Tražim osobu za izradu HTML sajta

Nije sve tako sivo, evo iz projektne dokumentacije iz projekta na kojemu trenutno radim :smiley:

Sad ces dobiti na to odgovor da je to pljacka, da je to lako jer si u Njemackoj i tako te standardne fraze, a na kraju ce se naci i oni koji ce reci da je papir, u ovom slucaju excel trpi svasta.

Ne svi.
Ima ovdje ljudi koji znaju koliko su su vremena i truda utrošili da bi mogli
konkurirati na zahtjevnim tržištima. Pa shodno tome i vrednuju svoj rad.

Također, i domaći klijenti su sve više informatički pismeniji, pa shvačaju kvalitativne
i cijenovne razlike. Naručutio oni mlađi.

Pola milje eura?
Bormeć to je projekt sa velikim p.

Ne kužim baš njemački, ali newsletter 10k eura?

Mislim, ja podržavam kvalitetu i vrednovanje kvalitete.
Isto znam da velike firme dobar komad kapitala odvajaju za web i da to ima
svoje zašto.

Ali opet, deset tisuća eura za newsletter?

  1. Razvoj rijesenja ako se ne korisit gotovo, ali u ovoj cifri mi je logicno da se koristi neki od postojecih servisa u DE je jako razvikan CleverReach
  2. Dizajn
    3.Implementacija dizajna u E-Mail template
  3. Testiranje
  4. Implementacija Liste i E-Mil predlozaka u servis i pustanje live
  5. Analitika
  6. Fine tuning
  7. Odrzavanje i osvjezavanje
  8. Analitika i pracenej
    itd itd

A cijene u DE su ipak na malo visoj razini nego u Hr.

Nedavno je tu kod nas u Stuttgartu jedna, Agentura najavila kako vise ne rade na projektima ispod 100k € i eno ih zaposljavaju nove ljude i imaju nenormalno posla. Radi se o Agenturi koja nudi E-Commerce rijesenja bazirana na Shopware.

Sto ne bi neko ovo odradio u http://picocms.org/ napravi template par njih ako mu je potrebno i samo ih poziva tako sto ukuca naziv i ubacuje tekst. Opet kad pogledas nema veze sa CMS nema administraciju nista vec sve sam dodajes baziran na twig, nema baze tako da ne mora da brine ako ne zeli neki CMS zbog sigurnosti il brzine, a znatno moze da ubrza posao. Ili eventualno ovo sad novo sto je izaslo http://getgrav.org/ odlicna stvar cak ima administraciju ali opet bez baze.

S tim da je to omanji projekt na kojemu većinom rade juniori :smiley:

Iako smo otišli daleko u OT, ali mislim da su ovakve teme korisne kako bi pokretači teme, ali i ostali dobili bolji uvid u to kako stvari funkcioniraju. Izvukli neke savjete od iskusnijih članova kako ubuduće ne bi radili za 1.66$, već cijenili svoj trud i cijeloživotno učenje.

I ono što bi netko napravio za dan ili sat vremena je plod tog učenja koje svakako treba uračunati u cijenu posla.

Druga stvar je koliko ti cijeniš sebe a druga stvar je za koliko se može nešto završiti. Ti možeš sebe cijeniti koliko hoćeš, boli koga k za to :smiley:

Ja sam napisao da se može završiti za 1 dan, i može se završiti za jedan 1000000000000%, druga stvar je što ti nećeš to da završiš za 1 dan.

Realno da ti čovjek plati isto koliko si ti zacijenio za mjesec rada ti bi završio za 1 dan i nastavio da radiš na drugim projektima.

E to se zove proseravanje i izvuci što više para od “glupana”, naravno da ćeš ti to sve poreći, i opet ponavljati ko papagaj da ne može, a i sam bi uradio isto to…

I nemam se ja šta raspravljati sa starim brbljivim prdonjom koji ne može tipkati dovoljno brzo, a pametuje gdje stigne…

Nije ti ovo napredno programiranje čovječe, HTML CSS ti ćeš naplaćivati hiljade eura, si ti normalan? Očigledno nisi.

