Tražim programerea

[quote=“edo_g”]
Kaj se tiče ovog kruh u ruke pa s time se svaki dan susrećem, to je glavni razlog zašto smo tu di jesmo, jer smo mi nacija koja ne želi raditi nego ovako laprdati i koja si nemre utuviti u glavu da radiš za nekog i da ti on daje kruh u ruke, jer da nema njega vjerojatno ne bi imao di raditi. To je naš mentalitet ništa drugo, ja ne kažem da ja nisam takav :wink:

i nekužim kaj si ovako iznosite podatke po forumu, kao k*rcite se ili kaj. to mi isto nije jasno, ja sam se sada potpisao pa imam jaja.[/quote]
Gledaš krivo, kruh u ruke ide poslodavcu a on mene iskorištava a to iskorištavanje mi kompenzira novcem.
Vi ste vjerovatno mlada generacija pa nikad niste čuli parole da kapitaliziam iskorištava radnika.
No u razvijenom kapitalizmu to iskorištavanje je nadoknađeno redovitom plaćom.
Mene i moje znanje poslodavac ne iskorištava i koristi da bi si sutra kupio svoj treći mercedes on to čini iz sažaljenja jer ja nemam za kruh?

A zato smo tu di jesmo jer rad shvaćamo kao davanje kruha nekom na stol a ne iskorištavanje dotičnog pojednica.

@gorrc upravu si. Ali isto tako s postavljanjem tog pitanja skrenuo si ohoho s teme i čovjek ti je fino rekao da si se tako dotakao teme filozofije. Ili ti ga po naški: “počeo si filozofirat”. Znači apsolutno nevezana tema, bez obzira što si u pravu :wink:

@CreatifCode
bolje rečeno, kupus nastaje kad ti uljećeš s niskim provokacijama

…i na taj način se direktno priključuješ još jednoj osobi koja već provocira…i što si drugo očekivao nego glup odgovor na razini pitanja kojeg postavljaš??

Nije toliko smješno niti čudno da ste svi izletili na tanki led (po općepoznatoj kulturi na forumima i po već poznatim agresivnim stavovima nekih od vas)…ali kad ste već propali na tom ledu a i da dalje niste sposobni shvatiti da ste propali…e to je već zabrinjavajuće. :slight_smile:

Inače, ne upucavam se dotičnom …jer nije mi uopće kriza s poslom i u situaciji sam kad biram što želim. Ali kad sam već tu komentiram objektivno razvoj događaja!

Evo jedan prigodni video kako ste si stizali u pomoć…i kako ste redom propadali u led :smiley:
Dramatic Ice Rescue Frozen Lake in California Caught on Tape - YouTube

[quote=“bozoou”]@gorrc upravu si. Ali isto tako s postavljanjem tog pitanja skrenuo si ohoho s teme i čovjek ti je fino rekao da si se tako dotakao teme filozofije. Ili ti ga po naški: “počeo si filozofirat”. Znači apsolutno nevezana tema, bez obzira što si u pravu :wink:
[/quote]

Nisam ja spomenuo davanje kruha na stol već autor posta. A to je tema o kojoj o volim filozofirat jer sam lagano alergičan na ono što to implicira.
Mi nismo shvatili kapitalizam jer tamo poslodavac donosi kruh na stol a ne država.
Još nisam doživio od klijenta sa zapadne hemisfere da se postavi prema meni da mi on nešto daje, osim novca naravno a to zemlja sa preko 250g kapitalizma zove PLAĆANJEM.

Normalno da je, kada je Protein došao. :wink:

[quote=“CreatifCode”]Ja se uvijek potpisujem, pogotovo kad nešto javno objavljujem iza čega u potpunosti stojim. Skrivati svoj identitet nemam namjeru niti imam potrebu, svatko, tko ima potrebu, zna tko sam, gdje sam i što sam. Mislim da je prilikom postova kao onog kojeg sam ja potpisao potpuno normalno i kulturno potpisati se punim imenom i prezimenom. To nije kurčenje nego kultura. Članovi ti mogu potvrditi i da se potpišem ispod svake privatne poruke, jednostavno stvar kulture i poslovne korespondencije, ništa više, ništa manje.

Druga stvar ovaj cijeli thread je nastao kupus onog trena kada se dotični našao uvrijeđen na moju konstataciju kako je danas potpuno besmisleno tražiti programere iz istog mjesta stanovanja, a pogotovo kada se radi o povremenim poslovima. Još jednom kažem OK, možda je bilo off topic i na tome se ispričavam. Sve nakon toga je isključivo krivica dotičnog člana, jer ljudi su ovdje alergični na ovakve ispade. Trebaš pomoć, dobiješ pomoć, ali nastuapti bahato i bezobrazno se ne isplati.

