber nema dovoljno prostora…

Da li update-uješ Windows? Ako da, on uvijek ostavi stare verzije kao backup koje znaju biti i po 20GB.

Također, možeš odraditi cleanup. Desni klik na (C:) > Properties > Disk Cleanup

2 Likeova

Iskopiraš disk na veći s alatom AOMEI Backupper.
Od 15-ak kopiranja jednom nije radilo.

Prekopiram i onda samo prespojim kasnije kabal od starog diska na novi?

Ako nece radit, pretpostavljam vraćanjem kabela bi sve trebalo biti kao i ranije?

Hvala svima na odgovorima. :wink:

Izbriši nešto :rofl:, ako imaš neke filmove, programe ili igrice koje ne igraš.

Da. Ja nedavno kopirao sa jednog na drugi SSD sa nekim Samsungovim programom za kloniranje diskova.

Pa da, ako nešto ne bude dobro, samo spojiš stari disk i to je to.

Ali, kao što neko gore reče, vjerovatno bi brisanje starih backup fajlova riješilo problem. Osim ako nešto nije u redu sa diskom pa da ga iz nekog razloga puni.

Probaj pobrisat fajlove iz temp foldera nekada se tu zna nakupiti po nekoliko gb

Tuneup Utilities skini i njega jednom mjesecno pokrenes i ocistis.

Nikakav tuneup i gluposti. Kao prvo disk cleanup od windowsa, kao drugo skines tree size koji ce ti reci u kojim folderima imas najvise GB pa onda pogledas gdje je u stvari to zauzece.
Ako nisi nikada radio disk cleanup a radio si update windowsa onda se kladim da imas preko 20 GB smeca, nekada zna biti i oko 50 GB.

1 Like

Disk cleanup je oslobodio svega 150MB.

Ja sam rucno oslobodio 7GB… ali ima neki vrag unutra i free space opada ko pjescani sat. U 15 min je nestalo 0.5GB.

Mislim da je firefox krivac…kad sam njega ugasio, prestalo je misteriozno nestajanje slobodnog prostora…

Tree Size ce ti sve reci. Instaliraj i vidi gdje je taj prostor i u kojim folderima.

Sažmi email folder ako koristiš ms Outlook ili Thunderbird.

  1. Pokreni cmd as administrator i komandu

powercfg /h off

Mislim da je sve uludo i gubljenje vremena i zivaca,
sacuvas sta ti treba i nova istalacija,

Stavio sam već sličan program…ali malo što iz toga znam. Kada ne znam koji folderi opravdano troše toliko prostora, koji ne opravdano. Nije da tražim 50GB da se skrilo.

A ovo kada mi mazne 1GB …teško je skužiti di se to povuče…

Btw. jučer od free 7.2GB već sam na 5.15GB …uz jedva da sam išta jučer imao komp upaljen.
Danas samo što sam upalio Chrome+gmail, lapilo mi je nekih 0.8GB

Pokušat ću reinstalirati Chrome… mada mislim nekako da je win zaglavinjao nešto.

Na kraju će možda morati biti to … muka mi je od reinstalacije svih programa …neki se niti ne ponašaju isto nakon reinstalacije dok ne uberu “radni” mod u svoju cache memoriju… tako da je to za sada zadnja opcija.

Tuneup Utilities…

ovo, samo skini sredjenu verziju sa torrenta.

Kud će bolje, skini hakirani alat da ti očisti PC :smile:

1 Like

I u čemu je problem ako ima crack za registraciju?
Dell laptop Inspirion 17r iz 2012, originalni Windows 7 nadogradjeni do 10. Osim Nod32 za zaštitu i tuneup za čišćenje ne koristim skoro ništa drugo za tu svrhu. Windowsi nisu od 2012 reinstalirani nego samo nadogradjeni na zadnju verziju, sve osim baterije radi kao i prvi dan na njemu. Nemojte “pametovat” uzalud, kao da nema crekiranih igrica i programa koji rade.

Eh, sad su vremena kada više nije dovoljno 128GB za sistem.

Evo jedan alat: SpaceSniffer, find lost disk space the easy way.

Prebaci mailove na drugi disk, odnosno konfiguriraj mail program da su mailovi na drugom disku, ako ti to može pomoći.

Svi ti Tuneup, speedboost itd. utility su jedno veliko s…e.

3 Likeova