Traži se Investitor za Crypto Mining Joint Venture

Kako vec duze vrijeme muku mucim kako krenut u taj cryptocurency mining i sad sam na samim vratima da sredim neki mini miner s jednom grafickom koju imam ovako doma mi je sinula ideja o trazenju investitora.

Mnogi bi rudarili ali nemaju prostor niti znanje to sve podesiti i runati, a imaju viska novca za uloziti. Znam da sam vidio topice na ovom forumu kamo uloziti 1000 Eura i takve. Pa eto ja sam spreman ici u suradnju s nekim.

Naletio sam na ovo:

https://www.adm.hr/subcategory.asp?subcate=adm-racunala&cate=stolna-racunala&id=314&cond=1351:{mining}

Kako je ovo daleko iznad mog budgeta, sinulo mi je da bi mozda netko htio kupiti ovaj mining kit. A ja bi sve lijepo podesio i odrzavao. Znanje i volje za to imam.

Kako bi joint venture funkcionirao:
Vi morate samo kupiti ovaj mining kit i poslat ga meni ili meni posaljete novce pa ga ja kupim.

JA

  • cu sve podesiti kad dodje, spojiti, napraviti open frame, instalirati software, miner i sve sto treba.
  • pruziti prostor za miner koji je metar i pol pod zemljom da miner ostane uvijek hladan
  • racun za struju prvu godinu od startanja minera placam ja, nakon godinu dana ubrajamo struju u trosak
  • odrzavanje svega je na meni

RIZIK
Kao i u svakom investiranju postoji rizik. No ovdje je on puno manji buduci je vase ulaganje oprema koju ako sto krene po zlu vracam natrag vama i vi je mozete prodati na njuskalo vjrojatno po istoj cijeni, a kako sada stvari stoje mozda i po vecoj jer je nestasica opreme za minanje.

Rizik samog minanja je u tome da se nikad nezna kada ce koja cryptovaluta nestati ili kada ce rudarenje iste postati neprofitabilno. Zasad je Etherium izuzetno profitabilan, kada postane neprofitabilan isplivat ce nesto drugo, barem je tako do sada isao trend. Tak da i tu je rizik prisutan, ali pracenjem trenda i tu je minimalan.

Eto pa ako je tko zainteresiran nek se javi na PM za vise informacija. Mozemo se i naci u 4 oka prije svega. Ja sam iz Medjimurja, mogu potegnut pa cak i do ZG-a. :slight_smile:

Koliko se ocekuje zarada:

Evo ovdje je ugrubo racunica, stavljen minimum hashrate za te 6 GPUa i maksimalna struja. I profit ispadne da te glava boli.

Za 3 mjeseca isplatis RIG.

Ne radi ti gore link.
Koliko treba min para za neki ok rig?

Btw. Srry sto cu ti mozda blatiti temu, ali mislim da ti racunica s podjelom prema investitoru nije ok. Tj. Neznam jel ok jer nisi naveo kako se profit dijeli…no ako se dijeli 50/50, onda nije ok jer netko riskira dosta love dok ti puno manje ulozenog vremena. Pa bas i nije neka podjela rizika…morao bi to malo detaljnije posloziti i osmisliti da budes privlačan investitorima, a onda možda okupis i više tudjih minera kod sebe koje ces odrzavati i onda si ti opet na konju, ali i oni! Ako stvarno zakotrljas tako nesto, onda jos uložiti u jeftiniju struju i printaj pare :wink:

Kako ne radi link? Sad sam ga kliknuo.

mislio sam 50/50. A gle racunica s podjelom prfita mislim da je najvise fer to sto investitor mora investirat. Njegov, pa gotovo mozemo reci sav rizik je na njemu, da bi se vec nakon godinu dana sav rizik prenio na mene. Jer ja moram u nedoglet to odrzavat.

Pa nije mala stvar imat prostor za miner, nek netko proba mineat sad u 7 mjesecu na 5tom katu u zagrebu sa 6 GPU-a. I nije mala stvar to podesiti i da radi kak treba. Taj rizik sam ja uzeo na sebe.