Jel treba potpis?[/quote]

Imaš svoju “politiku” i to je tvoje pravo. Ja imam svoju. A najgluplja stvar je da pišem pod imenom i prezimenom pa da upadam u pizdarije sa online manipulatorima, kakvih ima po forumima koliko želiš. I da nakon toga neki klijent upiše moje ime i prezime pa vidi tko zna kakav cirkus, jer će google to izbaciti zasigurno. Pa mu nakon toga ti pojašnjavaj da si možda u pravu na nekoj navedenoj raspravi. Stari moj, razvaljivali su nevine ljude ne samo jednom, nego stotinu puta. Iz čiste obijesti, shodno našem mentalitetu.

[quote=“gorrc”]Gledaš krivo, kruh u ruke ide poslodavcu a on mene iskorištava a to iskorištavanje mi kompenzira novcem.
Vi ste vjerovatno mlada generacija pa nikad niste čuli parole da kapitaliziam iskorištava radnika.
No u razvijenom kapitalizmu to iskorištavanje je nadoknađeno redovitom plaćom.
Mene i moje znanje poslodavac ne iskorištava i koristi da bi si sutra kupio svoj treći mercedes on to čini iz sažaljenja jer ja nemam za kruh?

A zato smo tu di jesmo jer rad shvaćamo kao davanje kruha nekom na stol a ne iskorištavanje dotičnog pojednica.[/quote]

Hebeno ti je to “iskorištavanje”. Pa ti nije palo možda na pamet da tražim osobu iz Zagreba za suradnju u kojoj neću imati vjerojatno nikakvu zaradu, upravo zato jer je ta osoba ovdje i lijepo ide direktno samnom kod klijenta na dogovor posla.

Upućena u obujam rada, ponudu i cijenu.

Pa su tako sve sumnje eliminirane i nema nikakvih dubioza. Pa se možda stvori u budućnosti i neki povjerljivi korektan tim ljudi. To ti nije palo na pamet jer što? gledaš kroz prizmu kao i većina i misliš da će te svatko zahebat čim te pogleda.

Volio bih ja da mene tako netko “iskorištava”.

[quote=“gorrc”]Nisam ja spomenuo davanje kruha na stol već autor posta. A to je tema o kojoj o volim filozofirat jer sam lagano alergičan na ono što to implicira.
Mi nismo shvatili kapitalizam jer tamo poslodavac donosi kruh na stol a ne država.
Još nisam doživio od klijenta sa zapadne hemisfere da se postavi prema meni da mi on nešto daje, osim novca naravno a to zemlja sa preko 250g kapitalizma zove PLAĆANJEM.[/quote]

Odgovorio sam ti već. Ja na tebi ne zarađujem ništa, jer je to nemoguće s obzirom na rušenje cijena posla. A ako trošim svoje vrijeme da bi ti taj posao dobio, tada ja tebi DAJEM a ti meni ne daješ, osim što naplatiš svoj rad.

Moja šema je isplativa dugoročno a ne trenutačno. Što sam i napisao.

A da ću dodatno platiti i za to da ti dobiješ posao, to budi siguran. Jedna bolja butelja vina u dobro restoranu nije ispod 150 - 200 kn, a cijela noć je pred nama.

Ako ja imam ekipu koja može “odraditi” što netko traži, pa nabijem plus kod dotičnog klijenta za budućnost. To je moj “profit”. Što ne znači kako nije i rizik.

Ti lovu dobiješ za svoj rad, ja imam drugačiju strategiju. Ne zanimaju me projekti slastičarnica i salona njege.

I svaki posao sam dobio na svoj način. A zaradio manje od svih koji su u tome učestvovali. Toliko o poštenju.

BTW. imam tri tvrtke i samo se jedna bavi informatikom. S obzirom na situaciju koju sam Vam napisao, kada poplaćam Sve, ostaje taman da sam zaradio pozitivnu nulu. Ali ljudi rade i stvar se pokreće.

Znači ne ovisim o informatici, a sprema sam u to uložiti. Pa to znači i kako sam spreman tražiti kvalitetne ljude.

I Svi učesnici su “direktori” i svoji “gazde”, i nitko ih ne tlači niti maltretira. A tražim pouzdanost i ozbiljnost jer radi nečije zajebancije lančano stradavaju svi. A to sam jednom prošao i više ne želim.

