Trazim ozbiljan web hosting za veci projekt

S obzirom da na forumu ima svih vrsta: dizajnera, programera, sistemaca i sretnika (oni koji nikad nisu bili u IT svijetu pa otvorili sajt na wp i posrecilo im se sa zaradom), dobit ces razlicita misljenja i iskustva. Svako zna sta mu je najbolje. A vjerujem da ti niko nece najgore predlozit. Na kraju krajeva ovo je samo forum ili ti ga diskusija.

Vjerojatno se nismo razumjeli, evo link koji prikazuje strukturu i testove Xeona E3-1240 gdje se vidi da sa isključenim HTom taj CPU daje 24% manje u odnosu na uključen HT.

Ono što mene zanima je činjenica da taj CPU ima 4 jezgre ali ima i HT pa se u svijetu hostinga računa kao 8 jezgri, e sad ako taj CPU ima snagu 124[neka jedinica] i to se djeli na 8 “CPU-a” to znači da hosting firme prodaju 1xCPU = 15.5[neka jedinica] dok isti taj Xeon sa isključenim HT-om daje 100[neka jedinica] što bi značilo da za 4 jezgre daje za 1xCPU = 25[neka jedinica].

Nadalje ako se uzme fizička struktura tog Xeona: LINK jasno se vidi da on ima samo 4 jezgre, to što windows task manager ili neki drugi tool na UNIX/Linux mašinama nacrtaju 4 ili 8 jezgri (ovisno o on/off stanju HT-a) ne znači da su te jezgre ravnopravne što sam upravo i dokazao.

Još banalniji primjer su dva brata, i5-660k i i7-6700k koji su maltene identični samo što i7 ima HT, znači 4 jezgre protiv 4+4 HT jezgre a samo je 40% brži (uz viši takt, realano je 30%)…ja privatno koristim i7-4770k koji u windows task manageru ima 8 jezgri, jezgre 1, 3, 5 i 7 su prave jezgre a jezgre 2,4,6 i 8 su HT jezgre i one nikako nisu ravnopravne jer kad u BIOS-u disableam HT onda samo sa 4 realne jezgre dobijem 25% slabiji rezultat, da ne pričam da sa ugašenim HT-om ovaj moj primjerak čipa ide na 4,6 GHz (hlađen sa H100i) gdje pojede stock verziju na defaultnom taktu sa uključenim HT-om.

Dakle moje pitanje glasi, kada za konkretno spomenuti Xeon sa 6 + 6 HT jezgri koji se spominje u threadu hosting firma računa 12 jezgri da li je to snaga kompetnog CPU-a podjeljena sa 12 ili je to doslovce random jezgra (maltene is task managera) koja se dodjeli korisniku?

1 Like

@ubergosu u pravu si i nisi u pravu.
Čovjeku smo totalno zaspamali temu, tražio je ponudu i s moje strane je dobio.
Predlažem ti da otvoriš novu temu gdje bi se raspravljalo o HT tehnologiji, performancama, fizičkim i logičkim jezgrama i slično. Rado ću sudjelovati i pojasniti realno i nepristrano kako stvari stoje.

Imao sam sličan problem, i odlučio se za hetzner.de i već nekoliko godina radi se bez većih problema.

Za velike stvari to je po meni jedino rešenje, znači kada se sve uzme u obzir, kvalitet, cena, dostupnost i tehnička podrška.

A koji server? Jer hetzner ima i desktop racunala koja IMO treba izbjegavat osim ako imate nesto neozbiljno za hostat

199USD mjesecno Entry Level managed dedicated server kao ispod:
Intel Xeon E3-1220v3 3.1GHz
4 Cores / 4 Threads
8GB ECC DDR3 (Max 32GB)
2 x 1TB 7.2K SATA
http://nodowntimedomains.com/

A kod mene imaš
HP ProLiant DL360 G7 Server 2x Xeon E5645 Six Core 2.4 GHz, 96 GB RAM, 3.2 TB SAS 10K plus 2 years NBD-support. 2600€ uzmeš optiku do doma dosta je 100-100

Ja sam u procesu nabavke VPS-a, znam za infonet, plus i avalon da su odlični ali su mi neisplativi za ovo što mislim radit, preporuke od ljudi iz struke sam dobio za studio4web iako mi njihov web ne uljeva povjerenje, navodno je usluga vrhunska…

Ako trebas managed VPS javi se slobodno, mozes putem naseg weba ili na PM http://www.serverlab.hr/vps :slight_smile:

Moram ispitat, imam nekoliko opcija pa uspoređujem, pozz.

Nema problema. Ako sto treba, samo pitaj :slight_smile:

potvrdjujem navode za studio4web. Decki i cure su fenomenalni, a i usluga ne zaostaje za podrskom

Takoder povdrudujem da je ekipa u studio4web-u fenomenalna!!!

26GB RAM-a? Mislis 2?

Evo jedan test napravljen sa https://tools.pingdom.com from Stockholm sweden

1 Like

pa zato što Plus, Infonet i Avalon imaju servere u HR, mjeri iz zagreba pa stavi rezultate :slight_smile:

@ubergosu teško da možeš imati 50000 posjetitelja dnevno iz zagreba…

Također razlika udaljenosti ostalih data centara od svedske je tolika da ne igra preveliku ulogu na rezultate…

A čuj, neki sajtovi iz firme di radim imaju po 25k trenutnih posjetitelja (samo HR), dnevno preko par sto k, ali nije mi radi toga bitno, ne radim takve projekte privat niti sam u stanju hendlat tu količinu “problema”. Meni je u hosting biznisu podrška najbitnija, uz cijenu naravno :slight_smile:

Ping iz HR prema dedicated serverima koje nudimo u sklopu fully managed usluge je oko 40ms, vps serveri su oko 21ms, fyi. Peering je odlican. EDIT: ispravak.

@serverlab "nasim dedicated serverima "
Imate vlastiti data centar?
Mislio sam da ste reseller https://www.online.net/

Excuse my French : )): Da, ali nismo reseller kao sto radi vecina tipa samo preprodaje dedicated servere vec idu samo kao fully managed (njihova infrastruktura, nase odrzavanje i support). I imamo nas hosting na tim serverima koji mi odrzavamo i supportamo. Nadam se da je jasna razlika :slight_smile: