Trazim ozbiljan web hosting za veci projekt

Trazim ozbiljan web hosting za veci projekt koji je na wp te dnevno ima do 50k posjeta.

Neka mi se ne javljaju osobe koje su se pocele baviti sa time nedavno. Niti kvazi firme.

Prelazimo sa hostinga na hosting jer svi nude brda i doline koje traju par mjeseci super. A onda prebacivanje po raznim serverima, ne javljane na suport… ignoriranje… rusenje stranice… bez obavijesti itd.

Trazi se ozbiljna firma sa fer cijenom koja ce od prvog do zadnjeg dana pruzati full uslugu.

Oni sto obecaju to i dadnu, provjerno 100%. DC je u Amsterdamu.

https://www.transip.eu/vps/pro/

Bilo bi dobro da napisete po kojim ste to hostinzima isli i koji nisu valjali. Ako ste kupili solidne servere onda mozda nije problem u serveru nego u vasoj webstranici.

50k posjeta dnevno je miljon i pol mjesecno. Za to treba solidan hosting.

Evo na DO za to bi 100% radilo na
$80 / mo
8GBMemory
4 CoreProcessor
80GBSSD Disk
5TBTransfer

I to bi radilo ko urica, osim ako nema neki problem sa vasim siteom kao slow database querrys, previse requesta, neke cudne skripte koje leakaju memoriju ili codovi koji leakaju memoriju. WP moze biti jako zeznuta stvar kad iam toliko posjeta. Za pocetak bi preporucio WP_cron disable.

Covjek trazi hosting koji nma mucke i da su ozbiljni, ovaj link koji si dao je neozbiljan u najmanju ruku, no mogu probat, radit ce mjesec dva tri onda vise nece…

Neozbiljan si ti, ne govori za nesto sto nisi koristio

Nisi ti ovdje da garantujes u ime tudje firme, oni imaju svoj TOS i svoj Staff za garanciju.

Nisam ja neozbiljan, ja sam iskusan i znam procitat glupost po samim cjenama. 26Gb rama i 6 Cors za 80 Eura. 500GB SSD.

Da na tom serveru ce raditi stranice za automehanicare, stranice za igrice s par posjeta i takve, ali ova od miljon i pol nece. Moze covjek isprobat pa vidjet, onda ces mus e ispricavat.

Ti si sigurno neki DigitalOcean-aš, kad budes imao svoju firmu postavi cijenu servera od 500GB za 1€ ili za 1000€

Ako iskusno citas, nemora znacit da si probao produkt na aktivnoj stranici, idi sta pojebi pa se vrati na forum. Na svakoj temi pametujes nesta…

Firma TransIP je zakon za posjecenije stranice.

Da, jesam Digitaloceanas jer oni su jedini koji su mi se dosad pokazali posteni, ono sto platis to i dobijes. A ti ako mislis da DO za 80$ nudi 3 puta manje rama, 2 jezgre manje i 5 puta manji disk nego transip.eu i tebi tu nista nije cudno onda s tobom nesto ne valja.

Nije ovo da su im cijene tu negdje, cijene su im bezvezne, navljakuse, daju brda i doline a kada pocnes to trositi onda se stranica vuce ili puca.

I da pametujem tamo gdje laici covjeku koji vjerojatno iam projekt od XX,XXX$ godisnje sugerira amatersku firmu koja oversela hostinge. I NE netrebam biti previse pametan da ukucam u google i vidim sva sranja koja se dogadjaju na tom takozcanom hostingu, te isto tako usporediti te njihove navlakuske brojke sa ovim normalnim, pa ispadne da DO sa 2 jezge i 4GB rama radi bolje nego njihov s 6 jezgri i 20 RAMA.

EDIT:
I sta moram se ja maknut s foruma pa neka ostane samo bagra koja vara ljude?

1 Like

Opet nemas dokaz da TransIP oversella i da su amateri, s obzirom da su veliki igrac u Holandiji.

A ja imam iskustvo da su kvalitetni, jer sam placao. Ako te zanima vrsta sajta, bila je za Video Streaming sadrzaja. Nikad se nije desilo sranja i stekaja od prvog dana.

Borise ako imalo volis svoje pare, a zelis kvalietno biraj Holandiju.