Od ovh ADM rigova meni je jedino onaj s RX grafa interesantnan, ali nije raspoloziv odmah, pa sad neznam…

Sto se tice struje, to mi i dalje nije jasno, pa sto ti mineri i te price se vuku oko te struje? Pa to je plast u sijenu zarade, jel te hebe kada vodis BMW SUV neki koji trosi 20 litara na 100 kilometara? Normalnod a te ne hebe, onda te niti ne mora ta famozna struja…

Moji planovi su sto se tice mininga krenuli, ocistio sma podrum i sad cekam da vidim kako cu srediti prvi RIG. Imam jednu RX 470 grafu mozda prvo s njom krenem dok cekam da dodju druge komponente na lager ili ih narucim iz vana.

Citam drugi forum i tamo jedan lik bi isao u Francusku po graficke, 100 komada, trazi partnera da idu zajedno kombijem i podijele troskove rent a combi, to nije ni lose, kupis tamo prodas ovdje, ali djaba kad nemas para za investiranje.

Prvi link mi otvara empty ponudu.
A što se tiče računice, najbolje ćeš vidjeti jeli korektna po broju zainteresiranih. Malkoc sam skeptičan.

Ni meni,vjerovatno prodano,nije ni važno,Koliko je ulaganje odprilike je važnije??

https://www.adm.hr/subcategory.asp?subcate=adm-racunala&cate=stolna-racunala&id=314&cond=1351:{mining}

eto ispravnog linka

Iskreno i mene zanima kako ce ljudi reagirati na ovo. Imam vec jednog zainteresiranog i sad neznam, nebi htio krenuti sa vise ljudi. Mislim, cilj mi je da pokrenem maksimalni broj rigova moj podrum moze odrzati i onda se dodje do racunice da 50/50 je i vise nego fer ponuda. Cak si malo mislim da nije fer u moju korist, jer u moj podrum stane cca 30 rigova maksimalno, i to je onda natrpano, ajmo rec da napravim 10 suradnji s 10 rigova. To ce iziskavat veliku potrosnju vremena i odrzavanja. No i tu imam jos jedan adut u rukavu, a to je automatika koju mogu sam sklepat koja bi radila ono sto bi ja morao automatski.

A meni recimo samo slala email izvjesce neko ili alert neki koji je potreban na email.

I zamisli jos solarni paneli i vući struju besplatno, pa jebote ovo je za velike investitore dobra priča,
meni je smješno da neki veliki firmaši koji ulažu po 200 000 EUR da ulože u ovo , ili je ovo sa minanjem samo šuplja priča, hm

Pa price oko struje su takve jer mineri vuku puno struje pa se postavlja pitanje isplativosti. Jer ako si ti danas,bubam,izminao 100 kuna nekog coina,a potrosio si 50 kuna struje onda si zaradio samo 50 kuna,jbg.

Recimo ovaj rig sa 6xgtx1080 trosi oko 1 kw struje na sat. Koliko se da izmajnat za 1 sat ja nemam pojma,ali ako je skuplje od 1kw struje onda si u minusu.

Ja pa sam dojma da mineri cjepidlace na necemu na cemu nebi trebali. Odnosno imaju compulsivno opsesivni poremecaj s tom strujom.

1kv struke kosta koliko 0.50 lipa? To je 12 kuna na dan? 360 kuna na mjesec?

Zar stvarno mislite da su mineri pokupovali i ulozili masne pare u rigove koji vrijede 20 000 kuna da bi mjesecno vadili 360 kuna?

@dragohrstic Vjerovao ili ne ovo je sve jos novo, ljudi se ukljucuju i mislim bez obzira sto ovo postoji duzi niz godina kod nas je upravo krenuo voz, e sad kad ce tko uskocit na njega je drugo pitanje.

Investitori ili neznaju, ili imaju sigurnija ulaganja ili nezele riskirati. A i treba im znanja za ovo. Koliko si nasao kompanija koje nude ovakve usluge ulaganja? Ili mislis da ce si investitor sam sloziti Rig pa kopati u podrumu?

