Traži se Investitor za Crypto Mining Joint Venture

5x Saphirre RX 570 Mini
120 MHS,

5 x Gigabyte RX 470 4GB (jedna je jos dodana naknadno, nevidi se na slici)
cca 130MHS

prvi put cujem da netko koristi mini kartice za mining. Jesi flashao, editirao bios?

Jesam, nije bitno kakve su glavno da su RX 470 ili 570 , te su najisplativije, ulozeno, dobiveno.

Da, ali da dobijes vise mhs moras flashat bios i editirat ga, znam da sam ja trazio za 570 i 580 i nasao sam, medutim kako ide za mini kartice neznam.

Pitanje za flasaht bios je suvisno jer onaj tko kaze da nije flashao nije miner nego onako nesto pokusava.

Pa trazenje biosa po netu moze razultirati spaljenom grafickom i ako se zainate bez agrancije. odnosno mozes tako sprziti 2k kuna.

Ovaj siporex zid je vrh :slight_smile:
Active cooling?

nemam pojma za zid to je duboki podrum stari. Sumnjam d aje siporex, odna ga nije bilo

Il je ona bijela fasadna cigla, ili obicna puna obojena.

Nego, daj malo matematike. Koliko je sve skupa kostalo, koliko kosta struja, koliko izmajnas i koliko na kraju mjeseca ostane?

1 Like

Kak ovo napreduje? Jeste vratili investiciju?

Evo vratili investiciju i vec sam sad na 4 riga i vec gledam kako da peti uvalim. Odnopsno ulozeno vraceno i poduplano.

Sad je zlatno doba kopanja, ali prava groznica jos nije pocela, ocekuje se druge godine u 5 ili 6 mjesecu.
I rudarit ce se sve i svasta…

2 Likeova

Ima li jos koji ducan u Hrvatskoj za kupovinu gotovih rigova?

Naime treba mi neki koji prima PBZ kartice na rate (ovaj gore navedeni prima samo od ZABE), mogao bi na taj nacin investirati oko 20.0000kn.

Ili @dadaas mislis li da bi mogao sve komponente kupiti iz različitih ducana, npr. Linksa i Instara pa sam sloziti rig?

Ja nemam slobodan prostor u kuci tako da mi je ovakav tip suradnje interesantan.

futura it prima pbz na rate. a i jedan od najboljih it trgovina

https://www.futura-it.hr/katalog/gotova-racunala/gotova-racunala/futurait/miningrig/75

za koliko bi se mogla takva investicija vratiti ?

Za vracanje investicija se nezna. Ja sam ovo sredio, neznam tocan datum prije 4 mjeseca a pogle sto se dogodilo. Vratio, poduplao i vec stoje novci za novi rig.

Moguci su i crni scenariji, naravno, ali ja sam postao pravi rudar i kopat cu pa makar mi profit bio 1 kunu. A trenutno ovo moje rudarenje pokazuje cca 1400$ mjesecno

@steelmaiden
Ima ducana u HR, imas i na njuskalu. E sad na rate koji daju su ovi domaci futura i ADM. No cijene su im paprene, ja sam presao na kupovinu iz engleske, kupujem Nvidije jer se slabije zagrijavaju, a kupis recimo 6 nvidija i daju kao recimo 5 AMD RX 470.

Iskreno, prostor je najveci problem akos e ovime mislite baviti malo ozbiljnije, odnosno da ulozite i ulazete dalje sve zaradjeno tako dugo dok se nemozete pristojno umiroviti, pa i onda dalje kopati onako iz ljubavi prema tehnologiji. Naime kod mene su strasni problemi, sad u zimi sam zvao majstora da mi slozi klimu, haha i to u podrumu. Zacudo nije me nista cudno gledao (znam ga odprije je spelavao klime)…

Kasnije planiram garazu pretvoriti u pravu mining oazu, no jos radim nacrte, jer vjerovali ili ne klima je dobra ali slabo je to kad se natrpa soba rigovima. Trebam neki sistem s klimom i ventilacijom da struji zrak…

P.S. gotove rigove ne preporucam jer su cca 1000 pa cak do 2000 kuna skuplji.

No pala mi je vec ideja da bi mogao raditi te rigove, narucim robu sa te stranice, slozim rig i prodam. Samo neznam kolika bi mi trebala biti zarada da to ima smisla… A i onda zasto enbi prodao svoj stari rig, jednostavno baciti ga na njuskalo…

No prodaja i novac me trenutno ne zanimaju, zanima me mining empire, hahahaha

1 Like

znači protift je 1400$ mjesečno, za koju valutu rudariš i koji konfiguraciju imaš ?

Ne, nije profit, to je dobit. E sad profit si izracunajte sami, trskovi su struja cca 1500 kuna.

Rudarim ili ajmo rec rudario sam:
Etherium, pascal, decred, expanse, monero i to je to.
No vecinom kopam ETH.

Graficke su:
RX 470, RX 570 i Nvidia 1060

Jel ovo još aktivno?

Kako vam se čini ovo - ADM Mining Kit Strix Gaming, 6x GTX1080Ti, 6x Riser, 2x Fortron 1000W, Z270-A Pro, G4400, 8GB DDR4, 120GB SSD, ADM Mining kućište ?

Ovo je s ADM-a

Cini se super ali je cijena 50.000 kuna :slight_smile:

Interesira me za usporedbu koliko bi to kostalo da se uzme s Amazona ili nekog drugog stranog shopa.

Mene zanima koliko ti uređaji po sadašnjim cijenama dobiti ostvare na kraju mjeseca i rok isplativosti.

Treba izračunati pa onda vidjeti.

Cijena riga koji sam slagao danas.
6x570 sa svim potrebnim 17200 kn. Daje 180 mh, prema kalkulatoru na danasnji dan je to oko 400$ mjesecno cistoga nakon placene struje.