Dadaas ti i dalje zivis u vremenu skupog hardvera. De se malo stabilizuj, 2016-ta godina je. 1GB Rama kosta ko 3 kutije cigara danas kad kupujes 1x kolicini, a kolko izadje firmama koji na tendere dobiju najnize cijene za xxxxx komada.

Ok, neka ga uzme, ja sma svoje napisao. A ovako ruzno reagiram jer mi je vec pun K**** tih hostera koji za male pare nude brda i doline i onda ljudi dodju pa se jadaju po forumima kako tako super veliki server ne radi kak treba.

To sto tebi VPS radi ne znaci da ce i njemu raditi, vec sam napsiao malene stranice s malo posjeta i bez zahtjeva ce raditi i na shared hostingu. Dok stranica od miljun i pol korisnika mjesecno niti na najacem ovom VPSu nece. Jer te stranice nisu klijenti transip.eu-a.

Plus covjek jos napise da nemoze naci dobar hosting i da se seljaka sa hosta na host i onda mu ponudis ovakvo nesto…

Do 2020-te godine ces dobivati jos vise po najmanjoj cijeni, jer hardver postaje jeftiniji.

Prvi Krunix sa KnownSrv.com ne bi prodavao shared hosting usluge koje drzi na TransIP serverima. A momak nije od jucer tu i ovom poslu, kao ni ja.

Silne sam pare potrosio dok nisam skuzio gdje mi je najbolje uzimat, ovisno o isplativosti projekta.

Zamisli koja bi meni pizdarija bila da mi neki skiddie uleti na server i odradi rm -rf ? A tone muzike i viralnog videa. Bi se zaklao isti dan.

http://knownsrv.com/vps.php

Baci oko ovdje. Imas full time podrsku sto live chat, sto ticket support.

1 Like

Imam i kod njeg server, a sta mislis odakle je? Guess? TransIP.

Da je Knownsrv toliko dobar koliko se hvali, ja nebi nikad došao tražiti host na ovaj forum. Sve je super kad radi, ali kad zapne, snađi se druže, a support odgovori su tipa:“Kakvu pomoć očekuješ za 5$ mjesečno?!”

1 Like

Pa sto ti nije radilo da ti je trebao support? Dobijes hosting, koji je stabilan i ne rusi se veza. Sto ti mora ne raditi da na shared hostingu trebas support? Razumijem ljude sa VPS-om koji moras podesit ali dobijes sharedhosting imas cpanel sto ti drugi trebaju odradit?

Ne znam šta je fer cijena za toliku posjetu. Nadam se da od posjete i zaradis štogod. Ne znam cijene ovih što se reklamiraju po forumu, hrvatski hosteri. Da probas sa njima? Ja osobno da imam toliku posjetu dao bih šansu nekom od njih…

Dali su mi tar.gz backup i rekli nek si sam restoram jer to nije njihov posao, a meni je to bilo ko da je na kineskom, a i za sam upload bi mi trebalo pola dana.

Kupis jeftinu virtualku na www.time4vps.eu, dignes VNC i koristis ko DL/UL centar :stuck_out_tongue:

Pozz

Mi ne koristimo TransIP :slight_smile:

Naši serveri u NL su fizički u Databarn datacentru, a spojeni smo na NFOrce mrežu.

Restore backupa moze se napraviti sa 2 klika iz cPanela na bilo koji dan u zadnjih 14 dana.

Problem kod Vas nije bio restore backupa nego to što ste na jedan hosting od $2.5/mjesec stavili velik broj WordPress stranica te je došlo do problema kada Vam je netko ubacio malware na jednu stranicu i nakon toga backdoorao ostale.

Naš savjet bio je reinstalacija svih WordPress-a i plugina na najnovije verzije i promjena lozinki. O tome smo razgovarali satima i satima preko livechata i ticketa te smo Vam dali sve informacije i linkove kako to možete odraditi. Nažalost, to ne ulazi u našu uslugu, inače nebi mogli prodavati takav paket po toj cijeni.

2 Likeova

Ako si ozbiljan igrač i imaš ozbiljan projekt Ultimate Linux VPS u našem DC (Zagreb, Hrvatska) je pravo rješenje. Svi resursi su dedicirani, jamčimo 20Tb mjesečnog prometa za ovaj paket. Uz to dobiješ lifetime free SSL certifikat i domenu.

1 Like