Dao sam si nocas truda iscitati 50 strana foruma o majnanju…i mislim da si krivog dojma. Struja je bitna jer se krece u ne zanemarivom postotku u odnosu na zaradu. A težina kopanja skače isto kao vrijednosti coina…i tu imaš onaj faktor sreće hoćeš li uopće moći stići otplatiti opremu.
Ako išta krene po zlu, jako je bitan point kada je i dalje isplativo majnat…a kad ides u minus. Investicija koja manje o tome ovisi, je daleko povoljnija.
Investicija koja ima povrat i u 12 mjeseci je više nego odlična …a ovo trenutno zlatno stanje da se investicije otplaćuju unutar 3mj je zlatno stanje i pitanje je koliko će dugo trajati. Veliki je hype i vrlo moguće da neće ni trajati 3 mj ta prilika. Znači kockanje na neki način. Majneri su toga svjesni i svi se nadaju da otplate barem 30% hardwera, jer onda prodajom ostatka mogu biti na nuli za slučaj neisplative težine kopanja.
Kako će težina ići prema neisplativosti, pogoni koji će se moći otplatiti i unutar 2 godine će biti puno bolji od onih koji će biti prisiljeni na prestanak rada zbog neisplativosti.

Uglavnom, majneri ne trekeljaju u svakoj drugoj rečenici o struji zato što su bolesni…niti su svi majneri bolesni pa imaju OKP kako kazes… Nego majneri imaju iskustvo i već su se više puta u prošlosti hvatali za glavu kada je oprema postala neisplativa. Pa nekako realnije gledaju na trenutni hype i žele izaći iz svega čitavi i sa plusom. A opreme koju je težina pregazila da je postala neisplativa… Imaš na tone kroz proslost.

Zlatno pravilo i među majnerima je:
“ne ulaži koliko nisi spreman izgubiti” :slight_smile:

Da, slazem se s tobom, ali citajuci tvoj post ti pricas vrlo vjerojatno o majnanju Bitcoina koji ja nebi uopce dirao.

Ja pricam o majnanju Cryptovaluta koje se kote ko blesave. Da postoji rizik, ali i veliki ROI kao i sto sam kazes. Svis e boje da nece potrajat jos 3 mjeseca, a moze potrajat 3 desetljeca, tko to moze znati? Da se to pitam za 3 godine? Ili 30 godina?

Da za 3 godine kazem, joj ajde pricekat cu jos 1 godinu da vidim oce li propast to sve skupa nesto.

Trenutno tko prica o struji je ili na starom topicu i gleda u Bitcoin miner ili stvarno ima OKP. Trenutno je stanje da odplatis rig od vrijednosti 16000 kuna u 3 mjseca, a jauces za struju koja te mjesecno kosta 500 kuna?

Jedini problem vidim ako imas 10 minera pa te umjesto 500 kuna kosta 5000 kuna, pa se onda bojis da neces uspjeti unovciti tih 60 000 kuna vrijednosti u Cryptovalutama mjesecno, to razumijem.

Neznam zasto pricaju ili pricate o hypeu? Pa nije ovo droga ili neka navlakusa, neka sema ili nesto sto sad svi nesto rade pa uzmu neku lovu igrajuci se s komponentama. Ovo je biznis bio prije 5 godina isto tako je i sada. I kako god dugo bude potrebe da nase graficke rade nekome nesto dobro bit ce zarade. Kada to prestane onda je game over. A trend je takav da svi ulaze u tu novu tehnologiju.

Ako je Cloud Hosting dio mozga koji pohranjuje podatke i drzi ih dostupnima forever onda mozemo reci da je Majnanje Brain Impuls koji salje elektricne signale. Sad jos samo treba sve to ukompinirat i imamo Universal Mind. Svi cemo biti povezani. Znam daleko je to od toga, ali ovo s ovakvom tehnologijom mislim da ima strasne potencijale.

1 Like

Slažem se i ja s tobom…i sam se možda “zakockam” jer 3 mj zvuči stvarno obečavajuće. (Btw. niti ja ne pričam o BTC nego o altcoinovima …i neka se oni kote, opet je uzak spektar najisplativijih …onih koji daju taj ROI koji spominješ)

Vidiš, ja mislim da je jednako problem (ili nije problem) …imao ti jedan rig ili njih deset. Jer se sve proporcionalno uvećava. Isto kao što veliš da što te boli k*** za 500kn dok otplaćuješ 16000kn, isto tako vrijedi da što te boli k**** za 5000kn dok otplaćuješ 160 000kn ;).

