Trazim ozbiljan web hosting za veci projekt

@costlyDeveloper je trebao navesti koliko ima maksimalno posjetitelja u nekom trenutku na webu ili jos bolje max broj requesta u sekundi pa se onda moze dati neko rjesenje jer ostalo je sve gatanje u prazno + korisno bi bilo za znati koji web, jel ima puno statike, koristi li neki caching itd.
@dadaas ne znam za providera koji radi rezervaciju fizickih resursa na VPS jer VPS i virtualizacija kao primarno imaju napameti HA, DRS te Balooning. Ostalo je promasen koncept. Veliki provideri imaju hrpu fizickih servera clusterirano, zakacene storage sustave i sve povezano sa 40Gbit/s linkovima i na tome izdaju VPS-ove. Moderni hardver preciznije Intel E5 2x serija je toliko mocna da 6 dedicated servera sa 16 takvih procesora mogu zvakati bez problema 200 virtualki i vise (nisu sve virtualke u full loadu niti rade heavy computing taskove). Tu se resursi djele, rasporedjuju prema potrebi, automatikom, nema fizickih cpu vs virtualni cpu u toj prici, sve je virtualizirano i sherano po cijeloj platformi. Tako radi enterprise prica, a ovo ostalo gdje ti se prodaje dedicated server standalone sa vps-ovima na sebi, gdje ne postoji cluster itd. tu imas problem onda kad ti netko nagazi VPS i to nije dobro. Moguce da je i enterprise platforma oversellana, ali tu se obicno ili koristi stariji hardver i sve je prenatrpano ili jednostavno nema dovoljno hw resursa da se sve posluzuje bez problema. Ono u cemu si u pravu je da ne treba uzimat providere koji obecavaju hrpu toga za malo novaca (contabo npr.) i treba biti realan, procitati reviewe po netu, pitati na forumu ako treba i odluciti… I naravno, kad pricamo o serverima, badava u konacnici sve to ako se ne razumije sto se dogadja na OS levelu, kad se ne zna protumaciti sto je bottleneck, gdje je problem i sto ubija stroj te ga rjesiti, skalirati itd. Sistemac nije izmisljeno radno mjesto…:slight_smile:

1 Like

Nemamo klijenata kao navedena kompanija, ne želimo toliko klijenata niti ćemo ikad imati toliko klijenata, bez obzira kako se posao bude razvijao. Naša poslovna filozofija je potpuno drugačija a svodi se samo i isključivo na KVALITETU. Na našem korporativnom webu piše: “Ako tražite najkvalitetniju ponudu, na pravom ste mjestu. Ako tražite najjeftiniju ponudu, tražite dalje”. Moje pero potpisalo :slight_smile:
Ugodan vikend svima…

2 Likeova

Zanimljiva rasprava, ne kužim samo zašto tenzije.

Prvo su mi @dadas tvoji argumetni bili dobri, kad si ukazao na veličinu stroja koja bi to morala biti…ali onda se zapravo skuži da to i nema previše smisla.
Npr…i električna mreža nam svima omogućava da upalimo veš mašinu, a opet…kad bi baš svi to napravili u isto vrijeme nebi mreža imala snage da svima isporuči struje koliko trebaju. (za običnu veš mašinu ;)) Zašto je to tako? Zato jer bi bilo previše neefikasno čuvati neke enormne kapacitete “za sve da napadnu u isto vrijeme”, kad realno neće nikad svi “napast” u isto vrijeme.

Zna se iz statistika kada ljudi troše struju više…kada manje. Eto, upravo noću troše manje, i onda se elektri više isplati dati poticaj na noćnu struju da se korištenje bolje rasporedi, nego da mora osiguravati “jaču” mrežu kako bi svi mogli sve raditi točno u podne. Znači, suma sumaru…elektri dođe isplativije prodati jeftiniju struju za određeni period dana…te tako rasporediti izlazne potrebe mreže …samim time napraviti efikasniju mrežu (hardwerski) …a time i korisincima jeftinije korištenje iste.

Što je onda bolje za pojedinca:

a) Znati da je elektra osigurala baš njemu fizički dostupnih napona i struje da upogoni maksimalno mikser za palačinke…ali ima garanciju da će to moći baš uvijek u bilo koje doba dana… po cijeni 1kn/1kWh

b) Draže mu je ipak da može upogoniti veš mašinu, makar je svejstan da fizički nema tu garanciju da to naprave svi u isto vrijeme. Također cijena 1kn/kWh.

