[TRAŽIM/PONUDE] wordpress site - kopija postojeceg statickog

@juzernejm25 jel tajna koliko si platio developera? Cisto da se ljudi ne pobiju na ovoj temi sta je skupo a sta nije.

@bobo_1 tajna cijelog ovog posta je da sam i ja developer, htio sam vidjeti sta narod kaze koliko sta treba platiti :), cijena je oko 2000kn cca

kupovina teme, customizacija, dodavanje par formi, do 10 stranica, 3 jezika, analytics, fb page

za freelancera je to ok, realno to je 1 dan posla, 2 max ako cekas materijale i to :wink:

Pa da nije realna nebih to napisao. Moje znanje stjecem vec 13, 14 godina. Ja svoje zanje i sebe cijenim. Za mene npr. nije normalno da netko pise clanke od 500 rijeci za 1$, taj ili nema kvalitetu pa ti clanak donese vise stete nego koristi ili ne cijeni sebe, pa si onda opet postavljam pitanje da li bih se druzio ili radio s nekim tko nema samopostovanja, a samim odgovorm na to pitanje i dobijam odgovor na pitanje da li trebam uci u posao sa takvom osobom.

Kao sto cijenim svoj rad cijenim i tudji i nepada mi napamet nekome rusiti cijene ili govoriti kako je nesto preskupo.

E jebaj ga sad. Rekao si kako vani freelancer rade za 20$, a ja ti onda odgovorio na pitanje i sad kao ne mozes usporedjivati.
Jos jednom da vidis, sto si napisao, pa onda porekao:

Evo tvoje o tome i o codeable.io, Ja ti kazem da je tamo najniza satnica 60$, a ti meni o freelancerima, ja ti kazem da i freelanceri, kvalitetni, nemaju puno nizu cijenu od ove, a svakako ne 20-25$, prije duplu.

To je sve pod pretpostavkom da se zeli kvaliteta, a ne kvantiteta tipa trazim 500 stranica za jedan PBN.

Čisto informativno, CroLog daj svoju procijenu za http://www.poslovni.hr/, baš ne zanima pa ću ti ja reć prave brojke

Čekaj da nadje temu na Theme Forest-u. Za CroLoga se vidi da je ili neuki klijent ili preprodavač tudjih radova sa malim znanjem o WordPressu. I spomenuo sam WordPress jer je ovdje o njemu riječ.

Po meni da, ali sve je to relativno, pitanje je o čemu se radi. Ako je netko par puta instalirao WordPress i sve mu je prošlo ok, njemu je puno, ako naleti na problem, pa ovisi kakav, onda možda više i nije, ali za nekoga tko prvi put vidi web industriju… A što se weba tiče, ja ljudima kažem: gospodo, sve vam je na webu, sve je besplatno, pa krenite učit ako imate vremena, a znanje i vrijeme se plaćaju.

Kod nas automehanicar ima satnicu 150 kunasto iznosi 20$. Neki specifricni automehanicari imaju i 200 kuna. Klima majstor ima sattnicu istu tako negdje.

A automehanicari klimamajstori i drugi slicni biznisi su 90% slucaja klijenti ovima koji rade stranice za njih.

Pa sad po vasim razmisljanjima, dok oni lupaju satnice od 200kn za rad za koji je potrebna SSS ili cak mozda niti to, bi webmajstori kojima je potrebna VSS + jos moraju znati sami to raditi. I sad bi njihova satnica trebala ici ispod 20$?

Smijete se @creatifcode sto je napisao da mu je satnica 50$, umjesto da vam on bude primjer i cilj da i vi jednom imate tu satnicu, a cim se smijete onda mi je jasno da nemate niti upola takvu. Odnosno da vi vase znanje, trud i rad cjenite manje nego klima majstor i automehanicar. Oprostite ali mislim da ste onda pogrijesili struku.

Ni webmajstorima ni automehanicarima netreba nista od skole, ako cemo bas pisati o tome. Ako covjek sam uci, popravis biciklu par puta i sad si ti majstor za bicikle, sto to zeli reci da taj covjek mora zavrsiti skolu za bicikle? Koliko je ljudi preko neta naucilo html, css, php itd pa sami prave stranicu.

I budimo realni, svatko ima posao webmajstora zbog 2 stvari.

