Themeforest templejti / teme - "previse" css i js

Kupim ponekad po koji html templejt na ovom sajtu, ali mi je sve nekako teze da ih iskoristim za neke svoje potrebe.
Tesko mi je za pracenje, eliminisanje pojedinih delova, prilagodjavanje mojim potrebama.

Kad pogledam soruce, previse .css i .js fajlova, sto mi bas smeta.
Da li mora to tako, sa toliko fajlova?

Nedavno sam na fiveru koristio uslugu jednog indijca, jer mi je hitno trebao neki landing page, a nisam imao vremena da se sam time bavim.
Takodje, dobio sam puno css koda.

Template-i se uglavnom u zadnje vrijeme rade sa bootstrapom s time da se dodaje dosta stvari.

Koristiš ono što ti treba.

Da, to je jasno, samo sto je teze nekako poodvajati ono sto ti ne treba, jer u glavnom style.css fajlu obicno se nalazi mnogo toga od onoga sto mi ne treba.
Ako ja treba da izbacujem to rucno, oduzece mi dosta vremena.

@jorgovan, da li su ti templejti koji su objavljeni na Themeforest, odradjeni po pravilima?

Ako će mi trebati, a hoće, lakše mi je kupiti gotov template za admin, nego da čekam 90 dana da mi netko napravi i naplati brutalno i neću imati sve elemente.

Za $ 500-3000 se dobije obično unlimited licenca, koja omogućava korištenje template-a neograničen broj puta. A za fronted se kupuje po projektu i jedna licenca je $10-100.

$ 3000 je 21000 kn otprilike, što je jeftino u odnosu na ono što bi ti netko naplatio dizajn i fronted programiranje za admin dio.
Kupi se jedanput za admin dio i koristi se na svakom projektu.

Ako netko hoće baš custom dizajn i fronted do jaja, onda će to i platiti.

chrome-coverage01

Moze i ovako :slight_smile:

1.Otvoriti browser konzolu (F12)
2. cmd+shift+P
3. Upisati/izabrati “Show coverage”
Ostatak se vidi na GIF-u

Treba naravno biti oprezan da se ne obrise nesto sto treba na drugom mjestu :slight_smile:

2 Likeova

U sustini, to mi je poznato, ali opet, isti posao, nadji i brisi.
Olaksava mi da lakse nadjem u kojim css fajlovima su definisane klase za nesto sto mi ne treba, pa da ih pobrisem.
@belmin je verovatno slicno nesto, tj malo komplikovanije :slight_smile: hteo da pokaze, samo ovaj GIF ja ne vidim dobro sta i gde kuca.

Nedavno sam trebao da nadjem neki templejt za neki mini shop, gde bi pocenta bila nesto kao landing, sa onim efektima, animacijama da tekst i slika dolaze s leva, desna, gore dole, jedan parallax deo i video u headeru (youtube ili mp4), menu koji bi pored nekih osnovnih stavki trebao da sadrzi ikonice za korpu, lupu i jezike. Jedna stavka “shop” u meniju je trebala da sadrzi dve podkategorije.
Naravno, i stranice sa listom proizvoda, detaljan prikaz proizvoda, stavljanje u korpu, porucivanje itd.
Trazio sam danima neki shop koji bi mogao da sadrzi pocetnu stranu kao gore navedenu, da sadrzi video, da sadrza gori navedeni meni i nisam pronasao.
Probao sam da kombinujem nesto, iz vise templejta, sve se zivo raspadalo, nije se uklapalo, smucilo mi se i odustao sam :slight_smile:

Da kazem, OK je kupovati te templejte za pojedinacne sajtove, ako bas nadjes ono sto ti treba, uz neke minimalne izmene, ali po pitanju Googla, ako njih 200 koriste isti templejt, ne znam da li je ok.
Unlimited ne bih platio nikad, samo u slucaju da se taj templejt proda iskljucivo samo meni :slight_smile:
Za admin je skroz ok koristiti te templejte, to se jednom napravi, pripremi i to je to, a ni Google ne ulazi tamo.
Custom dizajn, mnog para pretpostavljam (ne znam koliko tacno) i jos vise posla, ali dobijes unikat sto se na kraju mozda i nekad isplati.

Podizao sam neke sajtove, svoje, sa tim templejtima sa Theme forest, nisam se mnogo ovajdio. U sustini, napravim sajt , dodam sadrzaja, par linkova i pustim ga i pustim ga pa i par godina i vidim, uz povremeno dodavanje sadrzaja, nema prevelikog pomaka, Dok su se sajtovi koje sam isto radio za sopstvene potrebe, radio html, css od nule, sa dizajnom iz glave, sa slicnim pristupom, napravim, dodam sadrzaj, par linkova i pustim, bolje napredovali, da kazem, sami od sebe.

Unlimited licenca isključivo za admin. Npr. radiš web shopove, svi će imati isti admin.

Danas je konkurencija ogromna.

Kupiš neki osnovni template za $10-20 i prilagodiš.

A šta bi trebala biti alternativa, ne razumijem?

Pratite vi ovde dosta novina, pomislio sam da mozda ima nesto, ali izgleda da nema.
Nesto tipa, kao neki html editor u koji ucitas sve fajlove neke stranice, ucita ti se preview stranice u kojem mozes da postojece nezavisne elemente brises i kad kliknes da neki obrises, taj programcic pronadje sve klase i fajlove koji su vezani za taj deo, npr slider i ocisti kod koji se ticao tog obrisanog dela :slight_smile:
Moze li se nesto takvo napraviti?

Tesko ces znati koji code je unused pogotovo ako s javascriptom netko mijenja css klase i sl.

Samo redom provjera

Možda ovo?


Gdje nađe Macromedia Dreamweaver :grin: U njemu sam radio s početka 2000-tih, paralelno sa MS Frontpageom, i to onaj “suhi html”.

Kasnije samo Notepad, pa EditPlus

Ahaha također se i ja pitam ja imam polozen certifikat za taj Dreamweaver 2004-te. Sjecam se samo koliko je taj html generator trpao elemenata unutra. Layout tablica…

Možda su do sad optimizirali Dreamweaver i maknuli table.

Da li uopće još tko koristi Dreamweaver?

Da li dreamweaver uopce postoji?

Piše zadnja inačica 2012.god.:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

Ima ovo.

https://www.adobe.com/products/dreamweaver.html

Ovo prvo je valjda za dizajne koji se tamo prave, ne mogu da importujem neke eksterne.

Ovo drugo, nema tu namenu kao ono prvo, ili ono sto bi trebalo da radi.

Ma ne postoji program koji ce automatikom validirati css jer kroz js mozes manipulirati html i css.

1 Like