Složit ćemo se da će svatko radije birati opciju B. …dok god iskustvo korisnika govori da nema čestih padova napona i da nemaju problema s mrežom u praksi.

Tu ću se složiti s tobom da je veliki problem ako OP dođe na taj host, i napravi padove “napona” svima, te ga host ispraši pod nekakvom glupom izlikom… To je istina, ali to ne opravdava tvoju tvrdnju da host mora osigurati baš fizički sve za svakoga…jer je to i dalje nosense, nadam se vidljivo iz gornjeg primjera.
Vrlo vjerovatno je česta praksa da hosteri obećavaju brda i doline, a da zahtjevne korisnike zatim odpedaliraju…i stoga su tvoje primjedbe za oprez skroz na mjestu. No i dalje ne da bi zaista sve trebalo biti fizički razdjeljeno… Jer iz clustera se očito može puno više izvući za svakog pojedinca, i pri tome pojedincima osigurati jak host a istovremeno cjenovno pristupačan.
Tako da jedino pravo pitanje ostaje kako se taj host ponaša u praksi …i to ne prosječnom korisniku, nego upravo zahtjevnom.

1 Like

Bravo, ti si u ovom postu sve objasnio.

Ja sam lijepo napisao racunicu koliko resursi kostaju i uvijek na jednoj strani imas forme, tu su ove nase domace, DO, Upcloud i masa drugih koji ti garantiraju resurse i tako su njihove cijene postavljene. Dok ove druge transip.eu server4you i ostali cheap VPSi sa brdima i dolinama imaju svoje klijente bas iz tog razlog iz kojeg si ti lijepo objasnio u svom postu. I njima ti serveri rade kako treba osim ako ne overselaju ko blesavi ko server4you.

Ali OP je lijepo napisao:

Prelazimo sa hostinga na hosting jer svi nude brda i doline koje traju par mjeseci super. A onda prebacivanje po raznim serverima, ne javljane na suport… ignoriranje… rusenje stranice… bez obavijesti itd

I onda mu ponude transip.eu , zato sam ja odmah poceo napdat taj hosting provider i njegove cijene…

Ne mozes TransIP poredit sa Contamo i Server4you :slight_smile:

Evo sada mene zanima konkretno dali je bolje uzeti ovaj paket od 9.99€ ili ostati na godaddy shared delux planu?

WP bi se vrtio, možda 4-5 sajtova i do nekih 10 000 unique visitors per day… sveukupno

Hvala na odgovoru

Svaki VPS je bolji od GoDaddy shared hostinga :slight_smile:
10000 UV i najslabiji naš virtualni server drži bez problema.

Neznam za vps, ali za obican hosting strane kompanije su puno bolje. Istaknut ću samo hostgator s kojim sam imao 2 problema, 1 mod security, ali rijesi se sve na chatu samo sto moras cekat, i drugi problem kad sam imao SMF stalno random errorigdjeje hostgator prebacivao krivnju na smf, a smf na hostgator^^ ali sve ostalo super. Cijene? Pa sadasnja cijena je ok, ako gledamo cijene nasih hostinga, ali ako se uzima tamo hosting, uzima se na crni petak svake godine i platis baby paket 35$ godisnje, a ja ga kreten placao 120$ godisnje. Nase hosting kompanije imaju tu domain i subdomain, a u nekim slucajevima gdje dozvoljavaju samo 1 stranicu i to mi najvise smeta. Mislim da bi bilo super kad bi jedna nasa kompanija nudila opsirno slaganje hostinga, od hdd,prometa,domena,subdomena i baza. I s vremenom da covjek moze unaprijediti jedno ili vise od navedenog, naravno s razumnom cijenom.

Točno, ali ovo važi samo za početni period (godinu ili dvije). Produžetak hostinga će te (i mene) doći 120$, bio crni ili zeleni petak. :frowning:
Ako ima koja “finta” ovdje, kaži. :slight_smile:

Nema finte, samo se kupuje novi hosting svake godine po 35$ baby paket godisnje. Sve prebacim na novi host unutar sat vremena i gotovo, naravno ceka se i do 48 sati za promjenit nameservere za domenu, kad je to uradeno, skine se backup, restoras ga na novom i gotovo. Mislim da hostgator nece ugasit hosting isti dan ako nisi platio nego ti dati neko vrijeme (barem meni nisu nikad) i to je super vrijeme da bez da se sajt gasi sve prebacis na novi hosting, naravno najgore je cekanje nameservera jer neznam nikad kad ce, ali u svakom slucaju ovo je super metoda.