  1. Klijent nema blage veze o webu tako da mu mozes pricati brda i doline, on ce klimat glavom i reci ok, neka bude tako i gotovo.

  2. Klijent ima love i briga ga sto kako kuda gdje, da ti lovu i zavrsi to da ima i gotovo.

Hvala bogu pa svijet ide naprijed i sve vise ljudi zna neki qurac napraviti makar instalirati i podesiti wordpress. Znate sto znaci imati covjeka u tvrtki koji je CEO ili neki maloljetnik koji je tu zbog ljetnog posla ili sto ti ja znam i reci sefu nemojte bacati tisuce i tisuce kuna na web kada mozete proci puno jeftinije, pa ce ga cak i taj maloljetnik sklepat u wordpressu jer opet budimo realni imas sajt sa 5 osnovnih stranica i sada to naplacivati tisuce i tisuce kuna to je van svakog razuma. (i da tu ce biti klasika rasprave ja sam pro, ja sam zavrsio faks, ja znam sto radim, ovaj koji naplacuje manje nezna nista) uostalom koja je razlika dali vi tvrtki da napravi obican sajt ili klincu koji sklepa u wordpressu? Jedna od razlika je ta da ovaj u wordpressu ce htjeti mjenjati nesto pa ce lako naci kako i gdje te promjeniti temu ako zeli, dok ako ovaj pozeli mjenjati on mora OPET platiti pitaj boga koliko da bi promjenio temu koja se razlikuje u 3-4 boje -.-

Ja shvacam zasto vi napadate sve jer je to vas posao i zelite zaraditi sto je vise moguce, ali sada cak i babe i djedovi znaju preko googla kada kupuju neku stvar potraziti gdje je jeftinije, u ovom slucaju potraziti gdje je jeftinije i pogledati radove tog webmajstora.

Ovo boldano je istina i ja sam jedan od njih i evo vec 13-tak godina kontinuirano ucim i bas zato vrednujem svoj rad.

Ovo je glupost na kvadrat, ma sta na kvadrat, glupost na 100-tu.

Kao prvo webmajstor kao zanimanje uopce ne postoji, kao drugo neces vjerovati koliko klijenata danas ima koji znaju tocno sto hoce i koji dodju i kazu “imam 1k, 2k, 3k novaca, sto mogu dobiti za to?” niti jednom ne mozes vise pricati bajke prodavati brda i doline i upravo oni koji to ne rade mogu naplatiti vise jer su pouzdaniji i ozbiljniji od onih koji pokusavaju prodati brda i doline, a klijenti tu razliku sve vise i vise prepozaju. E tu dolazi onda i do razlika u cijeni i u satnici i u svemu ostalome.

Kao drugo niti jedan klijent nema love na bacanje, ali onaj kojem je stalo do love ceti prvi doci, jer on nema vremena da se zamara sa instalacijama i postavkama i svime ostalim jer mora raditi svoj posao kako bi napredovao i jos vise zaradjivao.
Dakle da uzmemo opet za primjer Automehanicara koji ima satnicu 150 Kuna. Kaze on sebi bilo bi dobro da imam stranicu na kojoj cu moci reklamirati svoje usluge i tako stjecati nove klijente, bas bih morao malo pogledati na internetu kako se to moze odraditi. I tako sjedne on za svoje racunalo i pocne traziti i gledati kako i sta ide prosla su 3 sata, a on se ni pomakao nije, nasao on jedva taj WordPress i kaze e ovo je super s ovim cu si ja sloziti web stranicu.
Kazu treba mi hosting i domena koji je sad to vrag i kako cu ja do toga, prodje jos dva sata i konacno o skopca sto je to i kako funkcionira. E sad treba sve to instalirati i postelati da radi to tako kako bi trebalo raditi, surfa on, gleda on ali ni traga ni glasa o stranici, prolaze sati ali on se s pocetka makao nije, nakon jedno 12tak sati (Ovo je super optimisticno za nekog kome je to sve prvi put) slozio on da to laufa na serveru, da je spojeno na bazu, da moze pisati postove itd. Treba sad naci i nekakvu temu, besplatna je dobra, nakon 3,4 sata guglanja poslozio on i temu. Stranica lici na one iz 1997 i nikog ne zanima i nitko je ne moze naci jer je na zadnjem njestu Google pretraga i sad da rezimiramo:

3 sata - 450 Kuna
2 sata - 300 Kuna
12 sati - 1800 Kuna
3 sata - 450 Kuna

nakon par dana stranica koju taj automehanicar ima ne vrijedi nista, ali je “besplatna” koju je platio 0 Kuna, ali samo u njegovim mislima, jer ne radeci u radioni efektivno je tu stranicu koja u biti ne postoji na ime izgubljenog posla i utorsenog svog vremena platio cca. 3000 Kuna

Gle sad drugog pametnijeg automehanicara, kaze zelim stranicu potrazi nekog freelancera ili dobije preporuku, nazovega i kaze mu zelim to i to i imam 3000 kuna budzeta, njemu freelancer slozi ponudu i kaze mozemo to odraditi ovako:

uzmemo gotovu temu sa te i te stranice: ona kosta cca. 250 Kuna
ja trebam za instalaciju, ubacivanje slika i sadrzaja, malo podesavanje teme da je prilagodim nekim tvojim bojama i bransi u kojoj se ti nalazais, osnovni on site SEO(description, tekstovi, keywords, metatags, schema tags itd, h1, h2, h3) , kontakt forma itd. cca. 8 sati moja satnica ti je 250 kuna

Ukupno te to izadje 2250 kuna

Ne da je drugi izgubi i ostao bez novaca nego je u odnosu na prvog zaradio dodatnih 750 Kuna iako je platio freelancera 250 Kuna po satu, a njegov sat je 150 Kuna.

Ovaj dio necu ni komentirati jer je pun budalastina.

I na kraju ti si ili djete od 14-14 godina ili neki troller ili netko tko nema veze s ovim ali svejedno mislis da je uredu pametovati iako nemas nikakvog iskustva.

5 Likeova

ja sam troler, a kad se napadaju ljudi koji nude jeftiniju varijantu oni su debili koji neznaju nista te ih se usporeduje s pitaj boga kime. ukratko: zaposli mene, zaposli mene. mislim se idi na njemacke ili americke forume pa tamo njima nabijaj cijenu, a ne ovdje gdje 60% plate ode na stanarinu.

Pa boli me spolni organ koliko place ode na stanarinu. Nismo mi socijalne ustanove, osim toga ovdjese prica o B2B, a ne stranicama za fizicke osobe koje i nemaju neku preveliku potrebu da uopce imaju stranicu.

A o tome da od argumentiranog odgovora nema ni a, necu niti pricati.

Evo za ove sto ne vrijednuju, sta sve jedan rockstar developer mora znati, moram priznati da za neke stvari nisam cuo.

Vise postujem i draze mi je raditi s onima koji kazu imam xxx novaca sto mogu dobiti za to, nego one koji kazu treba mi to i to i to i jos i to i kad im onda kazes to ti je xxxx-xxxxx novaca oni kazu au ja mislio maximalno 500 novacađ

Mislim se odi ti tamo pa vidi tamo cijene.

Naravno to se zove trziste i borba protiv konkurencije.

znaci automehanicara 8 sati “besplatnog” sna na ime izgubljenog posla i utorsenog svog vremena kosta 1200kn - ne mislim na one koji spavaju na poslu :wink:
nisam am, ali nemojte ih omalovazavati jer danas posao am nije samo kljuc u ruke.
po meni je ovo neusporedivo jer odabir dobrog am ti u nekim slucajevima moze znaciti zivot ili smrt sto je puno vrijednije od webstranice.

CroLog, si odokativno procjenio kolko vremena/novaca ti treba?

@edit
Daj nekih par svojih radova čisto da vidim tu kvalitetu za te novce, ako ti je bed ovdje postavit pošalji na PM

Ne kuzim o kakvum snu ti pricas sad ovdje. Akoje radio stranicu umjesto da je spavao onda je to jis gore jer ne samo da je doveo u opasnost sebe nego i druge pa onda nedaj boze da se nesto dogodi ga ta webstranica kostati jos par desetaka puta skuplje pa je moj primjer time jos izrazeniji.

A sto se tice omalovazavanja, pa kako bih mogao omalovazaviti struku koje sam i sam KV pripadnink.