Fora je u tome da svatko tko poseže do svojih gornjih granica ulaganja, želi imati veću sigurnost u povrat svoje investicije. Nekome je to 16tkn, a nekome 160tkn ;). Sasvim nebitno onda o čijoj perspektivi se radi…

No fora je o tome ako se želiš bolje osigurati oko toga da povratiš investiciju, možda si spreman prihvatiti da ćeš ju otplatiti i za 2god, a ne za divnih 3.mj. A u jednom trenutku, struja postaje presudni faktor da li možeš to ikako otplatiti…pa makar za 2 god …ili je u potpunosti neotplativno zbog velikih mjesečnih troškova.

Da ponovim, sve super dok je ovako kako je…no definitivno je kockanje pretpostaviti da će ostati biti onako kako sada je.

Kada spominješ da je ovo bio biznis i prije 5g…da, bio je…ali baš zato iskusni pričaju o struji jer je oduvijek bila bitan faktor i najvjerovatno će uskoro opet biti! :wink:

Možeš na ovako dobar ROI gledati s aspekta da tržište majnajnja nije bilo prezasićeno (iako je izgledalo tako), te da ovi proboji BTC-a i EHT-a i svih ostalih alt coinova su strašno pozitivno pomaknuli granice i ostavili prostora novim majnerima. I sada je njima “zlatna žila” …i zbog toga ne mogu gameri do “svojih” grafičkih. No upravo činjenica da gameri ne mogu do grafičkih pokazuje koliko se sada novih ljudi slijeva u majning. A majning je postavljen/osmišljen samobalansirajuće, tako da ne može zlatna žila trajati zauvjek. Vjerovatno neće trajati ni dugo, kamoli zauvijek. A prvo sa čime će biti suočeni majneri kada nestane “zlatne žile” je omjer dobiti i struje. Zato struja nije nebitan faktor!

Mislim, super je dok traje “zlatna žila”, ali mislim da te ponjelo da to može dugo trajati…jer bi svi onda lako do kruva bez motike. Da se isplati probati…svakako…ali s onim što si spreman izgubiti. (Jer vjerovatni u trenutni ROI na X mjeseci je kockanje)

Za dugoročnije razmišljanje i za opstanak na tržištu majnaera koje će se opet zasititi…treba razmišljati kako biti optimiziraniji od drugih :wink:

I srry, ali sada se vraćamo na početak priče i moje opaske tebi. Rizik postoji i nije zanemariv. Tebi je lako vjerovati da će ovo sve potrajati preko 3 mj dok ne ulaziš sa svojim novcima, nego bi nečijim tuđima. A time toj osobi još produžuješ rizik na 6 mj. s obzirom na podjelu 50/50.

To mi djeluje eto totalno nefer prema ulagaču :confused:

Recimo (ugrubo) fer podjela po meni:

Raspodjela dok se ne isplati uloženo 90% - 10% …tek nakon toga 50/50.

Na taj način bi ti i za vrijeme rizične faze imao neku zaradu da ti se napalti održavanje sustava, a ulagaču bi strašno smanjio rizik. U konačnici, ako bi sve prošlo uspješno, na kraju bi se omastila obojica.

I sad po toj šemi privučeš više investitora, i ti onda omastiš brk odmah u startu. A oni prođu to sve sa puno manjim rizikom i u konačnici i oni omaste brk. Ako dodje do toga da oni omaste brk, ti kao nagradu omastiš brk eksponencijalno.

Naravno, ti ako možeš u startu tjerati priču sa 50/50, super za tebe. Meni je to nevjerovatno da bi netko pristao na to.

Ajmo pretvoriti troskove struje u psototke pa ce stvari biti jasnije. Jedan rig zaradi ccas 5000 kuna po onom kalkulatoru. A struja kosta 500. To je 10% profita. Zasto bi se pobogu mucio sa 10%? Mislim da si citao stare topice gdje su majnali BTC pa je tezina majnanja porasla a troskovi struje ostali isti, pa se nije ispaltilo. Trenutno stanje je ovo gore koje sam napisao.