Preporucio bi ti https://www.online.net/en/dedicated-server/dedibox-xc ,stvarno su odlicni makar imam free support odgovor dobivam kroz 1-3h,kada mi crknuo hdd na serveru zamjenjen je za tocno 11min .
Za prvu narudbu nece ti dopustit paypal tek sljedeci mjesec ces moc placat paypalom

Takoder dobijes backup besplatni 100GB i koristis curlftpfs i sve je rijeseno,bar tako ja rjesavam svoj backup :slight_smile:

Sada nedavno su izbacili jednu perverziju samo kaj je setup fee malo velik al je odlican server https://www.online.net/en/dedicated-server/dedibox-classic

Imam osjećaj da bi odlična stvar bila neki web koji bi se bavo usporedbom hostinga.
Hostinzi bi bili ocjenjeni prema značajkama koje nude ali i mišljenju korisnika te i automatskom kontrolom parametara koje bi se dali tako kontrolirati. Pri tome bi pomoglo što (kada bi web stekao određenu popularnost) vlasnicima hostinga bi bilo u interesu da prilagode neke stvari/sitnice da omoguće tu automatski kontrolu…
Zvuči mi kao dobra i idea…a sad…vrag zna koja je sve problematika oko te automatske kontrole, koja bi bila ključna… vjerovatno bi se tu uvijek našlo prostora da se emuliraju/fejkaju rezultati od strane hosta…

Ali da bi bilo cool na jednom mjestu usporediti hostinge, sa određenom inside analizom…bi.

Transipa su poznati kao najveća prevara i đubrad koja postoji na internetu.
Meni su produljili domene bez da su se mogli naplatiti i napisali da su platili iz vlastitog džepa i da ako ne platim idemo na sud.
Naviše zarađuju na caka sa kojima hvataju ljude na prevaru i kasnije ih ucjenjuju i kamatare.

Mogu ti ja dati server da probas imam kod reselerclub.host cloudserver, reseller

Probaj s nekim. Zašto ne uzmeš u HR neki od poznatijih, čitaj rade duće od 5-6 godina i u dobitku su, ako ti je to bitno.
AKo ništa imaš njihov telefon da im kažeš sve što ih ide ako se dogodi nešto loše.

Pobogu tražiš se hosting za jedan web, ako se nešto dogodi, zakupi drugi, traži novce od ovog, a tvoja treća i zadnja radnja, samo upload na novi server, i promijeni DNS. Ja sam ih promijenio jedno desetak dok nisam došao na nešto što radi evo nekih 10 mjeseci bez problema, a opet pitanje do kad. Po menu u tehničke stvari ne ulazim previše osim da garanciju da će ispuniti moje potrebe i da obavezno imaju što bržu podrušku u riješavanju problema.

Trenutno mi na tickete odgovaraju u 3 ujutro za 15 minuta. Što se mene tiče to je super, I u HR su.
A sve što sam imao izvan HR prvo se pomoli ili što god, pa malo copranja da ubrzaš vrijeme, pa onda ćivaca kad 10 puta objasniš problem preko ticketa da shvate u ćemu je problem i onda nakon dan i pol riješiš sam, a od odgovora ništa još na supportu. Brzi su dok ne platiš.

Ovoliko rasprave bih očekivao kada seliš 50-100 klijenata.

Po meni ako VPS, ako se ne kužiš u održavanje, obavezno full managed, te minimalno 4-8GB rama i spomeni im specifikacije posjeta i tvog weba da potvrde da to sve sigurno radi s toliko i toliko posjeta i da se javljaju na tel podršku brzo i to je to.

Iskreno što se nisi javio tipa ControlEng ponudio ti čovjek, domaći je, i sve ti objasni, nego tražiti vani za jeftiniju varijantu a ona po meni najbitniji dio podrška je upitna osim ako nećeš kao ja kuriti telefonske pozive u UK, DE i slično radi banalnih stvari.

Jesil ugasio auto renew nakon kupovine ili prije?

Zamislio da si ti vlasnik hosting firme, i klijent odabere auto renew (ili ga ne ugasi), vjerujem da bi mu automatski produzio uslugu obzirom da je tako navedeno. Ne mozes pogadjat NECE li neko auto renew ako mu je upaljen?

Isto zamisli da si stvarno htio auto renew vazne domene, a oni je nisu produzili? I tad bio haos bio jelde?

Kad veliš “Nije isto Atom ili Xeon” moram tražit pojašnjenje koje niti jedan hosting, bar kolko sam ja vidio nema objašnjeno.