Ako Vas još što zanima, pitajte slobodno.

gorrc to što ti pričaš, je zatucano mišljenje i kao sam autor teme je rekao da se filozofira bezveze. kruh u ruke je izraz i ništa drugo, a to što si ti totalni mentalitet naših prostora je neš treće.

Ko gazdi daje kruh u ruke? Ko radniku daje kruh u ruke? začarani krug, u ovoj zemlji nitko ne želi biti radnik, već svi žele biti gazde, imati stanove i voziti dobre aute. Mislim to je sve normalno, svi teže boljemu, ali onaj tko to ne želi prihvatiti ide protiv vremena i stoji na mjestu.

Slažem se s tobom a to nije slučaj samo ovdje. “Velebni” projekti se svode na smiješan pokušaj kopiranja postojeće web mašinerije.

[quote=“edo_g”]gorrc to što ti pričaš, je zatucano mišljenje i kao sam autor teme je rekao da se filozofira bezveze. kruh u ruke je izraz i ništa drugo, a to što si ti totalni mentalitet naših prostora je neš treće.
[/quote]

“kruh u ruke” je izraz našeg mentaliteta i ništa više, sve što mi pričamo je bezveze, jer smo takav mentalitet u kojem se priča bezveze, problem je kad to što pričamo bezveze dođe 50 miljardi kuna nenaplaćenog poreza koji se nije mogao naplatiti jer ljudi rade što?
daje im se “kruh u ruke” i nemožeš zatvoriti “gazdu” jer daje što “kruh u ruke”.

I evo ti filozofije da nebi bilo zabune u terminima:
dati kruh u ruke učiniti da tko samostalno zarađuje, spremiti ga za život, postaviti ga na noge;
dati na ruku (na ruke) isplatiti u gotovini, dati gotov novac (za razliku od čekova itd.);

da si ikad imao lopatu u ruci onda bi znao da se ne daje “kruh u ruke”, nego se “daje na ruke”.

Ako ovako filozofiraš oko metaforičkog izraza, zapitam se kako bi tek filozofirao na realnim stvarima.

Eto toliko:

Što? pa opet nisi rekao ništa. Osim što jednu frazu koristiš kako bi kao nešto “pojasnio”.

Ti gorrc pokušavaš izjednačiti sve čimbenike jednog procesa kao jedno. A to je nerealno.

Jer kako sam ranije pojasnio, ništa ti recimo za mene ne bi radio, da ja do tog posla nisam došao. A da bi do toga uopće došao, priča je malo drugačija. Koja tebe naravno uopće ne zanima.

U mojoj praksi se pokazalo da ljudi poput tebe, koji počnu u startu filozofirati i komplicirati, na kraju prvi zaseru. Jer više se bave sobom i svojim “moralnim” načelima, nego što su koncentrirani na zadatak koji su prihvatli.

[quote=“Protein”]Što? pa opet nisi rekao ništa. Osim što jednu frazu koristiš kako bi kao nešto “pojasnio”.

Ti gorrc pokušavaš izjednačiti sve čimbenike jednog procesa kao jedno. A to je nerealno.

Jer kako sam ranije pojasnio, ništa ti recimo za mene ne bi radio, da ja do tog posla nisam došao. A da bi do toga uopće došao, priča je malo drugačija. Koja tebe naravno uopće ne zanima.

U mojoj praksi se pokazalo da ljudi poput tebe, koji počnu u startu filozofirati i komplicirati, na kraju prvi zaseru. Jer više se bave sobom i svojim “moralnim” načelima, nego što su koncentrirani na zadatak koji su prihvatli.[/quote]

ne zanima me zbog profesionalnosti ta priča, nije moje da pitam, moje da obavim posao, zato sam plaćen.
kad će me netko plačati da postavljam pitanja otkud je dobio posao onda ću valjda i to učiniti ili ću taj posao outsoursati u indiju.

u mojoj praksi se pokazalo da ljudi koji neznaju baratati terminima da im se kriva upotreba termina naplati jer drugačije ćeš izgubiti velike novce. svaka škola košta…
u hrvatskoj naravno pošto smo kapitalistička zemlja to nemože proći bez konflikta dok na zapadu se kaže “my mistake, bill me additional work.”

dobio si odgovore, završimo s tvojim dijelom i pusti malo druge “igrače” da postavljaju pitanja. Nije fora da se samo ti zabavljaš.