Ako trosak struje poraste i na 50% ja tu nevidim nikakav problem. Znaci imamo lufta 40% rasta, to se ne desava preko noci, drugim rijecima imamo dovoljno lufta, a i tko kaze da ce taj psototak ici gore? Tko kaze da taj psototak nece ici prema dole, i da padne na 5%?

I za kraj, kako to mislis da je ovo “lako do kruva bez motike”?

mislim da na ovom forumu postotak ljudi koji znade/moze podesiti rig da radi na maksimalnom majnanju je manji od 1%, usudio bi se reci debelo manji. Pa mi nije jasno kakav je to kruh bez motike kada ga toliko malo ljudi moze zaraditi?

Druga stvar je da se ne slijevaju novi ljudi u majning, odnosno kolicine ljudi da se slijevaju u majning, da sad svatko tko ima doma internet ulazi u majning, niti priblizno. Ima tih koji se zalate pa onda imamo na njuskalo graficke za kupiti (a i te brzo enstanu), jer tek akd se krene se vidi da to nije samo tako. Potrebna je velika doza znanja da bi se uslo u mining i tu ne pricam o samoj problematici majnanja, nego o samoj problematici sklepanja tog riga i samoj problematici softwerskog podesavanja, da ne govorim o flashanju biosa, overclockanja ili cega sve ne sto moze biti potrebno.

Mislim da prosjecni korisnik racunala kada procita ovu recenicu iznad moze zakljuciti da to nije kruv bez motike, da je to kruv kojeg on nikada u svom zivotu nece/nemoze brati.

Da se vratim na nove majnere, nema novih majnera, malo ih je, jer nemogu kupiti rig. Evo ja bi usao na silu, nemogu kupiti rig, sad imam vec i 16k kuna i sad idem u kupovinu, vodjet cemo koliko dugo ce mi trebat da kupim. A problem je kod ovih nasih mahera, jer zasto bi oni meni prodali mining graficku koje nema u europi, a mogu je dolje u podrumu stavit u pogon i ta graficka se isplati sama za 3 mjeseca? U tome je problem, trgovci komponentama dolje u podrumu rudare sa komponentama za majnanje, eto toliko o tome kako ce sve krepat za mjesec dana.

Da povucem paralelu, to je isto kao u poljoprivredi se prodaje sjeme, no trenutno imamo sjeme koje daje 4 puta vece urode, a tog sjemena nema za svakog, pa onda sjemenari ne prodaju engo sami sade, sta ce prodati sjeme po istoj cjeni ili duploj kada iz samo jednog uroda moze dobiti 4x i vise?

EDIT:
Zaboravio sam komentirati postotak 50/50. Kazes da je psotenije 90/10 doks e ne vrati imvesticija investitora, moze, nema problema. tako dugo dok se ne vrati investicija postotak je 90-10 u korist investitora, dok se ispalti invsticija psototak je obrnut, 90-10 u moju korist.

Pogledajte ovog minera, hahahaha. Ovak po slici ovo su Antmineri s kojima majna BTC vjerojatno.

Evo nasao sam investitora prvog, u biti to su 2, po pola riga ce kupiti. Nije mi bas to idealno, ali su decki entuzijasticni kao i ja i ne misle povlaciti novce sve dok ne dodjemo do 20 rigova, sto je ujedno i jedan od mojih ciljeva.

Eto ako koga zanima mogu ovaj topic dalje voditi kao avanturu koja je rkenula.

Za pocetak moram naci opremu. Ova od ADM-a mi nije bas primamljiva jer imaju raspolozivo samo ove 3GB graficke. No vidjet cemo…

Pisat cu ovdje updejt o zaradi, majnanju kako ide i tako malo. Isto tako drugi investitori slobodno mi se javite. Razgovaram s jos jednim koji je zainteresiran, u biti jos su 3 zainteresirana, dvojica se malo informiraju, a jedan je zainteresiran, pa mozda kad sredim ovaj rig s njim krenem u novi rig.

2 Likeova