Traži se Investitor za Crypto Mining Joint Venture

A kako si prodavao? Cim izmajnas nesto, ili si cuvao pa nakon par mjeseci (pa si upao u profit zbog ovog booma)?

Ovo je profit da odmah prodajes. Ovo sto sam drzao od prije par mjeseci je jos puno vise poraslo.

Ja sam prodavao, prebacivao i tu jos dodatno guibio. Na tim preprodajama mislim da sam onako ne bas dobro prosao. Jer sam mjenjao ETH u BTC, pa mi je krepo Kraken, pa sam prebacio na Poloniex, pa sam onda trebao nesto platiti, pa poloniex nema FIAT, pa opet natrag na kraken… Lijepo su zaradili na meni…

Ovi od 1080ti se ne isplate. To je po mojoj osobnoj racunici, daju oni vise, ali ne toliko. Recimo 1080ti kosta 2 puta i malo vise od recimo 1060, a ne daje duplo. Trosi vise struje pa trebaju jaca napajanja, vjerojatno se i grije vise…

Racunica za RIG kojom bi se trebalo voditi je ova:
RX 470, 570 , 480, 580
Nvidia 1060, 1070

Kod odabira gledati samo CIJENU graficki, sto jeftinije to bolje.

Može li netko reći nešto o ovome?

https://www.pcshop.hr/mining-rig-rx470-130-mhs-eth/MR-5x470/product/

Ako se ne varam po kalkulatoru ispadne da se napravi 0.5 ETH/MJ.

Nekakva računica je 350 USD/MJ. Točno?

Uredaj je okej, ali za te novce ako kupujes sam komponente mozes dobiti jednu karticu vise. Jedna kartica ti je 20% vise snage i samim tim i zarade. Eth je malo porasao pa je to i vise od 350$.

Hvala ljepa. U bogte!!!

Ovo su najace kartice za kopanje, trebas vidjet dali stvarno to imaju na lageru ili ce ti muljat, jer nasi trgovci ponekad muljaju…

EDIT:
Stavio 30, i to moze kao proc, tak da vjerojatno imaju jedan eventualno 2 na lageru… no neznam.

Cijena: Napumpana u nebo… Ali kad ovih graficki nema, pa sad tko zeli… tko ne naruci iz Engleske 1060 po 1500 kuna da trolnem malo… Spoji ih 6 i za 10k kuna ima rig koji radi ovoliko koliko i ovaj…

Koliko to cudo trosi mjesecno struje?

Onako u glavu 1000 Kuna racunaj ako ne optimiziras, ako optimiziras cca 600 ’ 700

Nije malo :grin:
Jel postoji mogucnot da bi taj rig drzao u stanu? Jel glasan? Ako je u posebnoj prostoriji predpostavljam da bi trebala i klima?

U stanu bi trebala klima i posebna prostorija.

1 Like

Znači ti misliš da bi se za 20k kn dao sklopiti rig koji će imati snagu 260m/h?

Gdje se mogu naručiti te kartice iz UK.

napisao sam da trolam, da napuhuju te cijene, pogotovo na njuskalu, polovni rigovi idu skoro pa po vecim cjenama nego da kupis novi.

Ovaj 5 X 470 daje 145 MHS, dok 6 x 1060 3Gb daje isto, jeftiniji je i trosi manje struje…
470 se cijeni 2500 kuna, dok 1060 3Gb mozes naci po 1800

Pa narucujes kartice koje su dobre za coin koji ces rudariti, tipa ako rudaris CryptoNight, bolje uzet radeon nego nvidiju, sada kolika ce biti potrosnja struje, koliko ces maksimalno moci snizit voltazu, koliko ces maksimalno moci izvuci iz kartice je veliki upitnik i to neces znati dok je ne kupis.

Zainteresiran sam pa ae javi se bar da poprićamo [email protected]

Tih 400$ si izvukao prema jednom danu, a kako se kreće neki prosjek za čitavu ovu godinu?

Nije to prema jednom danu, to je neki mjesecni prosjek.

dadaas
možda je glupo pitanje, no, jesi možda upoznat sa Play Station 4 Hardverom za mining?
i kakvo je tvoje mišljenje o tome?

Daddas nakon sto spojis sve te rigove i aktiviras sve preko kog programa ide tj funkcionise to kopanje?
Ukoliko imate neki koristan guide da mi date kako to sve funkcionise, hvala unapred.

1 Like

Sekunda guglanja odgovori na sva pitanja. Mining poolovi imaju detaljne guidove, cak i config generatore. Recimo, klikni “Quick start” na bilo koji od poolova tu: https://nanopool.org/

1 Like