Sunce ti ■■■■■, kupim prnje i palim odavde, ovde sve bre milioneri sa milionskim poslovima i milionskim firmama. Ovakvih strucnjaka nema ni na warrior ni na jednom drugom forumu koji pratim. Ali bukvalno, svakavih projekata sam se nagledao i video strasnih stvari a ovde nista konkrektno, samo milioni kamioni, kad dodje neko ko prodaje i zna sta i koliko vredi onda je mrtvo more nema zive duse da se javi ili krecu sa pricom “ma to ti ne vredi ni 50 eur…”. Kad treba nesto da se radi “znas ti covece koliko to kosta, to ne moze svako, treba ti zlatan mis i tastatura to da se odradi, znas li ti koliko kosta moj sat…”

Potpisujem forum sa najvecim i najplacenijim strucnjacima iz IT oblasti na svetu…

1 Like

Nije pljačka ako je nešto zahtjevno i imaš ako je potrebno puno znaja za to ali za čisti html i css je meni po meni pljačka. Ah da, tebi to nije pljačka jer ti je to zahtjevno i imaš puno zajebancije oko toga, a osim toga to ti je mjesec dana posla barem. :wink: Pitam se kolko bi tek naplatio da na početnoj moraš napravit slideshow.

Jedan iz nule koji radi na svim urdjajima i rezolucijama, jedan gotovi ugraditi i nastimati da radi za sve uredjaje ili jedan obak da se samo ima na pocetnoj stranici, a za koji nije bitno ni dali radi i kako radi i na cemu radi?

Ne znam, jedan koji je najjeftini?

Ne kužim koji je point tvog komentara?

Pa ne rade sve adult / flash sajtove kojima je vrhunac nabiti što veći broj reklama i izvući što bolji CTR.

Htio sam samo prikazati i drugu stranu, da neki vide kako se to radi u srednjim i/ili velikim agencijama gdje se od A do Ž radi po mjeri klijenta. Znam, očito sam fulao mjesto i vrijeme jer za diskusiju o takvim stvarima ovdje nema dovoljno publike osim nekoliko članova koji imaju iskustva s tim.

Da ne bude zabune, u početku sam i ja radio svakako, cilj mi je bio samo da radi, bez obzira na kvalitetu ili funkcionalnost, ali s vremenom sve više vremena trošim na detalje i sl.

Cijela tema je u startu pogrešno postavljena jer pokretač očito nema pojma čemu služi CMS ili zbog nekog lošeg iskustva ne želi imati posla s istim, a u 2015. je to jednostavno nezamislivo.

I ako se radi samo o instalaciji WP-a i neke teme to će zahtijevati više od jednog dana posla - uz pretpostavku da na nešto liči.

Ali za svaki projekat ti mozes a i kazes nesto ovako “U mojoj firmi se to radi za oko milion do 200 miliona eur… pa vi vidite”. Milsim glupo je…koja je to firma? Kako imas vremena za konverzaciju sa nama obicnim smtnicima kada radis u jednoj od najjacih firmi na svetu? Gde ulazak i dobar dan kosta 350.000 EUR…? Pretpostavljam , tajna je , ne zelis da iznosis tu informaciju? Mora da si na nekoj visokoj poziciju kad imas uvid u detaljna finansijska pitanja svakog projekta…

Jednostavno poenta je da mi se kenja od vas seratora koji volite da kenjate poprilicno zagovrnici ste da bez pocetnih 500.000 eur treba sedeti i plakati u cosku sobe…a u stvari i vi gulite za platu od 1k eur

1 Like

Upravu si, predajem se.

Jaoj, jeste nevezano za ovu temu ali moram da kazem da kad neko kod mene otvori ozbiljnu temu pa se ubace padobranci i pocnu raspravljati ja to s takvim zadovoljstvom banujem da je to neverovatno.

Da mi je mod/admin samo na 2 nedelje ovde niko sigurno ne bi pocinjao rasprave po temama u rubrici oglasi posto tih sto se ne bi mogli kontrolisati ne bi ni bilo ovde, a ostali bi se naucili redu.

Sta vas boli kur*c hoce li neko da naplati 100kn ili 100 000e, hoce li neko da uradi za 1 sat ili 1 mesec. Hoce li kupac da dobije kvalitet ili sranje, ako se vi ne pogadjate s kupcem koga zabole.

Mene licno zabole hoce li mu neko dignuti 100k evra i onda prekinuti svaki kontakt posto ja ne ucestvujem u tome tako da mi se je*e kako ce neko drugi da se dogovori i prodje.

Sta od svake teme pravite javnu komplikaciju kako/zasto/s kim/koliko/ ja bi to ovako. Postoji kontakt i na kupcu je da odluci, ako ne misli ko mu kriv posle, sigurno ne mi.

1 Like

Kod mene na primer nema pusenja u kolima, koji sam ludak…

1 Like

Najjeftiniji ni ti bio npr. ugradnja gotovog slidera, moja preporuka je slickslider. To ti je, ajde zaokruzi cemo na sat, ugradnja, testiranje i pustanje u live stranicu, cca. 60 €

Iako sam strastveni pusac ni kod mene se ne pusi u autu pa ne znam zasto bi bio ludjak po tom pitanju