Radi se o tom famoznom 1xCPU, 2xCPU itd, većina, ako ne i svi Xeoni, i7-ce, itd koji se koriste u “hosting industriji” imaju 50% HT jezgri, ajmo reć konkretno ovaj xeon ima 6 fizičkih jezgri i 6 fake (HT) jezgri koje su po snazi cca 20%-30% od fizičke jezgre. Sad kad ja kupim recimo VPS i on mi kaže imaš 2xCPU nije li to prevara, jer su tu uračunate i HT jezgre? jer ako dobijem i 3 HT jezgre one ne mogu zamjenit 1 pravu fizičku, kako se vrši to hendlanje, eto nadam se da sam objasnio problem :slight_smile:

@ubergosu prijedlog je da prvo malo proučiš osnove hyper threading tehnologije - bez ljutnje.
http://www.vidipedija.com/index.php?title=Hyperthreading
Jednom kad to napraviš stvari će ti biti malo jasnije.
Poanta mojeg pojašnjenja bila je prikazati transparentnost našeg načina poslovanja - kad kažem 1 X CPU Intel Xeon 3.16 GHz onda to nikako nije isto kao i 1 X CPU nekog Atoma na 1.3 GHz ili 1 X CPU AMD Opteron na 1.5 GHz. Postoje jezgre i ‘jezgre’. U službenoj ponudi isto tako imamo i OpenVZ virtualne servere. S obzirom da je ista cijena za KVM i OpenVZ, to bi trebalo nešto reći. Svi (ili bar većina) na forumu će graknuti ‘OpenVZ su jeftini oversellani kontejneri…bla’ što je u principu točno kod kompanija koje rade overselling. Overselling se može raditi i kod svih drugih virtualizacijskih tehnologija. Kako to funkcionira? Jednostavno, pri kreiranju template-a za virtualni cluster odredi se max % zauzeća CPU. Klijent na konzoli vidi 2 CPU jezgre ali ne zna da njegov vCore ima definirano max. 10% load od fizičke jezgre. U praksi (grubo) jedna fizička jezgra se podijeli na 10 korisnika. Zvuči dobro? Ne ako znate kakve bi trebale biti performanse servera i kako bi isti trebao funkcionirati. Zašto sve ovo govorim? Zato što ovdje ima gomila krivo naučenih mladih ljudi (da se ne izrazim ‘balavih klinaca’) koji tvrde da tamo negdje imaju svoje servere s xy jezgri i isto tolimo radne memorije za sitne novce. Svatko od njih s takvim serverom neka da pristup, a ja ću za potrebe testova otvoriti pristup našim virtualkama pa ćemo napraviti nekoliko sintetskih i real testova. Ono što tvrdim je da će naši serveri s 4 jezgre i 4 Gb radne memorije pojesti za doručak te mrcine od 26 CPU i 28 GB.

Isto tako, većina od vas zna kakvi resursi trebaju za Windows server, te kako izgleda npr. Win 2012R2 na sporom stroju. KVM virtualizacijskom tehnologijom smo riješili windows servere, npr Starter Windows VPS koji s 1 GB dedicirane memorije te 1 X CPU core radi sasvim pristojno. Ne vjerujete? za 29.99 EUR mjesečno doznajte. Isti HW koristimo i za Linux servere.

Postoji tisuće hosting firmi na natu, nijedna ne radi što i oni.
Dakle, ako ima auto renew, pokušaš se naplatiti preko kreditne, na kreditnoj je 0 eura. Otkuda tebi pravo da meni šalješ mail:

‘mi smo iz svoga džepa platili vaše domene - morate nam vratiti novac ili idemo na sud, ugasit ćemo vam sve ostale domene, imate rok x dana, nakon toga kamata vam je x posto’

Nađi mi zakon u kojem je to dozvoljeno u kojem to nije kamatrenje. Naravno, auto renew je po defoltu uključen.

Ovo ti je tema na koju nikad neces dobiti odgovor, vec samo spam nabrijanih korisnika foruma, od kojih par njih razumije o cemu prica, dok vecina lupeta gluposti.

Ne razumijem se ni ja puno, tako da sam na tvom mjestu kontaktirao bih nekog hostera sa foruma (ControlEng ili servelab), detaljno ispitao situaciju, i sklopio posao sa jednim.

Sta se imas zezati sa nekim kvazi-hosting firmama iz svicarske ili odakle vec, koji se bave lihvarenjem.

Neko moje misljenje, pozdrav :slight_smile:

I da, klonovi ima li vam kraja, bas se pitam otkud crpite toliku volju i snagu ?

2 Likeova